Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.Malta | Apie Maltą

Bendra informacija apie Maltą, Maltos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Maltos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Maltoje.

Tai Viduržemio jūros deimantas, kuris mena jau daugiau nei 7000 metų. Mažylių salų grupė iš kurių gyvenamos tik trys - Malta, Gozo ir Komino. Jei Maltos saloje laiką praleisite aktyviai, pamatysite daug žavių istorinių vietų, o į Gozo ir Comino salas vykti vertėtų trokštantiems ramių ir jaukių atostogų. Čia verta apsilankyti dėl ištisus metus puikaus klimato ir saulėto oro. Ši šalis nuo kitų skiriasi tuo, jog visos istorinės įžymybės ir muziejai yra labai arti vieni kitų, todėl tai yra ideali vieta tingiam ir romantiškam poilsiui.

Apie maltiečius galima pasakoti daug. Jie nuoširdūs, ramūs, santūrūs, neskubantys ir besidžiaugiantys gyvenimu. Su maltiečiais lengvai susikalbėsite anglų kalba, nes tai viena iš dviejų pagrindinių oficialių Maltos kalbų. Iš viso pasaulio atvyksta daugybė žmonių, norinčių Maltoje lavinti anglų kalbos įgūdžius. Labai svarbu ir tai, kad Malta laikoma viena iš saugiausių valstybių visame pasaulyje.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas - 316 kv. km

Gyventojai - 445 521

Sostinė - Valeta

Valstybinė kalba – maltiečių ir anglų kalbos

Politinė sistema - Konstitucinė respublika

Religija - 98 % gyventojų yra Romos katalikai.

Valiuta – Euras

VIZA

Lietuvos piliečiams vykstant į šią salų valstybę vizos nereikia.

KLIMATAS

Vasaros karštos ir sausos, ruduo šiltas, tačiau pasitaiko lietaus, žiemos vėsios. Oro temperatūra Maltoje pakankamai stabili – metinis vidurkis 18 laipsnių pagal Celsijų. Mėnesio temperatūros vidurkis svyruoja nuo 12 iki 31 laipsnio. Vėjai saloje – dažnas reiškinys. Dažniausiai pučia vėsus šiaurės vakarų, sausas šiaurės rytų arba karštas ir drėgnas pietryčių vėjas. Santykinis oro drėgnumas pakankamai aukštas – retai nukrenta žemiau 40%.

VIRTUVĖ

Maltos virtuvė panaši į Italijos. Taip pat Maltos virtuvėje yra labai platus jūros gėrybių pasirinkimas. Vieni iš nacionalinių Maltos patiekalų - triušienos patiekalai su vynu (Stuffat Tal-Fenek), bradžoli (tai jautienos filė, įdaryta žaliaisiais žirneliais, virtais kiaušiniais ir kitais priedais) bei pyragas (užkepėlė) iš makaronų su jautienos faršu ir avienos sūriu. 

Maltoje geriamas švelnus įvairaus skonio ir aromato vietinis raudonas ir baltas vynas.

[block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','salis':'malta'[/block]

KĄ APLANKYTI

  • Aukštutiniai Barrakka sodai. Pakilę į Aukštutinius Barrakka sodus galėsite pasigrožėti Maltos sostinės – Valetos – vaizdais. Tai aukščiausias miesto taškas, nuo kurio atsiveria nuostabi Didžiojo uosto panorama. Čia taip pat stovi sero Vinstono Čerčilio bronzinis biustas.
  • Šv. Jono katedra - Ši katedra – tai paprasto eksterjero, bet įspūdingo interjero statinys. Pastatas – barokinio stiliaus šedevras, kuris buvo pastatytas XVI a. antrojoje pusėje. Vienoje iš katedros koplyčių galima pamatyti patį garsiausią bei didžiausią Caravaggio paveikslą – „Šv. Jono Krikštytojo galvos nukirtimas“.
  • Gozo sala – sala šalia Maltos. Ji iš visų pusių apsupta augmenijos, čia taip pat daug žavingų kaimelių bei barokinės architektūros. Mėgstantys vandens sportą gali išnaudoti puikias vandens pramogų galimybes, o besidomintys istorija turėtų nepraleisti progos pamatyti iš neolito laikų išlikusius Ggantija paminklus.
  • Kavinė Respublikos aikštėje - tai – viena seniausių kavinių Maltos sostinėje, įsikūrusi Respublikos aikštėje. Praleiskite sekmadienio rytą Premier-Valetta kavinėje su šviežios kavos puodeliu.

KURORTAI

  • Bugibba – kurortas, kurį renkasi tiek šeimos, tiek poros, tiek jaunimo grupelės. Vasaros metu Bugibba tampa gana triukšminga. Mieste įrengta daugybė barų, užeigų, naktinių klubų, tačiau tai neatbaido turistų, kadangi tai, galima sakyti, pigiausias kurortas Maltoje.
  • Qawra - Tai vienas iš naujesnių Maltoje esančių kurortų. Nors Qawra kurorte yra keletas tikrai puikių naktinių klubų, barų, o pėsčiųjų alėjoje populiarių restoranų, kavinių, tačiau šis nedidelis miestelis yra laikomas pakankamai ramiu miestu. Kurorte nėra paplūdimių, daugelis žmonių deginasi ant uolų ar nuo jų lipa į vandenį. Yra daug vandens pramogų – galima užsiimti nardymu, pasiplaukioti ant vandens banano ar dieną leisti greitaeigio katerio denyje.
  • St. Paul‘s Bay -  Smėlėtų paplūdimių čia nėra – turistai ir vietiniai gyventojai mėgaujasi saule uolėtuose paplūdimiuose, o vakarais traukia į kavines ar barus. Kurorte yra sudarytos puikios galimybės užsiimti įvairių rūšių vandens pramogomis.
  • Mellieha - Kurorte yra daug viešbučių, kurie išsidėstę iš abiejų įlankos pusių bei pačiame kaimelyje. Dauguma turistų apsistoja viešbučiuose, esančiuose ant jūros kranto. Šiame kurorte randasi Jame yra L-Ghadira – populiariausias smėlio paplūdimys Maltoje.

TRANSPORTAS

Maltoje gerai išvystytas susisiekimas autobusais, tad nuvykimas į lankomas vietas neturėtų atimti daug laiko. Vis dėlto reikia turėti omeny, kad autobusai dažniausiai nesilaiko oficialaus tvarkaraščio ir kartais jų reikia ilgokai palaukti. Maltoje važinėja ir taksi. Jaučiantys poreikį laisvai ir nepriklausomai keliauti pagal savo nustatytą maršrutą gali rinktis automobilių nuomos paslaugas.

[block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','salis':'malta'[/block]

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 243 0636 Darbo laikas:
I-V nuo 8 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
Kokybės telefonas:
8 671 98701

Šią užklausą gaus pardavimo agentūra Kelionių akademija
Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.