Zanzibaras | Apie Zanzibarą

Tai pusiau autonominis Tanzanijos regionas. Zanzibaro archipelagą sudaro dvi pagrindinės salos – Ungudža ir Pemba – bei daugybė kitų mažesnių salelių.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas - 2,462 km²

Gyventojų skaičius - 1,303,569 gyventojų (2012 m.)

Sostinė - Zanzibaro miestas.

Religija - musulmonai 99 proc.

Kalba - valstybinės kalbos svahili, arabų ir anglų.

Elektros srovė - 220 ir 240 voltų. Zanzibare yra britiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai - Valstybinė valiuta Tanzanijos šilingas.

 

Kelionės į Tanzaniją nuo
3860 €
Kelionės

 

VIZA

Lietuvos piliečiams keliaujant į Zanzibarą yra reikalinga viza. Ją galima užsisakyti iš anksto internetu arba nusipirkti atvykus į šalies oro uostą arba pasienyje. Kaina 50 USD. Tam būtina turėti daugiau nei 6 mėn. galiojantį LR piliečio pasą, viešbučio rezervacijos patvirtinimą ir lėktuvo bilietų kopijas.

SAUGUMAS

Patartina visur Zanzibare vengti bet kokių masinių susibūrimų ar demonstracijų.

Dėl augančio nusikalstamumo prieš užsieniečius Zanzibaro salose patariama imtis įprastinių atsargumo priemonių: itin atsargiai elgtis viešose vietose (viešbučiuose, restoranuose, diskotekose, kino teatruose ir prekybos centruose), kuriose dažnai lankosi užsieniečiai; vengti vaikščioti miestuose pėsčiomis, ypač tamsiuoju paros metu;stengtis izoliuotose vietovėse nebūti vieniems; gidus parkuose pasirinkti iš turinčių radijo ryšio priemones; nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų objektų; būti dėmesingais vairuojant: laikyti langus uždarytus ir duris užrakintas; atminti, kad automobiliai dažniau apvagiami prie šviesoforų ar priparkuoti izoliuotose vietose; vengti naudotis viešuoju transportu, ypač perpildytais keltais; nesinešioti didelių pinigų sumų; su savimi, atskirai nuo pinigų ir dokumentų, nuolat turėti savo esminių dokumentų fotokopijas. už homoseksualius santykius yra numatyta baudžiamoji atsakomybė, pasitaiko LGBT teisių gynėjų persekiojimo.

KLIMATAS

Zanzibaras patenka į tropinio klimato zoną. Tai reiškia, kad visus metus būna karšta ir drėgna. Paprastai balandžio ir gegužės mėnesiais lyja daugiausia, o liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiai būna sausesni.

Vis dėlto geriausias metas keliauti į Zanzibarą yra sausio ir vasario mėnesiai, kai Europoje žiema, o šioje saloje saulės ir karščio užtenka visiems.

VIRTUVĖ/MAISTAS

Zanzibaras dėl savo geros strateginės padėties nuo seno buvo „verdantis“ tautų katilas. Šalies virtuvei įtaką padarė portugalų kolonistai, imigrantai iš Indijos ir prekeiviai iš Vidurio Rytų valstybių. Natūralūs vietiniai ingredientai ir šviežios jūrų gėrybės, sumaišytos su rytietiškais prieskoniais pavertė Zanzibaro patiekalus ypatingai skaniais. Kalmarai – populiariausia jūrų gėrybė Zanzibare. Tradicinis patiekalas, kurį dažniausiai pamatysite ant zanzibariečių pietų stalo yra vadinamas „Biryani“. Tai ryžių, kario ir mėsos patiekalas, kur visi ingredientai patiekiami vienoje lėkštėje atskirai (nesumaišyti). Tuo tarpu „Pilau“ vadinamas atvirkštinis patiekalas, kuris lyg troškinys – mėsa, kario padažas ir ryžiai yra sumaišyti. Mandazi pyragaičiai – tai lyg svahili spurgų versija, kurios yra šiek tiek pasaldintos su kardamono prieskoniais viduje.

TRANSPORTAS

Oro transportas. Zanzibaro oro uostas arba Abeido Amanio Karumio tarptautinis oro uostas (ZNZ) yra pagrindinis salyno oro uostas, turintis tiesioginius skrydžius su Rytų Afrika, Europa ir Vidurio Rytais. Jis nutolęs tik 5 km nuo Zanzibaro miesto.

Vandens transportas. Dar vienas būdas pasiekti Zanzibaro salyną yra keltu iš žemyninės Tanzanijos dalies, iš Dar es Salamo miesto. Kas valandą į Zanzibaro miestą plaukia keltai ir katamaranai. Kelionė trunka apie pusantros valandos.

Žemės transportas. Mini autobusiukai važinėja tarp visų didesnių salyno miestų. Jie dar vadinami „dala – dala“. Vis dėlto naudotis viešuoju transportu reikėtų atsargiai dėl aukščiau nurodytų LR Užsienio ministerijos saugumo rekomendacijų. Zanzibare galima išsinuomoti mašiną, tačiau dažniausiai nuomos punktuose automobiliai iškart siūlomi kartu su vietiniu vairuotoju. Taip keliauti ir saugiau, ir patogiau, nes eismas šalyje vyksta kaire puse, lietuviškas vairuotojo pažymėjimas netinkamas, o ir tikimybė būti apiplėštam sustojus prie šviesoforo stipriai sumažėja.

KAINOS

Kainų lygis Zanzibare yra aukštesnis nei žemyninėje Tanzanijoje. Galima sakyti kainos yra dirbtinai „išpūstos“ dėl čia atvykstančių turistų. Kadangi sala daugiausia pajamų gauna iš turizmo, tai kainos kas metai vis auga.

Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 9.98$

Pietūs gerame restorane dviems 48$

Puslitrinis butelis vandens 0.52$

Butelis vietinio alaus 2.17$

Kilogramas bananų 1.52$

Kilogramas obuolių 3.04$

Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 0.11$

Taksi 1 km 1.52$

1 litras benzino 1.01$.

KĄ VERTA PAMATYTI

Akmeninis miestas (Stone town) – vieta, kur vaikystėje gyveno legendinės grupės QUEEN vokalistas Fredis Merkuris. Galima apsilankyti tame pačiame kambaryje ir net ten pernakvoti. Kadangi Zanzibare buvo vėliausiai uždrausta vergovė, Akmeniniame mieste galima pamatyti vietas, kur buvo laikomi vergai, išgirsti istorijas apie jų prekybą.

Nakupenda paplūdimys – balto smėlio Maldyvų salas primenanti nedidelė salelė, kuri potvynio metu apsemiama vandens, o atoslūgio metu iškyla ir virsta nuostabiu rojaus kampeliu.

Changuu sala (dar vadinama Prison island) – tai sala, kurioje seniau veikė vergų kalėjimas, paskui buvo vežami žmonės, sergantys geltonąja karštine. O dabartiniais laikais yra saugomi didieji Aldabra vėžliai, kuriuos norint parodyti turistams rengiami turai į salą.

SUVENYRAI/LAUKTUVĖS

Vietinė rankų darbo kosmetika

Kikoi skraistės

Produktai pagaminti iš palmių lapų (krepšiai, rankinės ir t.t.)

Tingatinga (vietinio tapybos meno) paveikslėliai

Rankų darbo gyvūnų figūrėlės iš juodmedžio

Maasai rankų darbo papuošalai

 

Kelionės į Tanzaniją nuo
3860 €
Kelionės