Patarimai keliaujantiems į Turkiją

SAULĖ /VANDUO


Kadangi Turkijoje vasara sausa ir karšta, rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių vidurdienį. Saulė šiuo metu itin kaitri, tad rizikuojama gauti saulės smūgį. Geriausia kaitintis ryte iki 11:00 val. ir popiet, nuo 15 val. Taip pat vertėtų pasirūpinti apsaugos nuo saulės kremais.  Išsimaudžius jūroje, patartina nusiprausti gėlu vandeniu, nes Viduržemio jūros vanduo prisotintas druskų, nuo kurių gali peršėti odą. Paprastai dušai yra įrengti paplūdimiuose, laivuose ir pan.


MAISTAS /GĖRIMAI


Nerekomenduojama valgyti neplautų vaisių bei gerti vandens iš čiaupo. Reikėtų pirkti vandenį buteliuose. Turkijoje galima pasimėgauti daugybe gurmaniškų patiekalų iš daržovių, mėsos bei žuvies. Tačiau čia gausiai naudojama mums ne visada įprastų prieskonių, tad pirmomis kelionės dienomis patartina patiekalus ragauti, jų nepadauginant. Rekomenduojama į kelionę pasiimti skrandžio veiklą reguliuojančių vaistų.


APRANGA


Rekomenduojama vežtis lengvus, medvilninius drabužius bei patogią, lengvą avalynę. Turkija – musulmoniškas kraštas, tad, gerbiant vietines tradicijas, moterims viešose vietose nederėtų dėvėti pernelyg atvirų drabužių. Į mečetes vyrai neįleidžiami su šortais, o moterys turi dėvėti kojas bei rankas dengiančius drabužius. Nerekomenduojama aukštesnės klasės viešbučiuose eiti vakarieniauti, vilkint paplūdimio apranga. Kai kuriuose viešbučiuose svečiai be deramos aprangos į restoraną tiesiog neįleidžiami.


SAUGUMAS


Turkijos kurortuose yra pakankamai saugu, nesibaiminant galima vaikštinėti gatvėmis dieną ir vakare. Tačiau savo daiktų saugumu – būtina pasirūpinti. Smulkių vagysčių čia pasitaiko, kaip ir visuose kurortuose.