Singapūras | Apie Singapūrą

Miestas-valstybė, įsikurusi saloje Pietryčių Azijoje šalia Malaizijos. Singapūras turi vieną pagrindinę salą, kurioje ir yra miestas, bei keletą mažesnių salelių. Kadaise tai buvo britų prekybos miestas, dabar tai finansiškai stipri šalis, kuri per labai trumpą laikotarpį (nuo nepriklausomybės gavimo) pralenkė savo kaimynes ekonomiškai ir tapo svarbiu Pietryčių Azijos centru. Singapūras – daugiatautė valstybė. Nors malajai (13,3 % gyventojų) Singapūre gyvena jau nuo seno, kinai (iš pat pradžių atvežti kaip juodadarbiai iš Kinijos kolonializmo laikais, tačiau dabar daug jų plūsta, siekdami geresnio gyvenimo) sudaro 74 % visų valstybės gyventojų. Taip pat indai (daugiausiai tamilų kilmės) sudaro nemažą dalį populiacijos – 9,1 %. Oficialiai Singapūre yra keturios „bendruomenės“. Jos neatitinka tiesiogiai tautinių ar religinių ribų, bet yra suformuotos maždaug pagal jas. Toks skirstymas egzistuoja dar nuo Raflio laikų, kai pastarasis išskirstė bendruomenes į rajonus: kinų, malajų, indų ir eurazijiečių. Dabar Singapūro kultūra yra visų bendruomenių kultūrų samplaika, nors yra ir atskirų jos bruožų, pavyzdžiui, peranakanai (anglakalbiai kinų ir malajų palikuoniai). Šalyje yra visų pagrindinių religijų atstovų (įvairių pakraipų krikščionių, musulmonų, hinduistų, budistų, sikhų ir kt.), tad yra švenčiamos visų jų šventės, yra su jomis susijusių parduotuvių ir jų šventyklų. Singapūro kultūra yra gana „santūri“ lyginant su laisva Vakarų kultūra: pavyzdžiui, į naktinius klubus įleidžiama tik nuo 25 metų, į barus - nuo 23, už narkotikų įvežimą į šalį gresia mirties bausmė, kaip ir už kai kuriuos kitus nusikaltimus. Singapūre taisyklės reiškia daug: pavyzdžiui, draudžiama į šalį įvežti kramtomąją gumą, draudžiama užsiiminėti oraliniu bei analiniu seksu, uždrausta ar cenzūruota nemažai populiarių knygų ir filmų. Singapūro ekonomika remiasi turizmu, kasmet į šalį atvyksta daugiau turistų nei šalyje yra gyventojų.

Kelionės į Singapūrą nuo
2460 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 697 km².

Gyventojų skaičius: 5,8 mln.

Sostinė: Singapūras.

Kalbos: malajų, kinų, tamilų, anglų.

Valiuta: Singapūro doleris (S$, SGD).

Religija: 33.2% budizmas, 18.8% krikščionybė, 18.5% netikintys, 14% islamas, 10% daoizmas, 5% hinduizmas.

Telefonas: +65.

Elektra: 230 voltų, C, G ir M tipo rozetės ir kištukai.

Laiko juosta: UTC +8.

KLIMATAS

Singapūras yra prie pat pusiaujo, todėl klimatas ten pusiaujinis – visus metus vienoda karšta temperatūra (per visus metus svyruoja nuo 25 iki 35 °C, nėra sausojo sezono, vis užklumpa trumpos, bet stiprios liūtys. Pats drėgniausias laikotarpis yra lapkričio-sausio mėnesiais. Kalnų nėra, yra keli valstybės saugomi miškai ir pelkynai. Dienos ir nakties ilgumas beveik visada yra vienodas (apie 12 valandų).

LANKYTINOS VIETOS

Singapūre visada kažkas vyksta – kadangi ši maža valstybė talpina tiek daug kultūrų, nuolat vyksta kokie nors kultūriniai renginiai ar festivaliai, todėl turistai panašiais kiekiais plūsta visus metus. Singapūras – tai miestas soduose. Valstybė labai daug investuoja į jų išlaikymą ir Singapūro botaniniai sodai („Singapūro plaučiai“) yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Siūloma pasivaikščioti sodais palei įlanką. Jie išsiskiria futuristiniais elementais ir taku, vedančiu virš medžių viršūnių. Meno mylėtojus traukia nacionalinė Singapūro galerija, įsikūrusi įspūdinguose pastatuose, kuriuose kadaise buvo teismo rūmai ir rotušė. Singapūro zoologijos sodas neretai yra vadinamas geriausiu pasaulyje, todėl besilankant mieste negalima jo neaplankyti. Tai yra viena iš nedaugelio pasaulio vietų, kur virš lankytojų galvų supasi orangutanai ar kelią pakerta lemūrai ir didieji elniukai. Taip pat Singapūras garsėja savo prekybos centrais, kurie yra milžiniški ir jų yra daug bei įvairiausių prabangos ir kainų lygių. Orchard gatvė – tai 2,5 km ilgio gatvė pilna prekybos centrų, universalinių ir specializuotų parduotuvių. Čia yra didelis azijietiškų prekių pasirinkimas. Prekybos centrai skirti ne tik turistams, bet ir patiems singapūriečiams, nes šalyje apsipirkimas yra populiarus laisvalaikio praleidimo būdas. Pulau Ubin sala, į kurią galima nusikelti keltu, tai paskutinė vieta Singapūre, kur galima pamatyti senąjį kaimelio gyvenimą. Galima pamatyti keletą laukinių paplūdimių, pelkių ir pasimėgauti ramybe, kurią sunku rasti mieste. Pats įspūdingiausias ir spalvingiausias rajonas Singapūre yra Mažoji Indija. Jame tikrai pasijauti, tarsi iš tikrųjų būdamas Indijoje.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Singapūro virtuvė yra mišinys visko, ką kiekviena jame gyvenanti kultūra gali pasiūlyti. Tai malajų, kinų, indų ir indoneziečių, perakanų bei Vakarų tradicijos. Musulmonai nevalgo kiaulienos, hindai jautienos, nemaža grupė žmonių yra vegetarai, tačiau visi jie be problemų gali susėsti valgyti kartu. Singapūre yra labai populiarios didelės valgyklos (hawker market), pilnos skirtingų prekystalių, siūlančių įvairiausiausius patiekalus. Šios vietos būtų puikus pasirinkimas, kai nenorima per daug išlaidauti, kadangi kainos ten yra stebinančiai mažos, atsižvelgiant į tai, kaip nepigu būtų pavalgyti Singapūro restorane. Labiausiai išsiskiriantys patiekalai: singapūrinis morkų pyragas – tai visai ne pyragas ir nėra jame nei vienos morkos, tai ne desertinis sotus patiekalas iš ryžių miltų, ridikėlių (kartais vadinami baltąja morka), kiaušinių ir česnako, kartais ir sojų padažo, char kway teow – plokšti ryžių makaronai kepti su sojų daigais, karališkomis krevetėmis sojų ir čili padaže, Hainano ryžiai su vištiena, murtabak blynai, įdaryti aštria mėsa, česnakais, kiaušiniais ir svogūnais, nasi padang – virti balti ryžiai, pateikiami kartu su pasirinkta mėsa, daržovėmis ir kariais. „Tiger“ alus – vietinis lageris. Singapūro slingas – vaisinis kokteilis su džinu.

MUITINĖ

Vykstant į Singapūrą kaip turistui vizos nereikia, jei planuojama šalyje praleisti mažiau nei 90 dienų. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Į šalį galima įsivežti 1l stipriųjų gėrimų, atsivežti tabako gaminių draudžiama.

SVEIKATA

Privalomų skiepų nėra, rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos ir pasidaryti stabligės revakcinaciją. Prieš kelionę reikia pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.

TRANSPORTAS

Nuo 6 ryto iki vidurnakčio po miestą važinėja autobusai ir traukiniai. Metro būtų pats patogiausias ir greičiausias keliavimo būdas. Singapūro metro traukiniai pradeda važinėti nuo 5:30 ryto. Taksi kainos yra visai aukštos.

SUVENYRAI

Orchidėjų kvepalai (orchidėja – nacionalinė Singapūro gėlė), Singapūro slingo buteliukai, paauksuotos orchidėjos pakabukas, kokosų džemas, laksos pasta, puodeliai, magnetukai, raktų pakabukai.

ARBATPINIGIAI

Vietiniai dažniausiai nieko nepalieka, bet iš užsieniečių tikimasi 10 % nuo bendros sumos restoranuose ir baruose.

 

Kelionės į Singapūrą nuo
2460 €
Kelionės