Rusija | Apie Rusiją

Rusija – didžiausia pagal plotą pasaulyje valstybė, besidriekianti nuo Baltijos jūros iki Ramiojo vandenyno. Rusija ribojasi su (iš vakarų į rytus): Norvegija, Suomija, Estija, Latvija, Baltarusija, Lietuva, Lenkija, Ukraina, Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Kinija, Mongolija ir Šiaurės Korėja. Rusija, tai šalis, turinti net 9 skirtingas laiko juostas, didžiausius naudingųjų išteklių resursus ir ketvirtadalį pasaulio gėlojo vandens. Baikalo ežeras talpina apie 20% viso pasaulio neužšalusio gėlo vandens. Didžioji dalis Baikalo ežere gyvenančių gyvūnų ir augalų rūšių nėra aptinkama niekur kitur. Rusai sudaro apie 80% šalies gyventojų. Kitos tautybės – totoriai, ukrainiečiai, baškirai, armėnai ir kt. Tankiausiai apgyvendinta šalies europinė dalis, o Rusijos šiaurės rytinėje dalyje gyvena mažiausiai gyventojų. Pasaulyje didžiausia šalis gali pasiūlyti viską, pradedant istoriniais miestais ir idiliškais kraštovaizdžiais, baigiant meno paveldu, nekasdieniškais pasivažinėjimais traukiniu ir degtine varomu naktiniu gyvenimu. Pasaulyje bene labiausiai žinomos rusų alkoholio vartojimo ir pirties tradicijos.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 17 098 242 km².

Gyventojų skaičius: 143 375 006.

Sostinė: Maskva.

Kalba: rusų.

Valiuta: rublis.

Religija: stačiatikybė.

Telefonas: +7.

Elektra:

KLIMATAS

Iš šiaurės į pietus: arkties, subarkties ir vidutinių platumų (pereinantis iš jūrinio į žemyninį Kaliningrado srityje, vidutiniškai žemyninis europinėje dalyje, žemyninis Vakarų Sibire, ryškiai žemyninis Rytų Sibire, musoninis Tolimuosiuose Rytuose); žiemą didžioji šalies dalis atvira šaltoms šiaurinėms oro masėms; žiemą vyrauja Sibiro arba Azijos anticiklonas rytuose ir „nardantys“ ciklonai europinėje dalyje; šaltos ir labai šaltos žiemos didesnėje dalyje, sniego dangos trukmė nuo 5-6 mėnesiu europinėje dalyje iki 9 mėnesių Sibiro Šiaurėje, dažnos stiprios pūgos; bora – smarkus ir gūsingas vėjas jūrų pakrantėse, pučiantis nuo kalnagūbrio (Novorosijsko bora, Naujosios Žemės bora); vid. metinis kritulių kiekis Astrachanėje 163 mm (sausringiausia Europos vietovė); žemiausia oro temperatūra Narjan Mare -51 °C (žemiausia Europoje); vid. žiemos temperatūra Prano Juozapo Žemėje -24 °C (šalčiausios žiemos Europoje).

LANKYTINOS VIETOS

Ermitažas – pats žymiausias ir didžiausias Rusijos muziejus, esantis Sankt Peterburge. Peterhofas – imperatoriškų pastatų ansamblis, apsuptas įspūdingų parkų, sodų ir fontanų. Tai viena gražiausių vietovių visame Sankt Peterburge ir jo apylinkėse. Vienas įspūdingiausių Rusijos statinių yra Kraujo gelbėtojo cerkvė. Sankt Peterburgo Žiemos rūmai ir Prisikėlimo bažnyčia taip pat nemažai turistų pritraukiantys objektai.

Maskvoje esančioje Raudonojoje aikštėje yra švenčiamos didžiosios Rusijos šventės. Aikštėje yra įsikūręs žymusis Maskvos Kremlius. Spalvingąjį Vasilijaus Palaimintojo soborą drąsiai galima vadinti Maskvos, o gal net ir visos Rusijos vizitine kortele. Mieste esantis Ostankino televizijos bokštas yra aukščiausias Europoje.

Suzdalė – miestas Vladimiro srityje, prie Kamenkos upės. Tai svarbus istorinis miestas, priklausantis Rusijos aukso žiedui. Viduramžiais buvo Suzdalės kunigaikštystės centras. Miestą juosė siena, kuri išliko iki šių dienų. Pirmą kartą miestas buvo paminėtas 1027 m. Yra išlikusių cerkvių ir kitų pastatų, kurie mena miesto istoriją.

Trans-Sibiras – ilgiausias geležinkelis pasaulyje, jungiantis Rusiją nuo Maskvos iki Vladivostoko. Kelionė trunka 6 dienas, bet keliautojai mėgsta trumpam sustoti tarpiniuose miestuose. Net 207 km. maršruto tęsiasi greta giliausio pasaulyje Baikalo ežero.

Sočis − miestas prie Juodosios jūros, didžiausias Rusijos kurortas. Kartais optimistiškai vadinamas Rusijos rivjera.

Vladivostokas – miestas Tolimuosiuose Rytuose, prie Japonijos jūros Amūro įlankos. Tai galinis Trans-Sibiro punktas.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Rusų virtuvė, istoriškai patyrusi skirtingas – nuo totorių-mongolų iki prancūzų – kulinarines tradicijas, tapo viena iš populiariausių pasaulio virtuvių. Nuo amžių kasdieninis stalas buvo labai kuklus: be miltinių gaminių, mitybos pagrindą sudarė košės, žuvies, grybų, daržovių patiekalai. Mėsa buvo vartojama retai. Rusų virtuvės pagrindą sudaro paprasti kaimo žmonių patiekalai, paruošti iš žuvies, kiaulienos, žvėrienos, grybų, uogų ir medaus. Iš rugių, kviečių, miežių ir soros grūdų gaminama įvairios rūšies duona, kepami blynai, verdama košė, gaminama gira, alus ir degtinė.

MUITINĖ

Vykstant į Rusiją būtina turėti vizą. Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėn. po vizos galiojimo pabaigos. Pase turi būti ne mažiau nei 2 laisvi puslapiai įklijuoti vizai ( į „kitus įrašus“ ar „paso galiojimas“ vizos neklijuojamos).

SVEIKATA

Skiepai nėra privalomi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, difterijos, maliarijos (rizika rajonuose, kuriuose didelė migracija iš pietų šalių).

TRANSPORTAS

Po šalį skraido lėktuvai, tačiau neretai skrydžiai vėluoja po kelias valandas. Tarp miestų važinėja autobusai. Patogiausias ir pigiausias būdas keliauti didelius atstumus būtų traukinys.

SUVENYRAI

Matrioška, gintaras, sovietmečio suvenyrai, šokoladas ir kiti saldumynai, degtinė, gira, kailinė kepurė, nertos skaros, ikrai, medus, kvepalai, kailiai, velti ilgaauliai.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.