Mauricijus yra pietinėje Afrikos dalyje, 850 km į rytus nuo Madagaskaro. Ši valstybė – salynas Indijos vandenyne. Ją sudaro ne tik didžiausia Mauricijaus sala, bet ir kitos mažesnės salos: Saint Brandon, Rodrigues, Agalega ir kitos salos. Šalies kraštovaizdis: periferijoje – lyguma, o palei centrinę plynaukštę - netolygiai išsidėstę kalnai. Aukščiausias salos taškas – Mont Piton kalnas (828 m virš jūros lygio).
Mauricijus – skaidraus lyg krištolas vandens, žėrinčio aukso spalvos paplūdimių, koralų rifais apipintų krantų ir nepamirštamų įspūdžių vieta. Apie šią šalį ne be reikalo yra sakoma: „Dievas iš pradžių sukūrė Mauricijų, ir tik po to Rojų“. Mauricijus – tai tarsi magiškas perlas Indijos vandenyne. Tokia mažytė sala, o turi tokią didelę istoriją. Tai – dar XVI amžiuje arabų atrasta, vėliau portugalų, olandų, prancūzų ir anglų kolonizuota ir galiausiai 1968 m. išsikovojusi nepriklausomybę šalis. Šiandien šis fantastiškas kraštas traukia turistus iš visų pasaulio kampelių. Šią salą pamils kiekvienas, kadangi joje net ir išrankiausias turistas ras ką veikti.
Pasakiško grožio Mauricijaus paplūdimiai yra tikra atgaiva iš viso pasaulio atvykstantiems vandens pramogų gerbėjams. Čia galima slidinėti ant vandens, plaukioti su burlentėmis, nardyti ir plaukioti su akvalangu ar nardymo įranga ir žvejoti. Sala puiki žygiams, kopimui į kalnus, pažinti skirtingas gyvūnų rūšis, pamatyti įpūdinguosius krioklius, ar 7 spalvotas žemias, o galbūt norite paglostyti liūtus?
Saloje puikūs keliai, todėl neužtruksite ilgiau nei pusantros valandos, kol nuo vieno salos galo nuvyksite iki kito tolimiausio. Žinoma vertėtų paminėti, kad saloje eismas vyksta kairiąją kelio puse, todėl dažniausiai turistai renkasi taksi paslaugas norint kažkur nuvykti. Nuomojantis automobilį saloje, prireiks tarptautinių teisių.
VIZA
Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Lietuviai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
KLIMATAS
Mauricijuje klimatas tropinis, kuriam įtakos turi iš pietryčių pučiantis pasatas. Žiemos sezonas prasideda gegužę ir tęsiasi iki rugsėjo. Būdingos šiltos ir sausos žiemos. Nuo spalio iki gegužės – vasaros sezonas. Vyrauja karšti ir drėgni orai. Svarbu nepamiršti, kad Mauricijuje būdingas mikroklimatas: vienoje vietovėje gali smarkiai lyti, tačiau tuo pat metu vos už poros kilometrų danguje šviečia saulė ir nematyti nė vieno debesies. Taigi, jeigu pabudę ryte išvysite apsiniaukusį dangų, nenusiminkite: nusiprauskite po dušu, papusryčiaukite ir išėję į lauką pamatysite giedrą dangų. Pats tinkamiausias sezonas vykti yra gegužės ar spalio mėnesiai, tai tarpiniai- pereinamieji mėnesiai tarp drėgnos vasaros bei vėsesnės žiemos.
VIRTUVĖ
Šioje saloje gyvenantys žmonės yra kilę iš daugybės pasaulio šalių, būtent šis reiškinys ir atsispindi tradicinėje Mauricijaus virtuvėje. Tikras fenomenas, kad nekeldamas kojos iš Mauricijaus tu apkeliauji beveik visų pasaulio kampelių virtuves. Mauricijaus gyventojai nebijo eksperimentuoti su maistu ir valgo kreolų, kinų, indų ar musulmonų virtuvių patiekalus. Patiekaluose gausiai naudojamas šafranas, cinamonas, kardamonas, bazilikai ir čiobreliai. Būtina paragauti jų tradicinės lęšių sriubos. Daug skanių užkandžių, rekomenduojamų paragauti, yra pardavinėjama tiesiog gatvėse:
Įžymioji „gateaux piments“ – tai čili pipirų pyragaitis. Jis kilęs iš pietų Indijos regiono ir yra gaminamas iš lęšių ar bulvių masės, pridedant čili pipirų.
Egzotiškas patiekalas - „pain vindaye d'ourite“. Tai – duona su aštuonkoju.
Kepti baklažanai
„Samosas“ – sluoksniuotos tešlos pyragėliai, patiekiami su mėsa ar daržovėmis.
„Rougaille“ – pomidorų ir svogūnų pagrindu sukurtas mėsos ar jūros gėrybių patiekalas, primenantis prancūziškąjį ragu, ypatingai mėgstamas ir beveik kasdien valgomas vietinių gyventojų.
„Dholl puri“ – indiškos kilmės patiekalas, duona įdaryta su aštriu turiniu. Mauricijus gamina įvairių rūšių romą. Jis šalyje yra labai pigus ir nepaprastai skanus, ypač geriant jį sumaišytą su kola ir ledu arba su kokoso pienu bei žaliosios citrinos skiltele. Ne pro šalį būtų paragauti ir vietinės gamybos alaus, kuris vertinamas ne tik pačioje šalyje, bet ir už jos ribų.
KAINOS
Iš esmės išlaidų kiekis priklauso nuo poreikių. Kadangi įprasta viešbutį Mauricijuje rinktis su pusryčiais ir vakariene maitinimu, taigi pietūs žmogui gali atsieiti nuo 6 iki 20 eur, priklausomai nuo to, kur pasirinksite juos valgyti.
ARBATPINIGIAI
Atlyginimai Mauricijuje nėra labai dideli, taigi arbatpinigiai labai vertinami. Tačiau tai nėra būtinybė. Kiekvienas Mauricijaus gyventojas žino, jog arbatpinigiai turi būti užsidirbami, o ne paprastai gaunami. Todėl jie natūraliai stengiasi, kad Jūsų viešnagė Mauricijuje paliktų gerą įspūdį. Viešbučio personalui (kambarinėms arba padavėjams) galima duoti arbatpinigius prieš išvykstant. Tačiau rekomenduojama kas kelias dienas kambarinei duoti keletą rupijų, taip susilauksite geresnio aptarnavimo savo kambaryje. Viešbučio portjė taip pat patariama palikti keletą rupijų nunešus bagažą. Kiek sumokėti – priklauso nuo viešbučio klasės bei nuo aptarnavimo kokybės. Užsisakius taksi visai dienai, jeigu taksistas buvo informatyvus ir pateisino Jūsų lūkesčius, galima palikti 100 rupijų. Restoranuose dažnai aptarnavimo mokestis būna įskaičiuotas į sąskaitą, tačiau vis tiek galite palikti vieną kitą rupiją.
LAUKTUVĖS
Tiesiog būtina nusipirkti nepakartojamo skonio vanilinės arbatos ir vietinės gamybos romo. O skonių pasirinkimas išties didelis. Labiausiai patariama pirkti romą jo daryklose, kur puikų pasimėgauti turu bei poto turėti degustaciją. Taip pat Mauricijus garsėja arbatomis, taip pat cukranendrių ruduoju cukrumi, pintais krepšiais bei kitais rankdarbiais, kuriuos patariame įsigyti Port Louis turguje.
KĄ APLANKYTI
Port Luisas – Mauricijaus sostinė. Čia galima apžiūrėti citadelės bažnyčias, mečetes ir kinų bei indų šventyklas. Galimybė įkopti į Signalo kalną bei pamatyti miestą, leidžiantis saulei. Būtina apsilankyti turguje įsigyti lauktuvių.
Eureka – prancūzų kolonijiniai namai kadaise priklausę didžiausiam salos cukraus baronui, yra inžinerijos išradingumo pavyzdys, turintis 109 duris ir pilnai aplinkui uždengiamą balkoną, kad per tropinius karščius gyventojams būtų vėsu.
Juodosios upės tarpeklių nacionalinis parkas – miškingi pasivaikščiojimo takai, kuriais vaikščiojant galima sutikti makakas, šokinėjančias šalia takų turėklais. Takas veda į aukščiausią salos tašką.
Septynios spalvotos žemės- nuostabūs žemės plotai nusimarginę skirtingomis spalvomis, kurios keičiasi priklausomai nuo saulės apšvietimo.
Casella pramogų parkas- čią būtina praleisti visą dieną, ši vieta ypatingai puikiai tiks šeimoms su vaikais, arba tiems, kurie trokšta gauti adrenalino. Parke veikia gyvūnų safari, taip pat galima paglostyti liūtus, pasileisti lynu džiunglėse ir dar daug kitų pramogų rasite šiame nuostabiame parke.
Mauricijaus Botanikos sodas- jame pamatysite garsiuosius Viktorijos lapus, kurie užauga iki 3 m skersmens, ir išlaiko net iki 100 kg svorio. Taip pat šio parko teritorijoje yra didžiųjų vėžlių sodas.
Chamarel Romo darykla- ypatinga šios daryklos vieta, įsikūrusi kalno papėdėje, kur galėsite ne tik pasigrožėti vaizdas, išvysti kaip saloje gaminamas Romas, tačiau vėliau jo ir paragauti, bei įsigyti lauktuvių.
Ile Aux Cerf sala- Tai puiki dienos išvyka į šią salą. Nuostabūs paplūdimiai, bei nepraleiskite galimybės šioje saloje išbandyti Parasailing pramogos, kadangi vaizdai iš ties nuostabūs.
Į Mauricijų galima keliauti ne tik poilsiniais, bet ir pažintiniais tikslais. Galima aplankyti tokias Mauricijaus įžymybes kaip „Flacq market“, „Domaine du Chasseur“, „Souillac“ ir kitas.