Alžyras: Sacharos širdis ir Antikos lobiai

Kelionės akcentai

  • Apžiūrėsime geriausiai Afrikoje išlikusius Romos imperijos miesto griuvėsius Timgade, vadinamame „Afrikos Pompėja“
  • Lankysimės Gardajoje, UNESCO saugomame, autentiškame dykumos mieste
  • Vyksime į tuaregų kultūros centrą, „Sacharos perlu“ vadinamą Džaneto miestą
  • Naktį žvaigždes skaičiuosime milžiniškų kopų apsuptyje Sacharos dykumos stovyklavietėje
  • Pasivaikščiosime tarp masyvių uolų Esendileno kanjone, viename vaizdingiausių visoje Sacharoje
  • Didero slėnyje tyrinėsime meniškus uolų raižinius ir piešinius, atskleidžiančius priešistorinę žmonijos praeitį
Nuo2370
2025 04 27 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 500
su skrydžiu: 2870
Dėmesio! Keliaujant į Alžyrą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

Kelionė į Alžyrą gali tapti unikaliu nuotykiu, nes šalis siūlo ne tik kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius, bet ir turtingą kultūrinį paveldą. Šalyje susipina berberų, arabų, prancūzų ir romėnų įtaka. Alžyras taip pat yra viena didžiausių Saharos dykumos valstybių. Čia galite patirti dykumos ramybę, grožėtis milžiniškomis smėlio kopomis ir aplankyti žavingas oazes. Šalis dar neperpildyta turistų, todėl galite mėgautis autentiška patirtimi be didelių minių. Alžyras – tai vieta, kur kultūra, gamta ir istorija susilieja į vieną nepakartojamą kelionę. Tad laikas krautis daiktus ir keliauti! 

 

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU!

 

MARGIRIS

 

 

Niekada nebuvau rami siela. Jau daugiau nei dvidešimt metų sukuosi turizmo verpetuose. Pradžioje pamažu, o vėliau su visa jėga patraukė platesnis Pasaulis. Taip susiklostė, kad likimas nunešė į Rytietišką pasaulį, kuris ir iki šiol išlieka ganėtinai paslaptingas, egzotiškas ir iki galo nepažįstamas mums visiems. Vaikystėje girdėtos ir skaitytos pasakos – „Tūkstantis ir viena naktis“. Jose buvęs gyvenimas, rūmai, karavanai, Rytų turtai ir paslaptys. Visa tai tapo pasiekiama. Žinoma, realus gyvenimas skiriasi ir pasakose aprašomi kraštai tapo moderniais, tačiau išliko ta paslaptis, ir smalsumas mane vedė ir veda keliauti kuo toliau, ir pamatyti kuo daugiau: jei į dykumą, tai kuo toliau. Nors daugiausia laiko praleidau Egipte ir gyvenu Turkijoje, tačiau Jordanija, Izraelis, Palestina, Marokas, Tunisas, Omanas ir Saudo Arabija puikiai papildė mano darbo ir nuotykių patirties bagažą. Šių šalių kultūra ir istorija tokia pat marga kaip ir tanuros šokėjo rūbas. Kadangi vis dar nesu rami siela, tai smalsumu mielai užkrečiu ir kitus.

1
diena
VILNIUS – ALŽYRAS
Skrydis iš Vilniaus į Alžyrą su persėdimu. Atvykus į tarptautinį Alžyro oro uostą, važiuosime į viešbutį poilsiui. Nakvynė viešbutyje Alžyre. 
2
diena
ALŽYRAS – ŠERŠELIS – TIPAZA – ALŽYRAS (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime į Šeršelio (Cherchell) miestą, plytintį Alžyro Viduržemio jūros pakrantėje (1 val. 20 min. kelio). Šis miestas anksčiau buvo svarbi romėnų kolonija ir Numidijos bei Mauritanijos karalysčių sostinė. Šeršelyje išlikę puikių senuosius laikus menančių šventyklų ir paminklų, rasta daug svarbių meno kūrinių: Neptūno ir Veneros statulos, įvairūs gerai išsilaikę senovės graikų ir romėnų antikvariniai daiktai. Lankysimės archeologinėmis vertybėmis turtingame Šeršelio archeologijos muziejuje. Numidijos ir Mauritanijos valdovas Juba II dar pirmame mūsų eros amžiuje surinko įspūdingą meno kūrinių kolekciją, o dalis jų eksponuojami būtent šiame muziejuje. Vėliau išvyksime į Tipazą, senąjį pūnų prekybos centrą (apie 30 min. kelio). Šis miestas garsėja medaus spalvos paplūdimiais, pavėsingais pušynais ir turkio spalvos vandenimis. Daugelį amžių Tipaza buvo svarbus prekybos uostas ir užkariavimų atspirties taškas. Pietūs uoste. Šiame mieste išlikusi unikali finikiečių, romėnų, pirmųjų krikščionių ir Bizantijos laikų griuvėsių grupė, žinoma Romėnų griuvėsių vardu, išsidėsčiusi Viduržemio jūros krante. Lankysimės Romėnų griuvėsiuose ir muziejuje. Po to grįšime atgal į Alžyrą, pakeliui sustodami karališkajame Mauritanijos mauzoliejuje (3 a. pr. Kr.). Spėjama, jog čia palaidoti Numidijos berberų karalius su žmona, bei kiti Numidijos ir Mauritanijos karalysčių valdovai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Alžyre.

3
diena
ALŽYRAS – BATNA – TIMGADAS – BATNA (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime į oro uostą skrydžiui į Batną, plytinčią Alžyro šiaurėje, Oreso kalnuose. Aukštikalnėse įkurtas Batnos miestas prancūzams užtikrino įvažiavimo į pagrindinį Sacharos kelią kontrolę. Šis miestas, kuriam pamatus padėjo prancūzų įkurta karinė stovykla – tai mūsų atspirties taškas į senovinį Timgado miestą. Nusileidę Batnoje, vyksime į buvusį romėnų miestą Timgadą (1 val. kelio), įkurtą 100-iais m. e. metais. Imperatorius Trajanas pasirinko šią vietovę, plytinčią nuostabaus kalnų kraštovaizdžio apsuptyje, strateginiais tikslais ir įsteigė karinę koloniją, nuo kurios ir prasidėjo miesto istorija. Šiandien čia išsibarstę į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukti istoriniai miesto griuvėsiai, liudijantys puikius to meto tinklinio miestų planavimo pasiekimus. Laikui bėgant Timgadas sparčiai augo ir plėtėsi už gynybinių sienų ribų: naujuose miesto kvartaluose buvo pastatytos šventyklos, turgavietės, pirtys ir erdvios rezidencijos, gausiai puoštos mozaikomis. Timgadas gyvavo iki pat 8 a., kuomet buvo sugriautas pražūtingos arabų invazijos. Papietavę Timgado archeologinėje vietovėje, vyksime į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Batnoje. 

4
diena
BATNA – DŽEMILA – KONSTANTINA (pusryčiai)
Po pusryčių važiuosime į nedidelį kalnų miestelį Džemilą (Djemila) (128 km, 1 val. 50 min, kelio). Tai išskirtinis romėnų miestų planavimo, puikiai pritaikyto kalnuotai vietovei, pavyzdys. Čia išlikęs pirmojo tūkstantmečio pradžią menantis forumas, šventyklos, bazilikos, arkos ir gyvenamieji namai. Ši beveik kilometro aukštyje įsikūrusi senovės romėnų kolonija, plytinti tarp dviejų sraunių upių, užėmė svarbią gynybinę padėtį. Lankysimės Džemilos archeologinėje vietovėje, garsėjančioje įspūdinga mozaikinių grindinių, iliustruojančių mitologinius pasakojimus ir kasdienio gyvenimo scenas, kolekcija. Vėliau vyksime į Konstantiną (Constantine), vieną didžiausių šalies miestų, įsikūrusį ant Rumelio upės kranto (125 km, 2 val. kelio). Šis miestas laikomas rytinio Alžyro sostine ir regiono komerciniu centru. Konstantina, dėl gausybės vaizdingų tiltų, jungiančių kalvas ir slėnius, dar vadinama „tiltų miestu“. Leisimės į apžvalginį turą po miestą. Išvysime šimtametį Sidi M’Cido tiltą, juosiantį Rumelio upę ir jungiantį Konstantinos kasbą su M’Cido kalvos šlaitais. Beveik du dešimtmečius šis tiltas buvo laikomas vienu aukščiausių pasaulyje. Taip pat pamatysime istorinius Achmedo Bėjaus rūmus (19 a. pr.), kurių prieigose žaliuoja apelsinmedžių ir palmių sodas. Šiuose rūmuose gausiai naudojamas marmuras: tiek šimtams marmurinių kolonų, tiek fontanams, tiek lubas puošiančioms plytelėms. Prieš šalį užimant prancūzams, čia rezidavo paskutinysis Alžyro valdovas. Kita mūsų stotelė – Alžyro karui atminti skirtas monumentas, atidengtas minint dvidešimtąsias Alžyro nepriklausomybės metines. Pakeliui link Perego pėsčiųjų tilto, papietausime. Taip pat lankysimės senojoje miesto dalyje, medinoje. Pamatysime ir romėnų akveduką, vieną gražiausių mieste 80 m aukščio „Krioklių tiltą“ ir kilsime lyniniu keltuvu. Vėliau vakarieniausime tradiciniame restorane. Nakvynė viešbutyje Konstantinoje.

5
diena
KONSTANTINA – GARDAJA (pusryčiai)
Po pusryčių lankysimės iš marmuro ir granito pastatytoje emyro Abdelkadero mečetėje (1994 m.), kurią puošia du 107 m aukščio minaretai. Šis prabangus Magribo stiliaus islamo architektūros paminklas – antroji pagal dydį mečetė šalyje. Čia įkurtas ir universitetas, kurio dėka ruošiami islamiškosios architektūros specialistai. Papietavus mieste, laukia laisvas laikas (pasirinktinai, bus galima pasivaikščioti po vietines parduotuves). Vėliau vyksime į oro uostą ir skrisime į Gardajos (Ghardaia) miestą (22:00 val. – 23:05 val.), plytintį šiaurės centrinėje Alžyro dalyje. Nakvynė viešbutyje Gardajoje.

6
diena
GARDAJA  – BENI ISGENAS – GARDAJA (pusryčiai)
Gardajos miestas, esantis kairiajame Mzabo vadės krante, Sacharos dykumos šiaurėje, turi įdomią įsikūrimo istoriją: pasakojama, jog Gardaja buvo pastatyta aplink olą (ghar), kurioje, kaip manoma, gyveno Alžyro berberų garbinama šventoji Daja (Daia). Jos kultas iki šiol išlikęs vietos moterų tarpe. Puikiai įtvirtintas Gardajos miestas išsiskiria balto ir raudono molio namais, išsidėsčiusiais ant terasų, kylančių link miesto centre esančios piramidės formos mečetės. Papusryčiavę leisimės į turą po Gardajos miestą, kurio metu lankysimės tradiciniame turguje ir vietinėse parduotuvėlėse. Čia gausu akį traukiančių juvelyrinių dirbinių, kilimų, audinių, keramikos ir odos dirbinių. Po pietų vyksime į Beni Isgeną – istorinę įtvirtintą gyvenvietę, įsikūrusią Mzabo slėnyje. Šis miestas-tvirtovė, įkurtas 1350 m., išsaugojo savo originalią struktūrą iki šių dienų. Jame gausu bibliotekų, kuriose galima pamatyti senuosius rankraščius, aprašančius įvairius ibaditų visuomeninio gyvenimo ir įstatymų aspektus. Beni Isgeno ksare (įtvirtintoje gyvenvietėje) išvysime turgaus aikštę ir patį turgų (aukcioną), sargybos bokštą, nedidelį miesto muziejų ir ekologinį parką. Beni Isgenas yra šventas mozabitų miestas, tad kai kurios miesto dalys kitatikiams yra neprieinamos, o svetimšaliams netgi draudžiama čia nakvoti. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Gardajoje. 
7
diena
GARDAJA – AL ATEFAS – GARDAJA – DŽANETAS (pusryčiai)
Po pusryčių vyksime į istorinį Al Atefo miestą, plytintį Gardajos provincijoje, Mzabo slėnyje. Ši vietovė, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra seniausia iš vadinamojo „Mzabo pentapolio“ miestų (penkių įtvirtintų miestų, išsidėsčiusių Sacharos dykumoje į pietus nuo sostinės Alžyro) – Al Atefo ištakos siekia 11 a. Dėl šios priežasties šis miestas dar vadinamas „ksarų (įtvirtintų gyvenviečių) motina“. Lankysimės šeicho Sidi Brahimo mauzoliejuje (14 a.), pastatytame tik iš vietinių medžiagų: akmens sienos dengtos kalkių skiediniu, sijos ir gegnės suręstos iš palmių kamienų, o arkos – iš palmių šakų, tad kiekviena jų yra skirtingos formos. Pastatas periodiškai balinamas jo sienas liejant kalkių mišiniu tiesiog rankomis arba palmių šakelėmis, kad mauzoliejus būtų apsaugotas nuo atmosferos poveikio, o jo balta spalva išsiskirtų iš aplinkos. Papietavę išvyksime į Sebsebo oazę ir dykumos palapinėje pasivaišinsime arbata. Po to grįšime į viešbutį poilsiui, nes vėliau laukia skrydis iš Gardajos į Džanetą (Djanet) (su sustojimu Tamanrasete). Nakvynė viešbutyje Džanete.
8
diena
DŽANETAS – ESENDILENO KANJONAS – ADMERO ERGO STOVYKLAVIETĖ (pusryčiai)
Džanetas – tai miestas-oazė, plytinti šalies pietryčiuose. Šiose nuo neolito laikų gyvenamose žemėse, kuriose dabar plyti dykuma, anksčiau buvo gausu augalijos ir gyvūnijos. Tai, jog čia ilgus amžius gyveno medžiotojų-rinkėjų gentys, liudija daugybė Džaneto prieigose aptinkamų uolų piešinių. Nuo viduramžių Džanete gyvena berberams giminingų tuaregų tautos palikuonys, kontroliavę transsacharinę prekybą. Ryte važiuosime į Esendileno kanjoną, vieną vaizdingiausių vietovių visoje Sacharoje, priklausančią Tasili Adžero nacionaliniam parkui. Įspūdingų dykumoje plytinčių masyvių kanjono uolų apsuptyje leisimės į dviejų valandų trukmės pasivaikščiojimą. Po pasivaikščiojimo, persėsime į automobilius ir važiuosime į stovyklavietę, įsikūrusią Admero ergo („kopų lauko“) kopų apsuptyje. Pasigrožėsime saulėlydžiu ir praleisime naktį stovykloje po žvaigždėmis. 

9
diena
ADMERO ERGO STOVYKLAVIETĖ – DIDERAS – IDARENO KANJONO STOVYKLAVIETĖ (pusryčiai)
Po pusryčių vyksime į Didero slėnį, plytintį Sacharos dykumoje, kurioje slypi nepaprasti Alžyro kultūros lobiai, suteikiantys žinių apie priešistorinę žmonijos praeitį. Alžyro uolų meno kolekciją sudaro daugiau nei penkiolika tūkstančių uolų piešinių ir raižinių, išsibarsčiusių po visą šalį, tačiau tankiausiai paplitusių didžiausiame Afrikoje Tasili Adžero nacionaliniame parke. Čia esantys Didero slėnio uolų piešiniai yra vieni meniškiausių ir garsiausių šio gamtos draustinio priešistorinių kūrinių. Juose vaizduojami įvairūs galvijai, drambliai, žirafos, bei medžiojančių, šokančių ar ritualinius veiksmus atliekančių žmonių figūros. Pasigrožėję piešiniais, kuriuos regėjo ir akmens amžiuje gyvenusių žmonių akys, leisimės į giliame Idareno kanjone įsikūrusią stovyklavietę, kur ir nakvosime. 

10
diena
IDARENO KANJONO STOVYKLAVIETĖ – TIMGASO UOLŲ RAIŽINIAI – DŽANETAS – ALŽYRAS (pusryčiai)
Ryte važiuosime į oazę, pasigrožėsime ežerais ir žaliuojančia vade (slėniu, kuriuo po liūčių teka upė). Po pietų vyksime į Timgasą, garsėjantį neolito laikų uolų raižiniais. Apžiūrėsime  „Verkiančių karvių“ raižinius, įamžinusius svarbų klimato kaitos etapą. Šie išties meniški kaligrafiškų linijų raižiniai vaizduoja ašarojančių galvijų bandas ir, manoma, atspindi laikmetį, kuomet sumažėjo lietaus ir ėmė nykti vietos augmenija. Likusią dienos dalį praleisime pagrindiniame Džaneto turguje ir senamiestyje. Nors pats miestas nedidelis, jo centre netrūksta šurmuliuojančių žmonių. Dalis senojoje miesto dalyje esančių berberų namelių taip puikiai susilieję su vietiniu kraštovaizdžiu, jog yra beveik nepastebimi. Kai kurie jų pastatyti daugiau nei prieš penkis šimtus metų! Pavakarieniavę važiuosime į Džaneto oro uostą, kur mūsų laukia vėlyvas skrydis į Alžyrą. Nakvynė viešbutyje Alžyre.
11
diena
ALŽYRAS – VILNIUS (pusryčiai)
Šiandien giliau pažinsime vieną spalvingiausių pasaulio miestų. Prie Viduržemio jūros įsikūrusi šalies sostinė Alžyras (2,81 mln. gyventojų), nuo seno žinoma kaip svarbus žvejybos ir prekybinis jūrų uostas, kuriame pėdsakus paliko tiek laivų statyba ir amatais garsėjantys fininkiečiai, tiek monumentalių formų architektūra pasižymėję romėnai. Ilgus šimtmečius didžiosios Europos jėgos (britai, olandai, romėnai) bandė sutramdyti piratus, puldinėjančius laivus iš Alžyro, tačiau to nepavyko padaryti iki pat prancūzų atėjimo 19 a. 

Po pusryčių lankysimės Alžyro kasboje (10 a.), kurios prieigose išsidėstęs tradicinis miesto kvartalas. Tokio tipo gynybine siena apjuostos miesto dalys būdingos daugeliui Šiaurės Afrikos miestų. Islamiškose šalyse kasba (arba medina) – tai seniausia centrinė miesto dalis, įtvirtintas gyvenamasis kompleksas, supantis pilį ar tvirtovę. Šiame UNESCO globojamame objekte išlikusios mečečių ir Osmanų imperijos stiliaus rūmų bei tradicinės miesto struktūros liekanos, liudijančios giliai įsišaknijusį vietos gyventojų bendruomeniškumą. Čia plytintis tankus architektūrinių objektų tinklas pastatytas iš molio plytų, akmens ir medžio. Po apsilankymo Alžyro kasboje, pietausime tradiciniuose namuose. Vietinės virtuvės pagrindą sudaro duona, mėsa, alyvuogių aliejus, daržovės ir šviežios žolelės, o nacionalinis patiekalas – kuskusas. Alžyro virtuvė puikiai atspindi kultūrinius mainus tarp Viduržemio jūros regiono, osmanų, andalūzų ir arabų tautų, kurių keliai susikirto šioje šalyje. Vėliau vyksime į Raiso rūmus (16 a.), dar žinomus 23-iojo bastiono vardu. Šį istorinį monumentą sudaro rūmų ir namų kompleksas, įkurtas ant Viduržemio jūros kranto. Taip pat išvysime ant kalvos virš jūros iškilusią Afrikos Dievo Motinos baziliką (19 a.), išsiskiriančią neobizantiškuoju stiliumi: kupoline struktūra, erdvės ir puošybos vientisumu, interjero tapyba bei dėmesiu simboliams. Šalyje, kurioje vyrauja musulmonai, šie maldos namai laikomi svarbiu religinės tolerancijos ženklu. Vėlai vakare lauks pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.

12
diena
VILNIUS
Atvykimas į Vilnių.
Nuo2370
2025 04 27 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 500
su skrydžiu: 2870

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Dėmesio! Keliaujant į Alžyrą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

  • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
  • Apgyvendinimas 4* viešbučiuose turo metu (10 nakvynių: 3 nakvynės Alžyre, 1 nakvynė Batnoje, 1 nakvynė Konstantinoje, 2 nakvynės Gardajoje, 1 nakvynė Džanete, 1 nakvynė
  • Admero Ergo stovyklavietėje, 1 nakvynė Idareno kanjono stovyklavietėje);
  • Programoje nurodytas maitinimas (10 pusryčių);
  • Vietiniai skrydžiai Alžyras – Batna, Gardaja – Džanetas, Džanetas – Alžyras;
  • Anglakalbių vietinių gidų paslaugos;
  • Programoje nurodyti pervežimai.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Alžyras – Vilnius (500 – 700 EUR, priklausomai nuo sezoniškumo ir bilietų užsakymo laiko);
  • Alžyro viza;
  • Medicininių išlaidų draudimas (~20 EUR BTA draudimas);
  • Įėjimo į programoje nurodytus objektus bilietai (~100 EUR/asm.);
  • Papildomai siūlomos ekskursijos ir pramogos programoje pažymėtos *;
  • Priemoka už vienvietį kambarį – 100 EUR;
  • Arbatpinigiai;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje. 
  • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų
  • Kelionės metu numatytas kelionės vadovas – Margiris. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį
  • kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
  • Kelionės tipas: su lietuviškai kalbančiu kelionės vadovu.
  • Kelionės vadovas grupę pasitinka Alžyre, Alžyro oro uoste.

Kelionės užsakymas

Nuo
2370

+ skrydis apie: 500 visiems su skrydžiu: 2870
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu!
Pažintis ir poilsis Aukso žemėje – Portugalijoje
Portugalija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančia gide! Naujiena!
Poilsis ir kultūra Maltoje
Malta
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Atraskite savo ritmą Kolumbijoje
Kolumbija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Uganda: kalnų gorilos bei laukinė Afrikos gyvūnija
Uganda
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.