Bahreinas | Apie Bahreiną

Bahreino karalystė, esanti prie Persų įlankos pakrantės. Nors tai maža salų valstybė, tačiau labai turtinga. Vis dėlto pinigus, gaunamus už naftą, šalis investuoja į bankinį ir turizmo sektorius, taigi jos ekonomika nėra priklausoma vien nuo naftos gavybos.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas – 665 km²

Gyventojų skaičius – 1 418 895 gyventojai (2017 m.)

Sostinė – Manama 157 474 gyventojai (2010 m.)

Religija – vyrauja islamo religija 81 proc.

Kalba – valstybinė kalba arabų.

Elektros srovė - dažniausiai 230 voltų. Bahreine yra britiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai – valstybinė valiuta bahreino dinaras.

VIZA 

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Lietuviai Bahreino vizą gali gauti prie šalies sienos iki 1 mėn. laikotarpiui.

SAUGUMAS

Prieš vykstant į Bahreiną ar esant šalyje rekomenduojama atidžiai sekti politinę padėtį. Esantiems šalyje, siūloma laikytis atokiau nuo demonstracijų, susibūrimo vietų, viešose vietose atsižvelgti į religines, kultūrines ir visuomenines šalies tradicijas, stebėti besikeičiančią saugos situaciją, laikytis vietos valdžios nurodomų apribojimų.

KLIMATAS

Bahreino salos yra tropinio klimato zonoje, kur vyrauja dykumos, sausi ir karšti orai visus metus. Bahreinui būdingi du sezonai: vėsesnis (nuo gruodžio iki vasario) ir karštasis – visi likę mėnesiai. Patys karščiausi yra vasaros mėnesiai, kai temperatūra dienos metu labai dažnai pakyla iki 40 laipsnių karščio. 

Geriausias metas keliauti į Bahreiną yra lapkričio - kovo mėnesiais, kuomet temperatūra nėra kepinanti ir įmanoma maloniai pakeliauti po visą salą.

Kelionės į Bahreiną nuo
1373 €
Kelionės

TRANSPORTAS

Oro transportas. Bahreine veikia tik 2 oro uostai. Vienintelis tarptautinis yra Bahreino oro uostas (BAH). Antrasis yra Isa oro bazė.

Žemės transportas. Bahreine gerai išvystytas kelių tinklas. Atradus naftą, kelių infrastruktūra pradėjo ypatingai greitai plėstis. Asfaltuotais keliais sujungti pagrindiniai miestai ir mažesni miesteliai. Nutiestas 25 km ilgio tiltas tarp Bahreino ir Saudo Arabijos. Jis matomas net iš kosmoso. Geležinkelių Bahreine iki šiol nebuvo. Tik neseniai buvo nuspręsta sostinėje tiesti metro liniją. Taip pat atsirado siekis geležinkeliu sujungti visas Persų įlankos valstybes.

Vandens transportas. Būdama maža sala, šalis turi net tris jūrų uostus: Manama, Mina Salman ir Sitrah.

VIRTUVĖ/ MAISTAS

Kadangi Bahreino gyventojų daugumą sudaro atvykėliai iš Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos šalių, tradicinė virtuvė yra persmelkta pačių įvairiausių skonių. Vis dėlto šalis gali pasigirti jūros gėrybių patiekalais. Turistai gali pasimėgauti vėžiais, krabais, krevetėmis, omarais ir tunu.

Kiti tradiciniai patiekalai: qoozi – lėtai gaminta ėriena įdaryta svogūnais, ryžiais ir kiaušiniais, patiekiama su razinomis ir riešutais. Muhammar – saldus ryžių patiekalas, pagardintas datulėmis ir prieskoniais, kartu su kepta žuvimi.

KĄ APLANKYTI

Manama – sostinė, vienas didžiausių Persų įlankos finansinių ir prekybos centrų. Mieste dygsta dangoraižiai, modernūs pastatai. Al-Fateh mečetė stebina savo dydžiu ir neįprasta statybine medžiaga, kuri naktį blizga ir šviečia. Mieste veikia turgus, kur galima pamatyti ir įsigyti tradicinių Bahreino gaminių.

Riffa – pagrindinės salos centre įsikūręs miestas. Jame išsaugoti keli istoriniai šalies statiniai. Vienas iš jų XIX a. statytas fortas, drėbtas iš molio pagal tradicines Bahreino architektūros tradicijas.

Muharraq – buvusi Bahreino sostinė iki 1932 m. Pastarąjį dešimtmetį šis miestas buvo apstatytas dirbtinai sukurtomis salomis, naujais viešbučiais ir paplūdimiais. Taigi dabar Maharraq turi visai kitokį, modernų veidą. Vis dėlto mieste išlikęs senamiestis, kuriame esančiame turguje galima nusipirkti tradicinių Bahreino gaminių.

SUVENYRAI/ LAUKTUVĖS

Egzotiški persų kilimai

Bakhoor ir arabiški kvepalai/ kvapai

Tradicinės moteriškos skaros

Įvairiausiais įdarais pagardintos datulės

Gryniausias auksas pasaulyje ir autentiški perlai