BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ
Plotas – 29 800 km².
Gyventojų skaičius – 3 027,6 372 gyventojai.
Sostinė – Jerevanas (1 107 800 gyventojų).
Kalba – valstybinė kalba yra armėnų.
Valiuta – Armėnijos dramas.
Religija – krikščionybė.
Telefono kodas +374.
Elektra – visoje šalyje 230 voltų. Rozetės ir elektros kištukai europietiško tipo.
VIZOS
Trumpalaikiam buvimui šalyje Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga.
KLIMATAS
Armėnijai būdingas žemyninis, sausas klimatas. Lygumose vidutinė sausio mėnesio temperatūra –5 °C, vasarą temperatūra gali siekti ir +30-40 °C. Kalnuose temperatūros atitinkamai būna –6 ir +20 °C. Žiemą kalnuose iškrenta sniego, todėl čia yra galimybių paslidinėti. Palankiausias metas keliauti – pavasaris ir ruduo, kuomet šalyje šilta, bet nevargina dideli karščiai.
LANKYTINOS VIETOS
Jerevanas – vienas iš senoviškiausių pasaulio miestų, galintis didžiuotis savo ilga ir labai įdomia istorija. Tai kartu ir didžiausias šalies miestas, išsidėstęs prie Razdano upės, Ararato kalno papėdėje. Čia rasite daug muziejų, parkų, vietinių turgų, botanikos ir zoologijos sodus, galėsite apžiūrėti romėnų tvirtovės liekanas bei kitus žymiausius miesto objektus.
Khor Virap vienuolynas – viena įspūdingiausių vietų, iš kurios geriausiai matosi garsusis Ararato kalnas. Lankomas ne tik vietinių, bet ir pritraukiantis piligrimus iš viso pasaulio.
Noravanko vienuolynas – armėnų kalba reiškia „Naujas vienuolynas“. Tačiau šiandien šis pavadinimas netinkamas, nes vienuolynui jau daugiau nei septyni šimtmečiai. Gražus Noravanko vienuolynas buvo pastatytas XIII amžiuje ant siauro vingiuoto tarpeklio, esančio virš Amaghu upės, šalia Jegegnegnoro miesto, krašto. Bažnyčios puikiai kontrastuoja su aštriais raudonų uolų skardžiais, o dramatiškas peizažas yra viena geriausių priežasčių aplankyti Noravanką.
Sevano ežeras – „Armėnijos brangakmenis“ arba „Geghamos jūra“ yra vienas didžiausių aukštikalnių gėlo vandens ežerų pasaulyje ir pagrindinis traukos objektas visoje Armėnijoje. Šios gamtos stebuklas yra pačiame Armėnijos aukštumos viduryje didžiulių kalnų apsuptyje.
MAISTAS IR GĖRIMAI
Armėnų virtuvė, viena iš seniausių Azijoje ir Užkaukazėje, formavosi tūkstančius metų prieš mūsų erą. Daugelis armėniškų patiekalų buvo perimti iš persų, turkų ir arabų, o virtuvės ir užstalės tradicijos artimos gruzinų virtuvei. Armėnų virtuvės pagrindą sudaro žalumynai, sūriai, daržovės, mėsa ir lavašas. Armėnai valgo daug ir skaniai, dažniausiai vakare. Pusryčiams jie geria arbatą ir valgo lavašą, pietums mėgaujasi sriubomis ir daržovių patiekalais, o pagrindinius mėsos patiekalus valgo vakare.
TRANSPORTAS
Armėnijoje labai patogu keliauti viešuoju transportu. Vienas iš patogiausių būdų – autobusai arba mikroautobusai. Šalyje taip pat išplėtotas ir traukinių tinklas, tad vos per kelias minutes galima pasiekti kitą miesto galą. Tiesa, keliaujant į kitus miestus, kelionė traukiniu gali užtrukti, todėl skubantys turistai turėtų rinktis autobusus, mikroautobusus arba taxi automobilius.
SVEIKATA IR SAUGUMAS
Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Privalomų skiepų, vykstant į Armėniją, nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo gydytoją arba „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą“.
SUVENYRAI
Sidabro dirbiniai, armėniški rankų darbo kilimai, gaminiai iš granatų vaisių, prieskoniai, armėniškas konjakas, brendis, cukruoti vaisiai (ypač abrikosai), sudžiukas (Armėniška čiurčelos versija), vietinis medus.
Įsiminta