Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.

Tikroji Malaizija – nuo džiunglių iki paplūdimių

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Malaizija

  • Kaina nuo:
  • Išvykimo data:
  • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą

Malaizija | Apie Malaiziją

Bendra informacija apie Malaiziją miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Malaizijoje.

Malaizija – šalis, kuri skiriasi nuo kitų šio regiono šalių unikaliu egzotikos, daugiaamžės kultūros ir aukščiausio lygio išsivystymo dariniu. Šioje šalyje stebėtinai persipynė senovė ir dabartis.
Žavingoji Malaizija vilioja ir patyrusius keliautojus, ir naujokus – visus, kurie stengiasi atrasti jos grožybes. Malaizija – tai antroji, po Singapūro, ekonomiškai išsivysčiusi šalis regione. Čia yra vienas aukščiausių pasaulyje pastatų – Petrona Twin Towers dangoraižis, trečias pagal aukštį televizijos bokštas Menara Kuala Lumpur, didžiausia Masjid Negara mečetė Azijoje,
trečias pagal ilgį Penango tiltas, vienas geriausių Azijoje okeonariumų ir kt.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 329 750 km².
Gyventojai: 31 164 177 gyventojai (2017 m.)
Sostinė: Kvala Lumpūras
Kalbos: valstybinė kalba - malajiečių. Taip pat vartojamos anglų, kinų ir tamilų kalbos.
Religija: Islamas - apie 50 % šalies gyventojų. Kitos religijos - budizmas, konfucianizmas, induizmas.
Valiuta: piniginis vienetas – Malaizijos ringitas. Daugumoje parduotuvių ir restoranų galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis.
Laikas: laiko juosta UTC+8. Vasaros laikas neįvedamas. Skiriasi nuo Lietuvos laiko + 6 val., vasaros metu +5 val.
Telefonas. Tarptautinis kodas į Malaiziją 00 60.

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga (iki 30 d.).

SVEIKATA

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.
Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.

KLIMATAS

Klimatas jūrinis ekvatorinis. Visus metus vyrauja karšti orai. Vidutinė metinė oro temperatūra svyruoja nuo 25 ºC iki 28 ºC. Pakrantės rajonuose dieną būna 30-36 ºC. Kalnuose klimatas musoninis subekvatorinis.

VIRTUVĖ

Malaizijos virtuvė yra labai įvairi. Pagrindinis, dominuojantis produktas - ryžiai. Tradicinis biryani. Jis gaminamas iš ryžių, mėsos arba daržovių, jogurto ir specialių prieskonių. Malaizijoje labai mėgiama žuvis ir jūros gėrybės. Vienas tradicinių patiekalų iš žuvies - žuvies pyragas, įvyniotas į bananų lapus. Populiariausi gėrimai yra arbata ir kava.

[block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','salis':'malaizija'[/block]

KĄ APLANKYTI

• Kvala Lumpūras – Malaizijos sostinė. Beveik 2 milijonus gyventojų turintis miestas, įkurtas tik XIXa. viduryje, garsėja savo didele kultūrų įvairove. Čia galėsite pasivaikščioti po savitus kinų, indų, malajų kvartalus, apžiūrėti skirtingos architektūros namus, gatveles ir įvairių religijų šventyklas. Derėtis dėl kainų triukšmingame ir spalvotame turguje, pakilti į vieną aukščiausių pasaulio pastatų - Petronas bokštus. Jeigu pavargsite nuo eismo ir žmonių, nuvyksite į vieną iš didžiulių Kvala Lumpūro parkų. Naktis galėsite praleisti šokdami KL naktiniuose klubuose ar baruose, o ryte atsigauti dalyvaudami Tai-Chi užsiėmimuose ant Titivangsos ežero kranto. Viešėdami čia apsilankykite Petronas bokštuose dvyniuose, nacionaliniame islamiško meno muziejuje, nacionalinėje Kvala Lampūra mečetėje, paukščių take, kinų kvartale, baltų urvuose.
• Langkavi sala - populiariausia poilsio vieta Malaizijoje. Tai didžiausia iš maždaug 100 to paties pavadinimo archipelago salų, esanti šiaurinėje Malaizijos dalyje, netoli sienos su Tailandu. Andamanų jūros apsupta sala nusipelnė turistų meilės už savo ilgus balto smėlio paplūdimius, švarų, skaidrų, žydros spalvos vandenį ir gerus viešbučius. Taip pat, saloje apstu pramogų vaikams: Povandeninis akvariumas, "Langkavi 3D meno muziejus", teminis Legendų parkas. Dėl to keliautojai su kuprinėmis ant pečių, vyresni žmonės ir šeimos su vaikais: visi randa sau tinkamą variantą šiame poilsiautojų rojuje.
• Gunung Mulu nacionalinis parkas – šioje vietoje auga bene seniausi tropiniai miškai visame pasaulyje. Iki šiol šiuose miškuose yra atrandama vis naujų gyvūnų rūšių. Taip pat atkeliavę čia išvysite didžiausius urvus visame pasaulyje.
• Penangas – salos sostinė – Džordžtaunas. Įspūdinga architektūra, muziejai, šventyklos, o taip pat daugybė vietinių restoranėlių, kuriuose galima paragauti unikalių tradicinių patiekalų. šis miestas pritraukia daugybę turistų iš įvairių pasaulio šalių. Sala keliautojus džiugina ir puikiais paplūdimiais, ryžių plantacijomis, jaukiais žvejų kaimeliais, džiunglėmis, nedideliu nacionaliniu parku.
• Batu urvai – ne vieną turistą stebina didžiausia visame pasaulyje paauksuota Murugano, induistų karo dievo, statula. Urvų viduje – induistų šventyklos. Šioje ypatingoje istorinėje vietoje lankytojus stebina šventyklų dydis bei puošnumas.
• Borneo sala - trečia pagal dydį sala pasaulyje, kurią dalinasi net trys šalys: Malaizija, Indonezija ir Brunėjus. Malaizijai priklauso Saravako ir Sabaho valstijos esančios šioje saloje. Saravako sostinė - Kučingas. Sabaho sostinė - Kota Kinabalu. Šie du regionai kupini kontrastų. Juos sudaro: modernūs miestai ir nuostabi gamta su atogrąžų miškais ir turtingu gyvūnijos pasauliu bei neaprėpiami balto smėlio paplūdimiai.

TRANSPORTAS

Traukiniai Malaizijoje važiuoja gan lėtai, tad galimi laiko neatitikimai, vėlavimai. Keliavimas automobiliu paprastesnis ir patogus dėl gerai išvystyto kelių tinklo. Taip pat Malaizijoje yra galimybė judėti naudojantis taksi paslaugomis.

LAUKTUVĖS

Populiariausios lauktuvės iš Malaizijos – tekstilė, balta kava, kario prieskoniai. Visame pasaulyje garsus Malaizijos tradicinis gėrimas „Teh tarik“ (juodoji arbata, pagardinta cukrumi bei karštu pienu neabejotinai taip pat tiks lauktuvėms. Arbatą geriausia yra pirkti Kvala Lampūre, nes ten didžiausias arbatos pasirinkimas bei pagrindinės arbatos gėrimų parduotuvės.

[block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','salis':'malaizija'[/block]