Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.Indija | Apie Indiją

Bendra informacija apie Indiją, Indijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Indijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Indijoje.

Indija – stulbinančių kontrastų šalis. Indijos Respublika, iškyšulys Indijos vandenyne, Vidurio Azijoje. Ribojasi su Pakistanu, Bangladešu, Nepalu, Kinija, Birma ir Butanu. Goa valstija yra vakariniame Indijos iškyšulio pakraštyje. Nacionalinis gyvūnas – tigras, nacionalinė gėlė – lotosas. 

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas - 3 287 590 kv. km.

Gyventojų skaičius - 1 342 512 706 gyventojai (2017 m.)

Sostinė – Naujasis Delis

Kiti svarbūs miestai – Mumbajus,

Kalba – hindi, anglų ir dar 22 regioninės kalbos

Religija - 82% hinduistų, 12% musulmonų

Valiuta – Indijos rupija

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Vykstant su diplomatiniu pasu trumpalaikiam buvimui vizos nereikia. Lietuvos Respublikos piliečiai, keliaujantys į Indiją turistiniais tikslais, Indijos vizą gali gauti internetu. 
Dokumentai, reikalingi vizai gauti:
- asmens pasas (pasas turi galioti – ne mažiau kaip 6 mėn. po asmens grįžimo iš kelionės ir jame turi būti nors 2 tušti puslapiai ); 
- 3 vienodos (naujos) nuotraukos (dydis kaip pasui); 
- 2 egzemplioriai pilnai užpildytos ir pasirašytos formos vizai gauti (visa application form).
- kelionių organizatoriaus patvirtintą kelionės rezervaciją.

KLIMATAS

Tropikų klimatas. Ryškūs trys sezonai: vasara, žiema ir musoniniai lietūs. Pastarieji prasideda nuo gegužės vidurio ir sunkiais debesimis slenka žemyn link žemyno pietų iki spalio mėnesio. Geriausia kelionę planuoti sauso ir vėsaus sezono metu, t. y. žiemą (maždaug nuo spalio iki balandžio mėnesio). Labai svarbu pasitarti su patyrusiu kelionių konsultantu, nes tuo pat metu oras gali būti visiškai skirtingas (priklausomai nuo vietovės). Kai Delyje pučia šaltas vėjas, atnešantis snaiges nuo Himalajų kalnų viršūnių, Keraloje, 1000 km piečiau, gali būti šilta, drėgna ir saulėta. Planuodami kelionę turėkite galvoje, kad gali prireikti kelių dienų, kol organizmas pripras prie vietinio klimato. 
Goa klimatas tropinis, vasarą būna 30–37 laipsniai karščio, žiemą žemiausia temperatūra – 20 laipsnių šilumos. Geriausia vykti atostogauti spalio – balandžio mėnesiais.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Indijos virtuvė labai įvairi (priklauso nuo regiono ir konkrečios vietovės). Daugelis patiekalų gana aštrūs, nes vartojama šimtai prieskonių ir prieskoninių žolelių. Indai tiki, kad maistu gal ir nepagydysi, bet nuo daugybės ligų profilaktika galima būtent dedant į maistą naudingų ingredientų. Aitriosios paprikos, imbieras, kmynai, kardamonas, cinamonas… Jei nemėgstate aštriai arba esate nepratęs, restoranuose prašykite „minimum chili“ arba „not spicy“. Viešbučiuose maistas būna labiau pritaikytas vakariečių skoniui. Be to, galima rinktis restoranus pagal virtuves – „Indian cuisine“, „mediteranian/europien cuisine“, „china cuisine“, „portuguese cuisine“, „veg“ (vegetariška), „vegan“ (veganiška). Specialioje „Tandoori“krosnyje kepami kebabai ir duona. Viskas skaniai paskrudę ir kvepia dūmeliu. Labai populiarūs „tikka masala“ (vištiena), „curry“ (gali būti „sweet curry“ arba tiesiog „curry“) – pomidorų, svogūnų, česnakų ir įvairių prieskonių troškintas padažas, kuriame kepama mėsa. Jei esate nepratę prie aštraus maisto, patariama pradėti ragauti nuo patiekalų, turinčių kokoso (jie būna salsvesni).

Goa regiono virtuvei būdingas kokosų pienas, žuvies troškinys „fish curry“, iš anakardžių riešutų gaminamas vietinis alkoholinis gėrimas „Feni“, mango sūris „mangada“, tradicinis sluoksniuotas pyragas „bebinka“, kepamas iš kokoso pieno ir miltų, datulių ir riešutų pudingas, krabų troškinys „crab curry“ su specifiniu padažu, sultingas žuvies troškinys „fish portuguesa“, marinuota vištiena citrinos ir gausių prieskonių padaže „chicken cafreal“, vištiena su kepintais kokosais ir daugybe prieskonių „chicken xacuti“.

PINIGAI

Populiarią valiutą (JAV dolerius, eurus, Anglijos svarus) galima pasikeisti daugelyje aukštesnės klasės viešbučių, bankuose, valiutos keityklose. Turint kredito korteles grynuosius rupijomis galima išsiimti bankomatuose (juose yra angliškos instrukcijos), taip pat priimami kelionių čekiai. Bankų darbo valandos: 9.30/10.00–14.00 val. (pirmadienį – penktadienį), 9.30/10.00–12.00 val. (šeštadienį). Ateiti reikia anksčiau, nes gali būti eilių. Užsidarius bankams, iki vėlumos dirba valiutos keityklos (populiariausia yra „LKP Forex Limited“). Kreditinėmis kortelėmis galima atsiskaityti aukštesnės kategorijos viešbučiuose ir kai kuriose parduotuvėse. Labiausiai paplitusios Visa, MasterCard, AmericanExpress, DinersClub kortelės. Patogiausia vežtis JAV dolerius ir jau Indijoje pakeisti juos į Indijos rupijas. Įsivežti ar išvežti rupijas į/iš šalį (-ies) yra draudžiama.

GERIAMASIS VANDUO

Negerkite vandens iš čiaupo. Patartina pirkti žinomų tarptautinių kompanijų vandenį buteliuose. Pirkdami įsitikinkite, kad buteliukas turi gamyklinį lipduką ant kamščio, nes pastaruoju metu pasitaiko, kad netinkamas gerti vanduo būna supilstytas į jau buvusius naudotus butelius, o kamštis paklijuojamas ir užsukamas. 
Restoranuose ir kavinėse prašykite nedėti į gėrimus ledukų, nes jie gali būti pagaminti iš čiaupo vandens. Apskritai patariama gerti daugiau nei įprasta vandens ir skysčių, kad organizmas geriau priprastų prie tropinio klimato. Pajutę bent menkiausius negalavimo požymius nedelsiant kreipkitės į artimiausią gydytoją.

[block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','salis':'indija'[/block]

ARBATPINIGIAI

Arbatpinigių, arba „baksheesh“, nors nedidelių, laukia visi, kas jus aptarnauja: masažuotojai, taksistai, nešikai, durininkai. Palikęs bent 10 rupijų būsite laukiamas svečias kitą kartą. Padavėjams restoranuose, jei nepažymėta, kad arbatpinigiai įtraukti į sąskaitą, paliekama maždaug iki 10% nuo sumos. Daug kur susidursite su išmaldos prašytojais.

SAUGUMAS

Patariama nešioti galvos apdangalą, akinius nuo saulės, odą tepti apsauginiais kremais. Nebūkite per ilgai (ypač per pietus) atviroje saulėje, nes galite nudegti odą. Sušilę negerkite labai šalto vandens, nes galite lengvai persišaldyti ar susirgti angina. 

Verčiau nevalgykite gatvėse gaminamo ir parduodamo maisto, negerkite cukranendrių sulčių ar gatvėse parduodamo vietinės gamybos alkoholio. Goa populiarusis „Feni“ gatvėje gali būti pagamintas nesilaikant visų reikalavimų ir būti nuodingas.

Statistiškai Indija yra saugi šalis keliautojams, bet nereikėtų visiškai prarasti budrumo. Kišenvagiai čia tokie miklūs, kad galite nepajusti, kaip nukirps rankinės ar dokumentų laikiklio virvutę (ypač didelės spūsties vietose – traukiniuose, turguose, aikštėse). Patariama apsidrausti ne tik nuo nelaimingų atsitikimų bei galimų būtinų medicinos išlaidų, bet ir nuo dokumentų, pinigų ir bilietų praradimo. Patariama paso bei vizos kopiją ir bent 100 dolerių laikyti atskiroje vietoje nuo kitų daiktų. Praradus pasą reikia kreiptis į artimiausią Lietuvos Respublikos konsulatą, ambasadą.

Moterims nepatartina vaikščioti vienoms tamsiu paros metu. Apnuogintos kojos ar pečiai, atviras alkoholio vartojimas, rūkymas, garsus juokas ir drąsios diskusijos gali būti suprastos kaip nedviprasmiškas kvietimas susipažinti artimiau. Galite sulaukti nesubtilaus ir aktyvaus dėmesio. Nors tikros seksualinės prievartos atvejai reti, o pranešimai policijai apie juos dar retesni, vis dėlto vertėtų nepamiršti kardinalių kultūros skirtumų ir būti santūresnėms bei apdairesnėms.

FOTOGRAFAVIMAS IR FILMAVIMAS

Daugelyje šventyklų fotografuoti draudžiama. Sekite įspėjamuosius ženklus. 
Strateginėse vietose (tokiose kaip oro uostai, traukinių stotys, prieplaukos) fotografuoti draudžiama. Daug kur galima pamatyti iškilmingą kremavimo ar laidotuvių ceremoniją. Tai vaizdingas reginys, tačiau maloniai prašoma nefotografuoti. Fotografuojant moteris ar šventyklų tarnautojus reiktų jų atsiklausti leidimo. Kai kuriuose lankytinuose objektuose fotografuoti ir filmuoti galima, tačiau reikia sumokėti papildomą mokestį.

TRANSPORTAS

Indijoje gerai išvystytas susisiekimas tarp atskirų valstijų miestų ir miestelių – autobusai, keltai, laivai , traukiniai, vietinės oro linijos. Keliaudami autobusu atkreipkite dėmesį į užrašus: „a/c“ reiškia, jog yra oro kondicionierius, „video coach“ reiškia, kad yra video ir visą naktį gali tekti klausytis garsios vietinės muzikos ir filmų. Goa ir Keraloje patogiau ir greičiau judėti keltais nei automobiliais. Dar yra laivai ir laivai-taxi. Didelės autobusų ir traukinių stotys yra gan chaotiškos. Užsisakykite bilietus iš anksto, atvykite gerokai anksčiau ir būkite pasiruošę lengvam apsistumdymui dėl geresnės vietos.
Eismas Indijoje ir Goa vyksta kairiąja kelio puse (kaip ir Anglijoje). Išsinuomoti automobilį Indijoje nėra labai brangu, tačiau rekomenduojama geriau to nedaryti. Vairuoti čia sudėtinga net labai patyrusiems. Judėjimas itin intensyvus ir dažnai chaotiškas. Čia pat juda dideli krovininiai sunkvežimiai, perpildyti autobusai, motociklai ir motoroleriai, karvės, vežimai. Ant nedidelio motorolerio gali sėdėti visa šeima: vyras žmona ir trys vaikai. Posūkiai, persirikiavimas iš vienos eismo juostos į kitą bei kiti manevrai kelyje dažnai daromi netikėtai ir be perspėjimo. Naktį keliai daug kur neapšviesti. Karvės Indijoje laikomos šventomis. Jos yra lygiateisės eismo dalyvės. Tai daro judėjimą dar labiau neprognozuojamą. Verčiau pasamdyti taksi. Goa jums neteks ieškoti taksi – taksi ieškos jūsų. Nuolat girdėsite „Hello! Taksi?“ Tai kainuoja 8 rupijas už kilometrą. Patartina derėtis iš anksto ir užfiksuoti kilometražą prieš važiuojant, kitaip gali tekti permokėti. Pigesnė už taksi yra vadinamoji „autorikša“ – tai triratė motorinė priemonė su prikabintu vežimu. Jų klauskite viešbutyje. 
Goa populiariausia susisiekimo priemonė – mopedai ar motoroleriai. 
Atstumų Indijoje matuoti kilometrais nėra prasmės. 100 km atstumą gali tekti važiuoti 4 ir daugiau valandų, todėl, planuojant pakeliauti savarankiškai, būtina atkreipti į tai dėmesį.

MUITINĖ

Į Indiją draudžiama įvežti daugiau nei: 200 cigarečių arba 50 cigarų arba 250 g tabako, 0,95 l alkoholinių gėrimų, dovanų, kurių vertė neviršija 750 INR. Nedeklaruotina įvežama grynųjų pinigų suma neturi viršyti 2500 JAV dolerių.

LANKYTINOS VIETOS

  • Tadž Mahalas - vienas iš įspūdingiausių Indijos statinių, kuris ne retai įvardijamas ir kaip visos šalies simbolis. Čia susipina indų, turkų bei persų architektūros elementai. Taip komplekso teritorijoje pastatyti nuostabaus grožio fontanai, įrengti parkai, kurie vilioja romantikus ir menininkus iš viso pasaulio. Ypatingai Tadž Mahalas atrodo saulėlydžio metu, kai baltas marmuras tarsi sugeria paskutiniuosius saulės spindulius. Tai išskirtinė Indijos vieta, kurią tikrai rekomenduojama aplankyti.
  • Delis – tai Indijos sostinė. Miestą sudaro dvi pagrindinės dalys: Senasis Delis ir Naujasis Delis. Senamiestyje puikuojasi spalvingos turgavietės, siaurutės gatvelės, rikšos ir šventos karvės, kurių čia yra tikrai ne viena. Senajame Delyje gausu lankytinų objektų. Naujajame Delyje įsikūrusi šalies vyriausybė, yra Prezidento rūmai, garsioji Lotoso šventykla. Čia daugybė muziejų, parkų, prekybos centrų.
  • Minakši šventykla - šventyklos priekyje yra didžiulės, piramidžių formos struktūros, kurios apstatytos dievų ir gyvūnų skulptūromis. Pagrindinėje šventyklos dalyje yra nedidelis baseinėlis su šventu vandeniu. Tai kompleksas, kuris žavi savo gyvybingumu, detaliomis dekoracijomis.

LAUKTUVĖS

Populiariausios lauktuvės iš Indijos - tradicinės indiškos apyrankės ir skaros, vadinamos sariais. Taip pat rekomenduojama įsigyti juvelyrinių dirbinių. Mėgstantiems arbatas – puiki galimybė įsigyti ir parsivežti tikros indiškos arbatos.

[block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','salis':'indija'[/block]

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 243 0636 Darbo laikas:
I-V nuo 8 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
Kokybės telefonas:
8 671 98701

Šią užklausą gaus pardavimo agentūra Kelionių akademija
Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.