Trumpai Saloniko regioną:
Antrasis pagal dydį Graikijos miestas, Makedonijos sostinė, įkurta 315 m. pr. Kr. Makedonijos karalius Kasandras pavadino jį savo žmonos Tesalonikės, Aleksandro Didžiojo sesers, vardu. Šis miestas visada buvo mėgstamas Makedonijos karalių ir niekada neprarado savo svarbos bei įtakos.
Orai Salonikuose. Kada keliauti?
Liepa yra karščiausias mėnesis Salonikuose, kai vidutinė temperatūra yra 25 ° C (77 ° F), o šalčiausias - sausis 6 ° C (42 ° F). Drėgniausias mėnuo yra lapkričio, vidutiniškai 80 mm lietaus. Geriausias mėnuo plaukti jūroje yra liepos mėnesį, kai vidutinė jūros temperatūra yra 26 ° C (79 ° F).
Aristotelio aikštė
Miesto pertraukos Salonikuose geriausiai pradedamos šioje kranto aikštėje, pasigirti gražiausių miesto pastatų ir paminklų, ypač atvira Thermaikos įlankos teritorija. Pasimėgaukite puikiais restoranais ir barais, kad galėtumėte mėgautis atmosfera, arba nueikite į terasą „Electra Palace“, kad galėtumėte užsisakyti kavos.
Salonikų archeologijos muziejus
Pavadinta po Aleksandro Didžiojo sesers, Salonikai kadaise buvo galingos Senovės Makedonijos karalystės dalis, ir, kaip galite tikėtis, už tai yra įdomi istorija. Sužinokite daugiau šiame išsamiame muziejuje, suskirstytame į septynis laikus nuo priešistorinių iki ankstyvųjų krikščionių laikų (apie 300AD) ir išdėstytą chronologiškai nuo apačios iki viršaus. Yra tiek senovinių laikų, tiek šiuolaikinės daugialypės terpės eksponatų, suteikiantys kontekstą, ir jūs rasite puikių įžvalgų į miestą, kurio svarba yra helenistiniu laikotarpiu, o vėliau - kaip Romos metropolis.
Valgyk koulouri
Pusryčiai kelyje, kaip tinkamas vietinis koulouri, yra tik tai, kas jums teks dar vieną dieną ekskursijos Salonikuose. Daugelyje gatvės kampų stovai parduoda tokius į ragelius panašius sezamo tešlos žiedus, kurie tariamai atsirado mieste. Sandoris vidutiniškai 60 ¢ pop. Pradėkite iš Koukos Vogatsikou anksti išbandykite jų šviežiai keptą versiją. Esate gatvės maisto gerbėjas? Pažvelkite į šiuos skanius - ir kartais baisius - iš 12 geriausių maisto vietų visame pasaulyje.
Galerija ir Rotundos arka
Šios originalios romėnų struktūros nuo imperatoriaus Galeriaus (ketvirtojo amžiaus AD) pradžios iš pradžių buvo to paties didžiojo komplekso dalis. Pažvelkime į ranka raižytas mūšio scenas ant arkos ramsčių, vaizduodami įvykius iš 298 m. „Rotunda“ yra įspūdingai pastatytas pastatas, kuris buvo laikomas romėnų šventykla, krikščionių garbinimo namais ir mečete, taip pat išlikę keletas žemės drebėjimų su gražiomis mozaikomis ir 30 m aukščio nepaliestu kupolu.
Vlatadono vienuolynas
Praleiskite šiek tiek ilgiau „Ano Poli“, kad pasiektumėte vieną iš ramiausių Saloniki vietų. Šiandien išlieka tik pirmosios XIV a. Vlatadon Monstery kanceliarija, tačiau tai buvo ta pati vieta, kur Šv. Paulius pamokslavo. Viduje jūs vis dar galite pamatyti Bizantijos freskas, nors, be abejo, geriausias vaizdas yra miesto panorama, kurią galite pamatyti iš čia, tęsiasi iki pat Olympus kalno.
Hagia Sophia
Viena iš seniausių Bizantijos bažnyčių Salonikuose, ši kupolo bazilika sukrėtė visus socialinius ir politinius sukrėtimus, nuo ikonoklastinių karų iki kryžiaus žygių iki Osmanų valdos, ir buvo atstatyta po 1917 m. „Hagia Sophia“ yra šiek tiek įspūdingesnė viduje nei iš išorės, atskleidžianti spalvingą dekoraciją, dekoruotą mozaikos ir tapybos pavidalu iki vienuolikto amžiaus.
„Navarinou“ aikštė
Salonikai turi didžiausią studentų skaičių Graikijoje ir dėl to gyvuoja. Jauni žmonės - taip pat gatvės menininkai, gatvių dainininkai ir visų amžiaus grupių žmonės - mėgsta dažnai lankytis pėsčiųjų Dimitriou Gounari, arba Navarinou aikštėje, pagrindinės gatvės centre. Kol esate kaimynystėje, nueikite iki „Elenidis“, kuri yra geriausia kepykla, aptarnaujanti geriausius miesto trigoninius panoraminius - kremu užpildytus trikampius.
Salonikų baltasis bokštas
Solidus, prabangus Baltasis bokštas saugo krantą, kaip jis darė daugiau nei 600 metų ir yra labiausiai atpažįstamas Salonikų simbolis. 34 m aukščio bokštelis, kurį pastatė Osmanai, vieną kartą ištraukė apsauginę jūros sieną. Jis taip pat buvo kalėjimas, kuriame buvo paskersti tūkstančiai sukilėlių; tuo metu jis buvo žinomas kaip Raudonasis bokštas. Dabar ne taip kruvinas - viduje yra muziejus ir iš Egėjo jūros atsiveria geras vaizdas.
Kiti Graikijos regionai:
Chalkidikė - esantis Makedonijoje, didžiausioje Graikijos provincijoje, yra viena gražiausių ir ekologiškai švariausių Graikijos vietų.Pusiasalyje turėsite puikias sąlygas pasimėgauti Egėjo jūra ir ramybe.
Kreta – pati didžiausia Graikijos sala, kurią iš visų pusių supa nesibaigiančios smėlėtosios pakrantės, skalaujamos skaidraus Viduržemio jūros vandens. Klimatas šioje saloje – švelnus, subtropinis.
Rodo sala - kadaise buvusi svarbiu Graikijos ekonominiu ir kultūriniu centru, yra beveik prie pat Turkijos krantų. Šiais laikais turistus į salą vilioja puikiai derantis įvairių laikotarpių ir kultūrų palikimas: antika, viduramžiai ir dabartis.
Santorini - Ar žinojote, kad visas Santorini salų kompleksas vis dar yra aktyvus ugnikalnis (toks pat kaip Méthana, Mílos ir Nísiros) ir tikriausiai vienintelis pasaulio vulkanas, kurio krateris yra jūroje? Santorini yra laikoma labiausiai paplitusi vieta romantiškam pabėgimui Graikijoje, nes pasaulyje nėra daug vietų, kur galėsite mėgautis puikiai skaidriais vandenimis, sėdint ant masyvaus aktyvaus vulkano rato jūros viduryje!
Kos sala – jauki Graikijos sala Egėjo jūros pietryčiuose, į pietus nuo Kalymnos ir į šiaurę nuo Nissyros. Sala yra trečia pagal dydį Graikijos Dodekaneso salyne. Visą Kosą, kurio ilgis – 209 km, galima pamatyti per porą dienų. Todėl nenuostabu, kad čia patogiausia ir įdomiausia keliauti dviračiais, motoroleriais ir keturračiais motociklais.
Korfu – tai Graikijai priklausanti sala, esanti šalia Jonijos jūros.Nepaisant legendų ir mitų, sala žavi turistus savo nuostabia gamta, architektūriniais paminklais, jaukia atmosfera bei draugiškais vietiniais gyventojais.
Zakintas – piečiausiai esanti ir trečia pagal dydį bei gyventojų skaičių Jonijos jūros sala. Sala pilna kontrastų – auksiniai paplūdimiai mainosi su uolėtomis pakrantėmis. Zakinte daug miškingų vietovių, gausu kalnų apaugusių pušimis ir derlingų lygumų. Šiaurėje, rytuose ir pietuose randama daug vaizdingų paplūdimių.
Peloponesas – didelis pusiasalis Graikijos pietinėje dalyje. Nuo žemyno šiaurėje jį skiria Korinto ir Patrų įlankos, su juo jungia Korinto sąsmauka, kurią kerta Korinto kanalas. Norintiems pažinti graikų kultūros lopšį ir pasigrožėti kalnais bei įspūdingais tarpekliais Peloponesas yra tinkamiausia atostogų vieta.
Patrai – Peloponeso pusiasalio šiaurėje esantis Graikijos uostamiestis. Jis yra svarbus prekybinis centras ir kartais vadinamas "Vartais į vakarus", kadangi per šį uostą vyksta prekybiniai mainai su Italija ir kitomis vakarų šalimis.