Marsa Alamos regionas | Apie Marsa Alamos regioną

Trumpai apie Marsa Alamos regioną: 

Marsa Alamas kadaise buvo mažas žvejų kaimelis. Dabar jis vienas iš sparčiausiai besivystančių kurortų Raudonosios jūros pakrantėje. Jis yra rytų Egipte vakarinėje Raudonosios jūros pakrantėje. Marsa Alamas – tylus, ramus kurortas, atokiai nuo sausakimšų miestų šurmulio. Nuo čia iki tarptautinio Marsa Alamo oro uosto vos 30 min. Marsa Alame platus veiklų pasirinkimas – nuo atpalaiduojančio poilsio iki šiek tiek adrenalino. Arsam Alamas žinomas dėl nuostabių nardymo paslaugų ir nardymo vietų, kaip kad Elfinstounas ir Shaab Samadai. Čia galima pasigrožėti laukine gamta – vėžliais, delfinais, rifų žuvimis ir koralų sodais. Paplūdimiai čia tikras rojus – nuošalūs, mėlyno vandens, apsupti palmėmis. Be paplūdimių dar verta apsilankyti El Quseir oro uoste, pasižvalgyti į griuvėsis, bažnyčią ir patį uostą ir sužinoti vietovės istoriją. Tai puiki vieta apsipirkinėjimui – čia yra turgus, kur pardavinėjama juvelyrika, kilimai, oda. Marsa Alame didelis pasirinkimas tradicinių ir vietinių valgių, kuriems turėjo įtaką turkų, graikų, prancūzų ir libanų virtuvės. Verta paragauti vietinių delikatesių, tokių kaip schawarma – pjaustyta mėsa su tahini patiekta pita duonelėje arba kofta – aštrus apvalus mėsos pyragėlis. Tradiciniuose egiptietiškuose valgiuose daug žolelių, prieskonių ir šviežių daržovių.

Kiti Egipto regionai:

Makadi Bay - Norite ramaus poilsio? Vykite į Makadi Bay. Makadi Bay yra laikomas madingiausiu kurortu Raudonosios jūros pakrantėje. Jis įsikūręs vos už trisdešimt minučių kelio nuo triukšmingos Hurgados. Begaliniai smėlio, kopų paplūdimiai, laukinės pakrantės plotai su skaidriausiu vandeniu jau keletą metų pripažinti viena iš populiariausių Egipto vietų. Makadi Bay kurortas sukurtas specialiai šalies svečiams. Teritorijoje vietiniai negyvena, todėl kurortas pasižymi ramybe.

Hurgada - Kiekvienas nesunkiai atras sau širdžiai mielą užsiėmimą. Galima gėrėtis Raudonosios jūros grožybėmis, užsiimti giluminiu ar paviršiniu nardymu, burlenčių ar banglenčių sportu, bet galima ir tiesiog maloniai šildytis egiptietiškos saulutės spinduliuose.

Soma Bay - Soma Bay kurortas įsikūręs už 47 km į pietus nuo Hurgados. Anksčiau ši pakrantė buvo negyvenama dykuma. Turistus vilioja švari jūra, nuostabūs smėlio paplūdimiai, povandeninio pasaulio grožis, ramybė toliau nuo Hurgados. Ši kurortinė zona išsiskiria tuo, kad aplink nėra jokių artimų gyvenviečių, tik dykumos.

Taba - Taboje beveik nėra daugiaaukščių viešbučių, nejaukiai užgožusių daugelį kitų kurortų.Viešbučiai čia neaukšti, aplinkiniam kraštovaizdžiui būdingų smėlio, molio, uolienos spalvų, turi puikiai išvystytą infrastruktūrą: laiptines terasa, dirbtines lagūnas, vešlią augmeniją, daugybę baseinų, barų bei restoranų. Apgalvotai suplanuota viešbučių aplinka palieka daug erdvės ir padeda išvengti spūsčių.

Safaga - Šis 55 km nuo Hurgados nutolęs nedidukas Raudonosios jūros pakrantės miestelis sužavės ramybe ir paprastumu. Vietiniai gyventojai – paslaugūs, šilti, tačiau neįkyrūs. Čia nerasite triukšmingų pramogų ar didžiulių prekybos centrų, o viešbučiai pasitiks šeimyniška ir jaukia atmosfera.

El Gouna - Netoli 30 km į šiaurę nuo Hurgados esantis El Gouna kurortas buvo negyvenama dykuma, bet 1990-aisiais viskas pasikeitė, kai šį miestą įkūrė milijonierius Samih Sawiris. Vienas iš pirmųjų pasaulyje privačių miestų, priklausančių vienam žmogui. Mieste visus metus šviečia saulė. Kurortas laikomas madingiausiu, elegantiškiausiu, moderniausiu Raudonosios jūros pakrantėje.

Hurgada - Kiekvienas nesunkiai atras sau širdžiai mielą užsiėmimą. Galima gėrėtis Raudonosios jūros grožybėmis, užsiimti giluminiu ar paviršiniu nardymu, burlenčių ar banglenčių sportu, bet galima ir tiesiog maloniai šildytis egiptietiškos saulutės spinduliuose.

Šarm aš Šeichas - yra tapęs mėgstamiausiu ir brangiausiu Egipto kurortu. Randasi Sinajaus pusiasalio pietuose, prie Raudonosios jūros.Įsikūręs Sinajaus pusiasalio pietuose. Dėl daugelio čia vykstančių tarptautinių taikos konferencijų Šarm aš Šeichas dar vadinamas „Taikos miestu“.

Orai Marsa Alame. Kada keliauti?

Vasarą siena trunka 11 valandų. Temperatūra liepą ir rugpjūtį pasiekia 30°C. Puikiai tinka keliauti į Marsa Alamą ir žiemą, kai temperatūra siekia 20°C. Saulė čia šviečia vidutiniškai 345 dienas per metus. Maudytis galima visus metus, nes vandens temperatūra visada būna 22-29°C.

Ką pamatyti Marsa Alame?

Sha'ab Samadai lagūna yra 18 km į pietryčius nuo Marsa Alamo. Čia yra trys nardymo vietos. Ši vieta ypatinga dėl nuolatos lagūną aplankančių ilgasnukių prodelfinų būrių (jų skaičius siekia 480). Nors ir nėra garantijos, kad pasiseks išvysti delfinus, didelė koralų ir jūros gyvūnijos įvairovė užtikrina nuostabią patirtį. Samadai administruojama vietinės organizacijos NGO HEPCA, kuri nustatė lankytojų skaičiaus ribą ir įvedė lankymo mokestį, kuris prisideda prie lagūnos išsaugojimo.


 

Sataya rifas dar kitaip vadinamas delfinų rifu - pasagos formos. Jis yra 50 km į šiaurę nuo Berenice. Čia galima pasigrožėti ilgapelekiais pilkaisiais rykliais, rifešeriais, ispanų šokėjais, papūgžuvėmis nardant gylyje nuo 4 iki 40 m. Ši vieta gali būti pasiekta valtimi iš Marsa Alamo ir yra įtraukta į daugelį Raudonosios jūros nardymo safarių.

 

Sha'ab Sharm – įspūdingos topografijos ir jūrų gyvenimo rifas. Čia gausu kūjagalvių ryklių, barakudų, jūrinių ešerių ir murenų. Šis inkstų formos rifas 30 km į šiaurės rytus nuo Wadi Gimal. Jo gylis nuo 15 m. iki 40 m.

 

Hamada – vaizdinga vieta nardymui esanti 60 km. į šiaurę nuo Berenice. Čia, vos 14 m. gylyje, guli sudužęs 65 m. ilgio krovininis laivas.

 

Elfinstounas yra į šiaurę nuo Marsa Almo. Elfinstoune – stačios rifinės sienos padengtos minkštais koralais. Jis skalaujamas stiprių srovių idealių rykliams. Čia jų priskaičiuojamos septynios rūšys.

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: