Chiang Rai | Apie kurortą

Čiang Rai (Chiang Rai) – šiauriausios Tailando provincijos sostinė, esanti pačiame Auksinio trikampio, kuriame susikerta Tailando, Birmos ir Laoso sienos, viduryje. Regionas vadinamas Auksiniu trikampiu dėl to, kad čia susikerta trijų valstybių sienos ir  pirmieji narkotikų prekeiviai už heroiną mokėjo aukso luitais.  Praėjusio šimtmečio penkiasdešimtaisiais metais tai buvo stambus narkomanijos centras. Čia driekėsi opijaus aguonų plantacijos. Dabar kvaišalų žolė auginama tik Laose ir Birmoje, tajai ją išnaikino iki paskutinio grūdo, pasilikę atminčiai tik opiumo muziejų. Tik kai kurioms nedidelėms kalnų gentims oficialiai leidžiama rūkyti opiumą, kuris pripažintas jų unikalios kultūros ir nacionalinių tradicijų dalimi. Čiang Rai taip pat galite išvysite gentis, kurios megaitėms nuo mažens ant kaklo mauna žiedus, kad kaklas būtų kuo ilgesnis. Pageidaujantys gali net apsistoti kalnų genties kaimelyje nakčiai ar kelioms. Šiame regione taip pat galimos iškylos motorinėmis valtimis Mekongo upe į Laosą arba raftingas.

Kelionės į Tailandą nuo
1540 €
Kelionės

Laikrodžio bokštas

Jei jau apsilankėte Baltojoje šventykloje, jūs nustebsite, kad auksinio laikrodžio bokšto, kuriame susitinka „Phaholyothin Road“ ir „Banpaprakan Road“ bokštai. Pastatytas 2008 m., Kad būtų pagerbtas Jo Didenybės karalius Bhumibhol Adulyadej, laikrodžio bokštas yra pastatytas Chalermchai Kositpipat menininko, kuris statė Baltojo šventyklą. Kiekvieną vakarą, 19:00, 20:00 ir 21:00, laikrodžio bokštas apsišviečia. Nors tai ne visai būtinas pamatyti ojektas, jis vis dar pritraukia lankytojų ir yra įdomus papildymas miesto centrui.

Hill-Tribes muziejus ir švietimo centras

Jei planuojate apsilankyti kalnų genties kaimuose, tai yra gera mintis iš pradžių nueiti į muziejų ir susipažinti su jų kultūra. Vietos NVO grupės dalis, PDA Chiang Rai, kuri yra buvusio senatoriaus Meechai Weera-waithaya, muziejaus tikslas - informuoti apie atsakingą turizmą, ugdant lankytojus apie Tailando etninių kalnų bendruomenes ir vietos etiketą , kurias jie turėtų stebėti lankydamiesi kalnų genties kaimuose. Dviejuose eksponatų kambariuose pirmasis demonstruoja septynių pagrindinių Tailando aukštumose gyvenančių genčių istoriją, papročius ir tradicijas, ty Kareną, Hmongą (Meo), Yao, Lisą, Lahą, Lawą ir Akha. Jūs galite žiūrėti vaizdo įrašų pristatymų seriją (galima rasti penkiomis kalbomis), kad sužinotumėte daugiau apie kalnų gentis.

Karalius Mengrai Didysis paminklas

Chiang Rai dvasinė širdis, šis gyvenimo dydžio paminklas skirtas Didžiojo karaliaus Mengrai (r. 1262–1311), Lanna Karalystės įkūrėjui. Jis įkūrė pirmąją sostinę Chiang Saen (1262), prieš perkeldamas jį į vakarinį Ping upės krantą Chiang Mai mieste (1296). Karaliaus paminklas yra pirmas dalykas, kurį matote, kai artėjate prie miesto nuo 1-ojo greitkelio („Paholyothin“ kelio). Vietiniai gyventojai paprastai čia sustoja atiduoti pagarbą miesto steigimo tėvui prieš tęsdami kelionę. Čia yra gera vieta pailsėti ar įsigyti suvenyrų iš netoliese esančio amatų centro.

Mae Fah Luang meno ir kultūros parkas

Jei turite mažai laiko, bet norėtumėte gauti visapusišką „Chiang Rai“ praeities ir artimiausios istorijos bei kultūros paveldo įvadą, nueikite į Mae Fah Luang meno ir kultūros parką (apie 5 km į vakarus nuo miesto centro) . Puikiai įrengtame ežero sode yra tikmedžių konstrukcijų, pastatytų tradicinių Lanna ir Tai kalnų gentyse. Sužinokite apie 400 metų karalystės istoriją, naršydami įspūdingą muziejaus pasaulietinių ir religinių menų bei artefaktų kolekciją. Apsilankykite „Haw Kham“ paviljone ir sužinokite apie budistų ritualus, kurie vis dar egzistuoja šiuolaikinėje Lanna kultūroje. „Haw Kaew“ turi nuolatinę tikmedžio artefaktų parodą. Muziejaus priėmimo mokestis kartu su pardavimais muziejaus amatų parduotuvėje yra naudojamas paremti šiaurines etnines kalvines gentis ir jų amatus.

Oub Kham muziejus

Jei norite giliau įsitraukti į Lanna istoriją, meną ir kultūros paveldą, nuostabus „Oub Kham“ muziejus yra privalomas. Susipažinkite su visomis skirtingomis sritimis, kurios susipynusios į gražų derinį, kuris yra Lanna Karalystė, nuo karališkosios regalijos ir kostiumų iki retų antikvarinių daiktų, keramikos, senovės Budos vaizdų, artefaktų ir genčių kostiumų. Kolekcijos yra patalpintos penkiose parodų salėse ir dirbtiniame urve. Nepraleiskite nuostabaus centrinio elemento: aukso tronio Chiang Tung, pagaminto iš devynių gabalėlių, išpuoštų auksu.

Wat Klang Wieng

Tai įspūdinga šventykla, skirta jos įspūdingoms architektūroms ir puošniems reljefiniams dekorams. Chiang Rai miesto epicentre įsikūręs „Wat Klang Wieng“ turi originalę miesto šventovę ir įspūdingą šventyklos kompleksą, pastatytą šiuolaikinio Lanna stiliaus. 1432 m. Pastatyta šventykla pasižymi puošniomis grotelėmis, stogo apdaila ir paauksuotomis dekoracijomis ant ryškių raudonų fasadų - ypatinga šventyklų spalva. Vis dėlto ne visada buvo toks ypatingas, nes šventykla po to, kai 1903 m. Audra nugramzdino kelis pagrindinius statinius, buvo atnaujinta, įskaitant pagrindinę koplyčią (ubosotą) ir surinkimo salę (wiharn). Tada į šventyklos junginį buvo pridėta stupa (chedi); jis grindžiamas trijų pakopų aštuoniakampiu pagrindu, kurį visose pusėse saugo dramblys rūmuose. Kiekviename lygyje yra mažos nišos, kuriose yra auksinių Budos vaizdų ar amuletų - būdinga šiaurinio stiliaus.

Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew yra originali vieta, kurioje buvo užfiksuotas Emerald Buddha (Bankokas). Jis buvo žinomas pagal Wat Pa Ya (Bambuko miško šventykla) pavadinimą, iki 1434 m. Vieną audringą naktį žaibas sudaužė pagrindinį auksinį stupą, ją įbrėžė ir atskleidė smaragdo Budą. Tada Buda buvo perkelta į Lampangą, Chiang Mai, Luang Phra Bangą, Vientianą ir galiausiai Wat Phra Kaew (Emerald Budos šventykla) Bankoke. Šiandien, smaragdinio Budos kopija, kurią išraižė kinų skulptorius iš Kanados, , yra pastatytas raudonos spalvos „Lanna“ stiliaus paviljone už chedi. Pagrindinėje koplyčioje (ubosot) saugoma gyvatės dievybių pora, kurioje yra pagrindinis Budos vaizdas, Phra Jao Lan Thong. Manoma, kad jis yra bent 700 metų, Phra Jao Lan Thong buvo perkeltas iš to paties pavadinimo šventyklos Chiang Saen senamiestyje. Į kairę nuo pagrindinės koplyčios yra išskirtinis dviejų aukštų paviljonas, pastatytas senovės „Lanna“ stiliaus su paauksuota stogo apdaila. Viduje yra muziejus su nuolatinėmis parodomis apie Lanna kultūrą ir senovines budistų relikvijas.

Orai Chiang Rai . Kada keliauti?

Sausio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais jūs greičiausiai patirsite gerą orą su maloniomis vidutinėmis temperatūromis. Vidutiniškai temperatūra visada yra aukšta. Didžiausias kritulių kiekis (lietaus sezonas) matomas gegužės, liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Chiang Rai turi sausus laikotarpius sausio, vasario, kovo ir gruodžio mėnesiais. Vidutiniškai šilčiausias mėnuo yra balandžio mėn. Vidutiniškiausias mėnesis yra sausio mėn. Rugpjūtis yra drėgniausias mėnuo. Šį mėnesį reikėtų vengti, jei jums nepatinka per daug lietaus. Vasaris yra sausiausias mėnuo.

Kelionės į Tailandą nuo
1540 €
Kelionės

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: