Chalkidikės regionas | Apie Chalkidikės regioną

Trumpai apie Chalkidinės regioną:

Chalkidikės pusiasalis, esantis Makedonijoje, didžiausioje Graikijos provincijoje, yra viena gražiausių ir ekologiškai švariausių Graikijos vietų. VIII a. pr. Kr. į šį pusiasalį atvykę etruskai iš Eubėjos salos pavadino bevardį pusiasalį savo salos sostinės Chalkidikės vardu, ir senosios Graikijos istorijos arenoje atsirado Chalkidikės valstybės vardas. 348 m. pr.Kr. Makedonijos karalius Pilypas II, Aleksandro Didžiojo tėvas, jėga užgrobia Chalkidikės valstybę ir prijungia prie vis stiprėjančios Makedonijos valstybės.

Chalkidikės pusiasalis dar yra vadinamas „Poseidono trišakiu“. Legenda byloja, kad mitiniai gigantai Sitonas ir Atonas, besivaržydami ir negalėdami nuspręsti, kuriam iš jų atiteks dieviško grožio undinė, užrūstino jūrų dievą Poseidoną, kuris, pykčio pagautas, sviedė savo trišakį į Chalkidikės pusiasalį ir padalino jį į tris dalis – tris milžiniškus „pirštus“, vėliau pavadintus Kasandros, Sitonijos ir Atono vardais.
Kasandros, Sitonijos ir Atono iškyšulius jungia ir skiria skaidrūs, smaragdo spalvos Egėjo jūros vandenys. Nedideli jaukūs kurortiniai miestukai su barais, tavernomis, restoranais, idiliškos įlankėlės, kalvos su kvepiančiais pušynais, sodri vynuogynų, citrusinių augalų bei pistacijų žaluma maloniai nuteikia poilsiui. Čia pailsės kiekvienas, ieškantis ramybės ar trokštantis pažinti, norintis patinginiauti ar pašėlti.
Kasandros pusiasalis, skendintis pušų žalumoje, skalaujamas krištolo skaidrumo dviejų Egėjo jūros įlankų, kasmet pritraukia tūkstančius turistų. Čia sukurta tobula turizmo infrastruktūra, gausu turizmo centrų, siūlančių įvairiausių vandens sporto rūšių ir pramogų. Populiari transporto priemonė – dviračiai ir motociklai, kuriuos galima išsinuomoti kelioms valandoms, dienai ar savaitei.
Sitonijos pusiasalis žavi savo gamta ir ramybe. Atrodo, jog šis kraštas nepaliestas šiuolaikinės civilizacijos ir žmogaus rankų. Pušynai, alyvmedžių giraitės, nedidelės įlankėlės, krištolinio skaidrumo vanduo ir ramybė – tai Sitonija, vidurinysis Chalkidikės „pirštas“.
Atono pusiasalis pasižymi vaizdingu gamtovaizdžiu ir legendų apgaubtu Atono kalnu, kurio papėdėje nuo 885 m. gyvena tik vienuoliai ir atsiskyrėliai. Tai dvasinio susikaupimo bei atsiribojimo vieta.
Chalkidikės pusiasalyje turėsite puikias sąlygas pasimėgauti Egėjo jūra ir ramybe. Iš Chalkidikės patogu aplankyti Tesalijoje įsikūrusius Meteorų vienuolynus, kurie pastatyti 600 m aukštyje ant stačių uolų viršūnių, nuvykti prie Olimpo – aukščiausio kalno Graikijoje, kur, pasak mitų, gyveno dievai, ir laiveliu apiplaukti legendomis apipintą Atono kalną, kur iki šiol gyvena tik vienuoliai ir atsiskyrėliai. Nuo Salonikų oro uosto iki Chalkidikės pusiasalio – 80 km.

Kiti Graikijos regionai:

Kreta – pati didžiausia Graikijos sala, kurią iš visų pusių supa nesibaigiančios smėlėtosios pakrantės, skalaujamos skaidraus Viduržemio jūros vandens. Klimatas šioje saloje – švelnus, subtropinis.

Rodo sala - kadaise buvusi svarbiu Graikijos ekonominiu ir kultūriniu centru, yra beveik prie pat Turkijos krantų. Šiais laikais turistus į salą vilioja puikiai derantis įvairių laikotarpių ir kultūrų palikimas: antika, viduramžiai ir dabartis.

Santorini - Ar žinojote, kad visas Santorini salų kompleksas vis dar yra aktyvus ugnikalnis (toks pat kaip Méthana, Mílos ir Nísiros) ir tikriausiai vienintelis pasaulio vulkanas, kurio krateris yra jūroje? Santorini yra laikoma labiausiai paplitusi vieta romantiškam pabėgimui Graikijoje, nes pasaulyje nėra daug vietų, kur galėsite mėgautis puikiai skaidriais vandenimis, sėdint ant masyvaus aktyvaus vulkano rato jūros viduryje!

Salonikai – klestintis, triukšmingas, medžių žalumoje paskendęs didmiestis su daugybe modernių pastatų ir prekybos centrų, restoranų ir tavernų. Čia kasmet vyksta pripažinimo susilaukusi tarptautinė prekybos mugė.

Kos sala – jauki Graikijos sala Egėjo jūros pietryčiuose, į pietus nuo Kalymnos ir į šiaurę nuo Nissyros. Sala yra trečia pagal dydį Graikijos Dodekaneso salyne. Visą Kosą, kurio ilgis – 209 km, galima pamatyti per porą dienų. Todėl nenuostabu, kad čia patogiausia ir įdomiausia keliauti dviračiais, motoroleriais ir keturračiais motociklais.

Korfu – tai Graikijai priklausanti sala, esanti šalia Jonijos jūros.Nepaisant legendų ir mitų, sala žavi turistus savo nuostabia gamta, architektūriniais paminklais, jaukia atmosfera bei draugiškais vietiniais gyventojais.

Zakintas – piečiausiai esanti ir trečia pagal dydį bei gyventojų skaičių Jonijos jūros sala. Sala pilna kontrastų – auksiniai paplūdimiai mainosi su uolėtomis pakrantėmis. Zakinte daug miškingų vietovių, gausu kalnų apaugusių pušimis ir derlingų lygumų. Šiaurėje, rytuose ir pietuose randama daug vaizdingų paplūdimių.

Peloponesas – didelis pusiasalis Graikijos pietinėje dalyje. Nuo žemyno šiaurėje jį skiria Korinto ir Patrų įlankos, su juo jungia Korinto sąsmauka, kurią kerta Korinto kanalas. Norintiems pažinti graikų kultūros lopšį ir pasigrožėti kalnais bei įspūdingais tarpekliais Peloponesas yra tinkamiausia atostogų vieta.

 

Kelionės į Graikiją nuo
1494 €
Kelionės

Orai Chalkidikėje. Kada keliauti?

Klimatas Chalkidikėje paprastai švelnus ir šiltas su mažai lietaus. Temperatūra pradeda šilti nuo pavasario. Kovą vidutinė temperatūra – 12C, balandį – 15C, gegužę – 19C. Kovą lietaus tikimybė – 37%, balandį – 37%, gegužę – 38%. Birželį vidutinė temperatūra siekia 23C, liepą – 26C, rugpjūtį – 25C. Birželį būna 30% lietaus tikimybė, liepą – 22%, rugpjūtį – 21%. Rudenį temperatūra pradeda kristi. Rugsėjį vidutinė temperatūra 23C, spalį – 19C, lapkritį – 14C. Rugsėjį 25% lietaus tikimybė, spalį – 30%, lapkritį – 39%. Žiema – šalčiausias sezonas. Vidutinė gruodžio temperatūra – 11C, sausį ir vasarį – 9C. Gruodį 39% lietaus tikimybė, sausį – 37%, vasarį – 36%.

Ką pamatyti Chalkidikėje?

Salonikai – antrasis pagal dydį Graikijos miestas, Makedonijos sostinė. Miesto įkūrimo data - 315 m. pr. Kr. Makedonijos karalius Kasandras pavadino jį savo žmonos Thessaloniki, Aleksandro Didžiojo sesers, vardu. Šis miestas visada buvo mėgstamas Makedonijos karalių ir niekada neprarado savo svarbos bei įtakos. Nuo 148 m. pr. Kr. Salonikai - romėnų provincijos dalis, o vėliau, Bizantijos imperijos laikotarpiu, - antrasis po Konstantinopolio miestas pagal svarbą galingoje imperijoje.
Šiandien Salonikai – klestintis, triukšmingas, medžių žalumoje paskendęs didmiestis su daugybe modernių pastatų ir prekybos centrų, restoranų ir tavernų. Čia kasmet vyksta pripažinimo susilaukusi tarptautinė prekybos mugė. Šlovingą praeitį saugo Venecijos meistrų XV a. statinys - Baltasis bokštas - miesto simbolis, Šv. Demetrijaus bazilika, menanti ankstyvosios krikščionybės laikus. Ši miesto patrono bažnyčia - vienas įspūdingiausių graikų ortodoksų tikėjimo monumentų, pasižyminčių puikia freskų tapyba ir unikaliomis mozaikomis. Sofijos bazilika (VI a.), Dvylikos Apaštalų bažnyčia (XIII a.), imperatoriaus Galerijaus triumfo arka (303 m.), pastatyta pergalės prieš persus Mesopotamijoje ir Armėnijoje atminimui, Rotonda – Galerijaus III mauzoliejus, vėliau paverstas krikščionių šventykla, viduramžių tvirtovės sienos, nuo kurių atsiveria miesto ir įlankos panorama, - tai vieni iš labiausiai lankomų miesto istorijos ir kultūros paminklų. Salonikų archeologijos muziejus lankytojams pateikia įdomių bei turtingų antikos ir romėnų periodų ekspozicijų. Muziejaus pasididžiavimas – unikalūs aukso papuošalai ir dirbiniai iš Pilypo II Makedoniečio kapo, kuris buvo atrastas 1977 m. senovinėje Makedonijos sostinėje - Verginoje. M. Andronikos vadovaujamos ekspedicijos atrasti lobiai tapo tikra sensacija.

Olimpas – Dionas. Olimpo kalnas – aukščiausia Graikijos vieta, šventa dvylikos antikos dievų mitinė buveinė. Kerinčio grožio vaizdai ir nuostabi Egėjo jūros panorama, atsiverianti nuo šio kalno, ypatinga atmosfera, supanti vietovę, padeda suprasti, kodėl dievai išsirinko būtent šią vietą.
Legendinio kalno papėdėje išsidėstęs antikos miestas Dionas, kuriame kadaise buvo garbinamas Dzeusas ir kiti Olimpo dievai, aukojamos aukos, aikštėse vykdavo debatai ir miestelėnų susirinkimai, teatro spektakliai ir azartiški sporto renginiai. Daug amžių miestas klestėjo ir gyveno darnoje ir vienybėje su dievais. Čia Olimpo dievų užtarimo ir palaiminimo prašė ir Aleksandras Didysis prieš savo kariuomenės žygį į rytus. Šiandien Dione galima pamatyti įvairių laikotarpių pastatų liekanų: Izidės, Artemidės šventyklų, graikų ir romėnų amfiteatrų, romėnų pirčių, ankstyvosios krikščionybės bazilikos, įvairių visuomeninių pastatų.

Meteoros vienuolynai. Kalambaka – miestelis slėnyje, greta kurio stūkso milžiniškos uolos, kurių viršūnėse it nepasiekiami erelių lizdai glaudžiasi Meteoros vienuolynai. Pirmieji iš jų buvo pastatyti XIV a. Legenda byloja, kad pirmojo vienuolyno įkūrėją Šv. Atanazą nuskraidino kalno viršūnėn erelis. XVI a. vidurys - vienuolynų klestėjimo laikotarpis. Tada net ant 24 uolų buvo vienuolynai ir šventyklos. Šiandien tik keli iš jų atviri lankytojams. Vienuolynai stebina unikalių freskų, ikonų bei drožinių kolekcijomis ir svaiginančiais bei užburiančiais kalnų vaizdais.

Petralono arba „Raudonųjų akmenų“ ola. Kacikos kalno papėdėje, Petralono oloje, buvo rasti senovės žmogaus – neandertaliečio, gyvenusio daugiau kaip prieš 700 tūkstančių metų, palaikai. Šiuo metu čia įkurtas muziejus. Oloje galima pasigėrėti nuostabiais stalaktitais ir stalagmitais (turistinis maršrutas tęsiasi apie 600 m).

Kruizas aplink šventąjį Atono kalną. Laivas išplaukia iš nedidelės Sitonijos iškyšulio prieplaukos. Kruizo metu galima grožėtis gamta, smaragdine jūra ir bizantiškais vienuolynų ir šventyklų kupolais.
963 m. imperatorius Fokas atidavė kalną vienuoliams, ir čia įsikūrė vienuolių gyvenvietė. Imperatoriaus Konstantino 1060 m. išleistas dekretas uždraudė įėjimą į šventosios bendruomenės kalną moterims, naminių gyvūnų patelėms bei berniukams. Šio dekreto griežtai laikomasi ir šiandien. Atono kalno valstybės klestėjimo metais čia gyveno net 40 000 vienuolių. Šiuo metu Atono vienuolynuose yra tik apie 1500 vienuolių. Dažni užpuolimai ir gaisrai nepakeitė viduramžiškos šios vietovės dvasios. Iki šiol nėra elektros, gerų kelių, transporto, bet yra didžiulis turtas – bizantiškos bažnyčios, šventyklos, pilnos ikonų ir liturginių reikmenų, bibliotekos su vertingais rankraščiais. Sustojimas mažame ir gražiame Uranopolio mieste paįvairina kelionę laivu

Kastorija. Vakarinėje Makedonijoje, tarp Vitsi ir Grammo kalnų, Orestiados pusiasalyje, išsidėstęs Kastorijos miestas.Turistus miestas traukia ne tik turtinga istorija, architektūros paminklais, bet ir kailio bei odos dirbinių prekybos centrais. Šis verslas mieste pradėtas vystyti dar Bizantijos imperijos laikais. Dabar Kastorija – kailių pramonės ir prekybos centras. Parodoje „Edika” ir kailių fabrikuose galima įsigyti įvairių odos ir kailių dirbinių.

Stageira – tai Aristotelio, vieno iš didžiausių visų laikų filosofų, gimtinė. Jis čia gimė 384 m. pr. Kr. Stageira buvo viena iš geriausiai organizuotų miestų aglomeracijų klasikinėje eroje. Archeologinėje vietovėje yra akropolis, įtvirtinimai, senovinė šventykla ir klasikiniai bei helenistiniai namai.

 

Aristotelio parkas yra vaizdingame Stageiros kaimelyje Chalkidikės šiaurės rytuose. Jis dedikuotas filosofo Aristotelio darbams. Tai puiki vieta norintiems suderinti poilsį su ugdymusi. Parko teritorijoje galima rasti saulės laikrodžių, teleskopų ir kitų įrankių susijusių su Aristotelio darbais.

 

Senovinis Olinto miestas buvo pastatytas ant dviejų kalvų tarp Kasaindros ir Sitonijos pusiasalių. Dabar tai archeologinė vietovė. Dauguma čia rastų artefaktų eksponuojami vietiniame muziejuje Olinto kaimelyje. Muziejuje yra audiovizualinė ekspozicija leidžianti susipažinti su archeologine senovinio Olinto vietove. Į šia vietą nevažiuoja autobusai, tad geriausią ją pasiekti savo transportu.

Arnėjos kaimelis – vienas vaizdingiausių kaimelių šiaurinėje Chalkidikėje. Čia galima žvilgtelėti į makedoniečių gyvenimą ir kultūrą. Kaimelis vos 3 km. nuo senovinės gyvenvietės. Ant pranašo Elijaus kalvos buvo akropolis. Galima sudalyvauti žygyje į 5 a. pilies griuvėsių link – Neposi. Išlikusi siena yra 4-5 m. aukščio ir buvo pastatyta ant pamatų datuojamu 1500 m. pr. Kr. Girioje aplink Arnėją galima pamatyti gražių krioklių.

Partenonas – tai istorinis kaimelis. Čia renovuoti senoviniai akmeniniai namai, tavernos, restoranai, svečių namai, viešbučiai, net muziejus, nors gyvena tik septyni žmonės. Galima užkopti į Itamos kalną, iš kur atsiveria Atono kalno vaizdas rytuose ir Olimpo kalno vaizdas vakaruose. Galima pasivaikščioti takais alyvų giraitėse, pasivažinėti kalnų dviračiu takais kertančiais Sitonijos kalną, arba tiesiog pasimėgauti popiečio kava restorane žvelgiant į Toronėjos įlanką ir Kelyfos salą.


 

Pela vos už kelių kilometrų nuo Salonikų. Ji buvo senovės Makedonijos sostinė nuo 5 a. pr. Kr. pab. Iki 4 a. pr. Kr. pr. Čia galima pamatyti svarbių radinių, tokių kaip marmure iškalta Aleksandro Didžiojo galva, makedoniečių kapai, mozaikinės grindys ir sidabrinių monetų lobiai.

Apsilankymas Verginoje nukels į Aleksandro Didžiojo laikus. Verta aplankyti karališkus kapus, tarp kurių Filipo II kapas, senovinės sostinės rūmus, teatrą ir 11-8 a. pr. Kr. kapines. Vergina buvo pirmoji senovės Makedonijos sostinė. Ji buvo vadinama Aigai

Dzeuso Amono ir Dioniso šventyklos yra Kasandros pusiasalyje. Dzouso Amono šventykla yra viena svarbiausių šventovių Chalkidikėje. Dioniso šventykla buvo įkurta 8 a. 2 p. Eubojiečių. Dionisas buvo garbinamas kartu Nimfomis oloje po uola pietvakarinėje vietovės pusėje. Egipto dievo Dzeuso Amono šventykla buvo pastatyta ant mažo plokščiakalnio šiaurinėje vietovės pusėje.

Afitos kaimelis yra Kasandros pusiasalyje. Vazdingas pajūrio kaimelis pilnas siaurių išgrįstų gatvelių, akmeninių namų ir gražių bažnyčių, tarp kurių – Agios Dimitrios. Verta aplankyti natūralias Moudounou ir Vrusitsos versmes, Dzeuso šventyklą, senovinio Afitos griuvėsius ir tautosakos muziejų. Nors kaimelis ir mažas, čia puikiai išvystyta turistinė infrastruktūra su plačiomis apgyvendinimo galimybėmis, kavinėmis, tavernomis ir restoranais.

 

Edesos krioklių pursluose mainosi vaivorykštės spalvos. Įrengtos apžvalgos platformos leidžia stebėti krioklį iš visų pusių – nuo viršaus, apačios, priekio ir už 80 m. krioklio kaskados. Tai žymiausi Graikijos kriokliai, o šalia esantis Edesos miestelis mėgaujasi savo helensitine praeitimi. Čia palaidodas Aleksandro Didžiojo tėvas.


 

Nikiti kaimelis yra Sitonojos pusiasalyje. Jis kviečia keliautojus į kelionę laiku. Puikūs paplūdimiai ir nuostabi gamta sukuria tobulą poilsio aplinką. Nikiti – tai senas kaimelis su priešistorinėmis gyvenvietėmis ir turtinga istorija. Verta aplankyti 16 a. laidotuvių bažnyčią ir Agios Nikitas bažnyčią.

Kelionės į Graikiją nuo
1494 €
Kelionės

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: