Burgaso regionas | Apie Burgaso regioną

Burgasas – antras didžiausias Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės miestas. Kadaise čia buvo mažas žvejų kaimelis su mažais namais ir siauromis gatvelėmis. Žmonės melsdavosi Šv. Nikolui, kad jis nuramintų jūras ir tikėdavosi grįžti namo su daug žuvies. Miesto vardas kilo iš lotyniško žodžio „Burgos“, reiškiančio „bokštas“. 18 a. Burgaso uostas buvo didžiausias pietų Balkanuose. Kultūrinių veiklų kiekis padidėjo su pirmaisiais kultūros centrais, archeologine draugija, miesto muziejumi ir aukštųjų mokyklų įsteigimu. Burgasas patrauklus savo gerai išvystyta susisiekimo sistema, priėjimu prie jūros, išvystyta pramone ir išlikusia istorija. Miestas ir regionas siūlo įvairias turizmo galimybes: jūrų turizmas, kultūrinis turizmas su daug muziejų ir kultūrinių vietovių, sveikatos ir SPA turizmas, ornitologinis, vyno degustacijos turizmas ir kita. Burgase kasmet vyksta nacionalinės parodos ir tarptautiniai festivaliai. Burgasas – žuvėdrų, kirų ir žuvies skanėstų miestas

Kiti Bulgarijos regionai:

Auksinės kopostai pats didžiausias Juodosios jūros šiaurinės pakrantės kurortas, esantis nacionalinio parko teritorijoje. Populiarumu lenkia savo kaimynus ne vien dėl nuostabių paplūdimių, gausybės pramogų, bet ir dėl visai netoli esančio Varnos oro uosto. Auksinės kopos šiandien labai šiuolaikiškas kurortas, tačiau šios vietos istorija prisimenama iki šių dienų. Legenda pasakoja apie šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje netoli Varnos miesto, piratų paslėptą lobį. Tačiau žemė, norėdama nubausti nedorėlius piratus, visą paslėptą auksą pavertė nuostabiu smėliu – pačiu švariausiu, smulkiausiu visoje Juodosios jūros pakrantėje. Paplūdimio juosta čia tęsiasi apie 6 km, plotis vietomis siekia iki 100 metrų. Tai ekologiškai švarus kurortas, gavęs tarptautinį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą. Kurortas garsėja ir daugybe mineralinio vandens šaltinių, kurie puikiai panaudojami sveikatingumo bei SPA centruose.

Šv. Vlasastai vienas naujausių kurortų Bulgarijoje – gražus nedidelis pakrantės miestelis. Kalnai čia nusileidžia beveik iki pačios pakrantės ir sukuria nuostabią aurą bei jaukią atmosferą. O dar ir puikūs paplūdimiai, išskirtinis regiono klimatas – tiesiog ideali vieta puikiai pailsėti. Šv. Vlaso pasididžiavimas – jachtų uostas Marina. Tai pati didžiausia Bulgarijos prieplauka, kurioje galima ne tik išsinuomoti, bet ir nusipirkti sau jachtą.

Konstantinas ir Elenavienas seniausių Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės kurortų. 1908 metais įkurtas kurortas ilgą laiką čia atvykti viliojo sanatorijomis, tačiau miestelį supantis brandus kiparisų parkas, rami įlanka su puikiais smėlio paplūdimiais ėmė traukti ir poilsiautojus. Šv. Konstantino ir Elenos populiarumas išaugo dėl gaivaus kalnų oro, šimtamečių, retų medžių parko, gydomųjų mineralinio vandens versmių, smėlio paplūdimių bei švarios jūros. Čia požeminiai mineraliniai vandenys kyla iš dviejų kilometrų gylio, o vandens temperatūra pasiekia net 48 laipsnius. Šv. Konstantinas ir Elena – viena geriausių vietų poilsiui su visa šeima ir mažais vaikais.

Nesebarastai vienas iš seniausių Europos miestų, savo istoriją skaičiuojantis jau 3000 metų. Dar 1956 metais Nesebaras buvo paskelbtas miestu-muziejumi, o nuo 1983 metų įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Šalia Senojo Nesebaro įsikūręs Naujasis. Jame sutelkti viešbučiai ir priima visus kurorto poilsiautojus. Viešbutis Nesebaro apylinkėse – puikus pasirinkimas norintiems suderinti poilsį paplūdimyje su įdomiais pasivaikščiojimais istorinio miesto gatvėmis. Į šiaurę ir pietus nuo Nesebaro driekiasi platūs smėlio paplūdimiai bei šeimyniniam poilsiui skirtų viešbučių zona, iš kurios pasiekti miesto centrą labai patogu visuomeniniu transportu.

Obzoras- tarp kalnų ir jūros įsikūręs Obzoras – beveik pusiaukelė tarp Varnos ir Burgaso. Kalno papėdėje plytinčio kurorto paplūdimys – tai 6 km smėlio juosta, besidriekianti nuo Šv. Atanaso iki Mona Petra iškyšulio. Kalnai ir išskirtinis senosios architektūros palikimas – puiki alternatyva paplūdimio poilsiui.

Varnatrečias pagal dydį Bulgarijos miestas (0,5 mln. gyventojų), dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Tai svarbus turistinis ir kultūrinis šalies centras. Varnos istorija siekia gilią senovę. Varnos kapavietėse rastas lobis, kuriame aptikti seniausi pasaulyje auksiniai daiktai (jų amžius – 4000 m. pr. Kr.). Jis dabar saugomas Varnos istorijos muziejuje. Vienos iš geriausiai išlikusių tris amžius trukusio Romos imperijos viešpatavimo liudininkių – Romos termos (senoviniai pirčių kompleksai). Šiandien Varna – modernus miestas ir patrauklus Juodosios jūros kurortas.

Saulėtas krantaspatį didžiausią Bulgarijos kurortą iš pietų skalauja Juodoji jūra, o iš šiaurės supa Stara Platinos kalnų masyvas. Saulėtasis krantas turi ir vieną iš plačiausių paplūdimio juostų, kurios ilgis apie 8 km, o plotis – nuo 30 iki 100 metrų. Mėlynosios vėliavos apdovanojimas liudija, kad šie paplūdimiai švarūs ir puikiai prižiūrėti. Nenuostabu, kad šis kurortas nenustoja plėstis ir vystytis, kasmet čia atsidaro naujų viešbučių ir restoranų, o pramogų gausa su Saulėtu krantu negali lygintis nei vienas Bulgarijos kurortas. Tai ideali vieta mėgstantiems burlentes, vandens slides, parasparnius, šuolius parašiutu – visa tai galėsite išbandyti Saulėto kranto kurorte.

Orai Burgase. Kada keliauti?

Burgaso klimatui didelę įtaką daro jūra. Čia kontrastingas žemyninis klimatas. Vasarą vidutinė temperatūra siekia 26.4C, o vidutinė jūros temperatūra vasarą būna 24.7C

Ką pamatyti Burgaso regione?

Pagrindinė gatvė. Aleksandrovskos gatvė pelnė pagrindinės gatvės titulą ir yra dažniausia lankoma judriausa Burgaso gatvė. Einant Aleksandrovskos gatve galima sutikti daug besišypsančių svetingų akių, pasmaližiauti ledais arba kukurūzų burbuole, užkąsti mažame pub'e, pasimėgauti gatvės muzikantų muzika.

Švyturys Burgase yra pirmasis Bulgarijos uosto švyturys pradėjęs veikti 19 a. pab. Pasak legendos švyturys privalo būti saugomas kitaip miestą užgrius negandos. Štai kodėl priėjimas prie švyturio ribojamas. Jis gali būti matomas iš centrinio paplūdimio ir prieplaukos

Prieplauka yra vienas miesto simbolių ir mėgstama miesto gyventojų bei svečių vieta.

Panteonas Jūros sode buvo pastatytas 1981 metais kaip paminklas žuvusiems fašizmo priešininkams. Tai vienas simbolinių Burgaso paminklų. Iki politinių pasikeitimų 1989 m centrinėje paminklo dalyje degė „amžinoji ugnis“ ir statinys buvo saugomas kareivių.

 

Šv. Nikolo arka yra pačiame Burgaso centre. Šv. Nikolajau stebukladario arka pagaminta iš metalo ir akmens, abi jos pusės papuoštos ikonografiniais Šv. Nikolajaus – šventojo Burgaso globėjo – bareljefais. Gruodžio 6 d. paskelbta Šv. Nikolajaus stebukladario diena ir Burgaso diena.

Laikrodis pastatytas 20 a. pr. ant Bogoridi ir Aleksandrovskos gatvių kampo yra neabejotinai vienas iš Burgaso simbolių. Tai mėgstamiausia Burgaso gyventojų susitikimo vieta. Laikrodis net ir šiandien ne tik rodo tobulai tikslų laiką, bet ir mena daug pirmųjų pasimatymų bei širdingų apsikabinimų.

Gramofono skulptūra - tai vienas iš miesto simbolių esantis Bogoridi gatvėje. Senieji Burgaso gyventojai sako, kad pasukus gramofono rankeną ir įdėmiai klausantis galima išgirsti tave mylinčio žmogaus vardą.

Kompasas, kuris yra Aleksandrovskos gatvėje, yra geriausia vieta pradėti savo kelionę po Burgasą. Kompasas žymi nulinį Burgaso kilometrą (nulinis aukštis) ir yra pagamintas iš bronzos. Tai stilinga puošni plokštė su reljefiniais vaizdais. Šis ypatingas simbolis yra taškas pagal kurį viskas mieste matuojama, netgi palydovinė navigacija.

Regioninis Burgaso istorijos muziejus išdėstytas keliuose pastatuose. Istorinėje ekspozicijoje pristatomos nuotraukos ir dokumentai nuo 1878 m. iki 1970 m.

Archeologinio muziejaus, esančio Aleko Bogoridi gatvėje 21,ekspozicijoje pristatomi archeologiniai radiniai iš Antikos ir Viduramžių laikų. 2 a. pr. Kr. laivų statybos Juodojoje jūroje istorija pristatoma su specialia straipsnių kolekcija. Čia lankytojai gali sužinoti daugiau apie Burgaso istoriją pirmosios ir antrosios Bulgarijos imperijos lakais ir apie miesto žlugimą Osmanų valdžios metu.

Šv. Kirilo ir Šv. Metodijaus katedros bažnyčia – viena iš dažniausiai lankomų miesto vietų. Šventykla buvo pastatyta laikotarpiu nuo 1897 m. iki 1907 m. pagal italų architekto Rikardo Toskani(1857 – 1929)planus. Broliai Kirilas ir Metodijus pavaizduoti freskoje prie pagrindinio įėjimo. Bažnyčia paskelbta architektūros kultūriniu paminklu aštuonioliktame 1979 m. Valstybės žinių leidinyje. Šalia bažnyčios yra etnografinė paroda pristatanti Burgaso gyvenimo būdą ir kultūrą praeityje. Muziejuje laikoma turtingiausia visų etnografinių Burgaso regiono grupių tradicinių kostiumų kolekcija. Taip pat pristatomi unikalūs ritualiniai 19 a. kostiumai būdingi Burgaso regionui. Čia lankytojai gali daugiau sužinoti apie tradicinius bulgarų ritualus, kaip kad Kalėdų giesmės, Šv. Lazaro dienos šokius, ugnies šokius. Šalia šventyklos - Troikatos aikštė tinkama maloniems pasivaikščiojimams.

Gamtos ir mokslo muziejuje pristatoma dabartinė augalijos ir gyvūnijos būklė pietiniame Juodosios jūros krante.

Petios Dubarovos muziejuje lankytojai gali prisiartinti prie jaunos bulgarų poetės gyvenimo ir darbų. Petia Dubarova gimusi 1962 m. balandžio 25 d. ir nors atėmė sau gyvybę būdama vos septyniolikos ji išliko bulgarų literatūros istorijoje dėl neįtikėtino poetinio talento. Jos gimtasis namas buvo paverstas muziejumi ir atidarytas 1995 m. rugpjūčio 7 d. Muziejuje pristatoma jos mokyklos uniforma, užrašų knygelė, nuotraukos. Muziejus taip pat veikia kaip kultūrinis institutas. Nuo 1984 metų poetės vardu vedamas konkursas. Jame gali varžytis jauni bet kokių žanrų menininkai. Nuo 2003 metų vedamos vasaros dirbtuvės. Jose dalyvauja geriausia pasirodęs vasaros konkurso metų dalyvis. Muziejus yra sudėtinių parodų, literatūrinių skaitymų, knygų pristatymų vieta.

Šv. Anastasijos sala yra Burgaso įlankoje Juodojoje jūroje. Tai vulkaninių uolų sala, 12 m. aukščio. Tarp 1959 m. ir 1990 m. ji buvo žinoma kaip Bolševikų sala. Ji apsupta paslaptingomis legendomis ir istorijomis apie lobius ir jūros piratus. Gamta suformavo tris uolos darinius palieknačius įspūdį turistams: drakoną, suakmanėjusį laivą ir gražius vartus, kurie perduoda šviesą kaip auksinis takas. 2001 metais Šv. Anastasijos sala paskelbta archeologinių draustiniu kai tyrinėjimų metu rastos 5-6 a. senienos

Aquae Calidae – Termopolis yra 15 km nuo Burgaso tarp Vetereno ir Banevo apskričių. Aquae Calidae yra dalis Mineralni bani (minneralinių vonių) gamtos parko. Šalia archeologinio draustinio – sanatorija su spa ir viešieji fontanai su mineraliniu vandeniu. Archeologinis draustinis susideda iš Viduramžių vonių, Viduramžių krikščionių bažnyčios, tvirtovės sienų, Tharciano mauzoliejaus ir kitų paminklų.

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: