Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.

Sakartvelas: kalnai ir jūra

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Sakartvelas (Gruzija)

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą

Sakartvelas: kalnai ir jūra

Kelionės akcentai:

  • Vyksite į Ušgulį – 2200 m virš jūros lygio aukštyje esantį Svan kaimą, aukščiausią nuolatinę gyvenvietę Europoje, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą
  • Degustuosite tikrą gruzinišką vyną
  • Apsilankysite Kutaisyje -antrame pagal didumą,viename seniausių Gruzijos mieste
  • Keliausite į Prometėjo urvus, kuriuose grožėsitės įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais
  • Susipažinsite su Batumio miestu, kuris pirmą kartą paminėtas dar filosofo Aristotelio raštuose

Programa

 • Turo metu susipažinsime su gruzinų kultūra, istorija, tradicijomis ir nuostabia gamta. Šalis nustebins savo šiluma ir vietinių svetingumu. Gruzija – nepamirštamų įspūdžių šalis. Šis mažas pasaulio kampelis apjungia visas gamtos apraiškas nuo saulėtos pakrantės iki pusiau dykumos šlaitų, nuo urvų iki kanjonų. Gruzija tinka visiems, nepaisant pomėgių, biudžeto, amžiaus ir skonio. Net ir labiausiai patyręs keliautojas čia ras priežastį nustebti ir susižavėti.

   

  Planuojami skrydžio laikai:

   

  Skrydis: Vilnius 14:35- 19:55 Kutaisis / Kutaisis 19:50--23:20 Vilnius

   

 • 1 diena

  VILNIUS - KUTAISIS - BATUMIS 

  Atvykimas į Kutaisio tarptautinį oro uostą iš Vilniaus, pervežimas į miestą. Kutaisis įkurtas gamtos peizažų apsuptoje vakarinėje šalies pusėje. Šio miesto istorija viena seniausių pasaulyje, siekianti net 3500 metų. Tai liudija ir garsioji legenda apie argonautus, esą Jasono vedini vyrai plaukė į Kutaisį ieškoti aukso vilnos.

  Kartu su gidu pradėsite pažintį su Kutaisiu, legendiniame aukso vilnos mieste. Elegantiškos, medžių eilėmis pasipuošusios gatvės su 19 a. namais bei keletas viliojančių parkų paverčia Kutaisį be galo gražia vieta pasivaikščiojimams ir mėgavimuisi vaizdais.

  Toliau nepamirštamus įspūdžius rinksite dar vienoje istorinėje vietoje – Gelačio vienuolyne, taip pat saugomo UNESCO. Viduramžiais ši šventykla buvo dvasinių ir mokslinių ieškojimų centru, karalių mauzoliejumi. Todėl nenuostabu, kad ši vieta užaugino ne vieną mokslininką ir filosofą. Iki šių dienų yra išlikusių vertingų freskų, mozaikų bei senovės rankraščių.

  Pažintį su Kutaisiu baigsite Prometėjo urve. Vieni didžiausių Europoje Prometėjo urvai buvo atrasti 1984 metais. 1050 m. ilgio apžiūros maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų ir legendomis apipintų salių ir baigiasi plaukimu požemine upe.

  Čia jūsų dėmesį prikaustys akmeniniai kriokliai, ilgos stalaktitų ir stalagmitų eilės bei požeminės upės, kurios sudaro dalį maršruto, įveikiamo valtimis. Olos pavadinimas kilęs iš legendos, esą būtent čia geležiniais pančiais prie Kaukazo olos Dzeusas buvo pririšęs Prometėją už tai, kad šis pavogė iš dievų ugnį ir nešė  ją žmonėms. Vakarienė už papildomą mokestį. Pervežimas į Batumį, nakvynė viešbutyje.

 • 2 diena

  BATUMIS ( pusryčiai, vakarienė)

  Pusryčiai viešbutyje. Po to jūsų laukia pažintis su Adžarijos širdimi – Batumio miestu, kuris pirmą kartą paminėtas dar filosofo Aristotelio raštuose. Nedidelis miestas yra apsodintas magnolijų medžiais, tad jų žydėjimo metu visas miestas pakvimpa šiomis nuostabaus aromato gėlėmis. Miestą supa arbatos ir citrusinių vaismedžių plantacijos, o jose kur ne kur senovę meną buvusių tvirtovių gruvėsiai.

  Šiandien Batumis labai greitai keičia savo veidą – čia kyla nauji šiuolaikinės architektūros pastatai ir dygsta ambicingos skulptūros. Batumis tampa modernia ir madinga vasaros sezono vieta.

  Neatskiriamas miesto simbolis yra delfinas. Čia jūs išvysite ne tik jo skulptūrą, bet ir dieną naktį jūroje besiteliuskuojančius gyvus delfinus.

  Keliausite prie didžiulės skulptūros, skirtos tauriausiam jausmui – meilei. Tai talentingos gruzinų menininkės Tamaros Kvesitadzės kūrinys, kuris vaizduoja du žmones – vyrą ir moterį – siekiančius pulti vienas kitam į glėbį, kas ir atsitinka praėjus 8-10 min. Statulų judesiai, slenkant vienas kito link, originalūs ir užburiantys, aiškiai transliuojantys žiūrovams autorės mintį. Procesą vainikuoja dviejų figurų susiliejimas, kai šie tarsi tampa vienu kūnu.

  Taip pat apsilankysite mitų apgaubtoje Argonautų aikštėje, kurioje stovi Medėjos statula. Jau pats aikštės pavadinimas nurodo, kad ši vieta susijusi su garsiąja legenda apie argonautus ir aukso vilna. Teigiama, kad Adžarijos regionas kadaise buvo Antikos ir Kolchidės civilizacijų dalis. Todėl nesistebėkite, kad šiame krašte ne kartą susidursite su senovės civilizacijas menančiais paminklais. Laisvas laikas. Vakarienė su vyno degustacija. Vakare keliausite pasižiūrėti šokančių fontanų, kurių pasirodymą papildo įspūdingas lazerių šou. Tai nepamirštama pramoga, nuo kurios neįmanoma atitraukti akių. Nakvynė Batumio viešbutyje.

 • 3 diena

  BATUMIS – ZUGDIDIS – MESTIJA (pusryčiai)

  Pusryčiai viešbutyje. Vyksite į miestą šalies vakaruose – Zugdidį. Aplankysite Dadiani šeimos rezidenciją, kurioje saugoma 41 tūkstantis muziejinių vertybių. Daugelis kurių yra unikalūs ir neįkainojami Gruzijos ir kitų šalių meno dirbiniai. Dadianiai buvo garsi gruzinų šeima, aktyviai dalyvavusi šalies įvykiuose. 1280 m. Dadianiai buvo galingiausia šeima Gruzijoje. Tuo metu jie valdė Svanetiją ir Guriją. Viena brangiausių krikščionių relikvijų saugoma Zugdidi Blachernae bažnyčioje - Švenčiausiojo Dievo Motinos dirže - krikščionių relikvija, kuri, pasak legendos, priklausė Mergelei Marijai, Jėzaus Kristaus motinai. Pakeliui į Mestiją, grožimės fantastiškais vaizdais į keturis krioklius ir tris Kaukazo kalnų viršūnes – Ushba, Mazera, Shkhelda.

  Serpantinais pakilsite į Kaukazo kalnus. 1500 m. aukštyje virš jūros lygio esanti Mestija gyvenvietė labai savito Gruzijos regiono Svanetijos sostinė. Svanai savęs nelaiko gruzinais. Jų kalba, tradicijos ir  maistas - kitoks. Išskirtinis svanų  architektūros akcentas – gynybiniai bokštai, stovintys kone kiekviename kieme. Šis unikalus paveldas yra saugomas UNESCO.  Taip pat apsilankysite valstybiniame Mestijos muziejuje. Muziejaus kolekcijoje – daugiau kaip 4 tūkstančiai eksponatų, rastų Svanetijos regione. Tai archeologiniai radiniai, unikalios ikonos, kurių amžius siekia 9-14 amžių, 13 amžiaus rankraščiai, ginklai, etnografiniai rakandai iš medžio, papuošalai, tekstilė ir kt. Už papildomą mokestį – "svanetiška" vakarienė ir nakvynė viešbutyje Mestijoje.

 • 4 diena

  MESTIJA – UŠGULIS (ekskursija džipais) – KUTAISIS ( pusryčiai) 

  Pusryčiai viešbutyje. Šiandien jūsų laukia trijų valandų važiavimas visureigiais į Ušgulio kaimą, sudėtingiausias ir įspūdingiausias šios kelionės momentas. 50 km atstumą važiuodami apie 2 val ir patirsite, koks ilgus metus buvo neprieinamas Svanetijos regionas. 2200 m aukštyje virš jūros lygio, Šhara kalno (5068 m) papėdėje, įsikūręs, kaimas laikomas viena aukščiausių nuolat gyvenamų gyvenviečių visoje Europoje.

  Patys seniausi kaimelio pastatai IX – X amžiaus, tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno gerokai seniau. Ušgulis iš esmės, visas Aukštutinės Svanetijos regionas yra UNESCO pasaulio paveldui priklausanti vieta. Šis kaimas labiausiai garsėja žvalgybinių bokštų gausa. Ušguliuose išliko vienos didžiausių Svanetijos tvirtovių (XII-XIII a.), siejamos su karalienė Tamara, liekanos. Lankysitės Lamarijos bažnyčioje (Lamaria Church) – nedidelėje 12 a. pastatytoje bazilikoje, garsėjančioje freskomis ir gynybiniu bokštu, Ušgulių ikonų muziejuje, Karalienės Tamaros bokštuose, Ušgulių etnografiniame muziejuje. Pasigrožėję įspūdingais kalnų ir senovės gynybinių bokštų vaizdais sugrįšite į Kutaisį. Vakarienė (papildomai) ir nakvynė viešbutyje.

 • 5 diena

   

  MARTVILI KANJONAS (ekskursija ir plaukimas valtimi), KUTAISIS – VILNIUS (pusryčiai)

  Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija į Martvili kanjoną, kuris traukia lankytojus savo gražiais kriokliais bei archeologiniu palikimu, nes šioje vietoje esančiuose urvuose buvo rasti vieni seniausių žmonių graučiai bei seniai išnykusių gyvūnų kaulai.  18:00 vykimas į oro uostą ir skrydis namo.

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų

Pritaikyk kelionę sau

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime pakoreguoti pagal individualius pageidavimus:

 • mes galime pakoreguoti kelionės pradžią, pabaigą arba sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • galime pakoreguoti viską - viešbučių lygį, ekskursijas ir lankomus objektus, skrydžius ir pervežimus

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Mūsų rekomendacijos kelionės papildymui

Kelionės kaina nuo: EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.
Kaina 1 asmeniui (kai vyksta 2 asm.): 745 eur + skrydis nuo 460 eur 
Kaina 1 asmeniui  (kai vyksta 4 asm.): 550 eur + skrydis nuo 460 eur
Kaina 1 asmeniui  (kai vyksta 6 asm.): 520 eur + skrydis nuo 460 eur 
Kaina 1 asmeniui  (kai vyksta 8 asm.): 480 eur + skrydis nuo 460 eur 
Kaina 1 asmeniui (kai vyksta 10 asm.): 470 eur + skrydis nuo 460 eur 
Kaina 1 asmeniui  (kai vyksta 12 asm.): 450 eur + skrydis nuo 460 eur 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Apgyvendinimas 3* viešbutyje 4  nakvynės: 1 nakvynė Kutaisyje, 1 nakvynė Mestijoje, 2 nakvynės Batumyje/Kobuleti, standartiniai dviviečiai kambariai su pusryčiais;
  • 4 pusryčiai ir vakarienė 2 diena „Adzharian vyno namuose“;
  • Vyno degustacija Batumyje „Adjarian Wine House“;
  • Transporto paslauga pagal programą, įskaitant važiavimas džipai Ušguliuose;
  • Rusakalbio gido aptarnavimas-lydėjimas pagal programą.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Skrydis Vilnius - Kutaisis - Vilnius nuo 460 EUR/asm;
  • Įėjimo bilietai Prometėjo urve – 8 eurai asmeniui. Laiveliai (valtys)- 6 eurai asmeniui, muziejus Zugdidyje - 4 eurai asmeniui, muziejus Mestijoje - 4 eurai asmeniui, ikonų muziejus – 4 eurai asmeniui. Etnografinis muziejus Ušgulyje - 5 eurai asmeniui, plaukimas Martvili kanjone 6 eur asmeniui.
  • Vakarienės, išskyrus 2 dienos;
  • Papildomos paslaugos;
  • Asmeninės išlaidos;
  • Arbatpinigiai vairuotojui-gidui;
  • Kelionės draudimas;
  • Papildomam poilsiui jūroje galite užsisakyti viešbutį ir pervežimus.

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip - standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui keliaujant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Į standartinę kelionės kainą įskaičiuotas maitinimas nurodytas prie kiekvienos dienos pavadinimo.