Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.Prancūzija | Apie Prancūziją

Bendra informacija apie Prancūziją, Pranzūzijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Pranzūzijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Prancūzijoje.

Vive le France! Sveiki atvykę į Prancūziją – šalį, kurioje istorinis paveldas harmoningai dera su moderniu pasauliu. Priežasčių čia apsilankyti yra daug: ilgiausia Europoje pakrantė, gražiausi kalnai, 31 į UNESCO sąrašą įtrauktas objektas, romantiškoji sostinė Paryžius, garsi savo turtais, menu ir ekstravagancija, nedideli romantiški Viduržemio jūros miesteliai, vynai ir kvepalai.

OFICIALUS PAVADINIMAS – Prancūzijos Respublika (Republique Francaise).

PLOTAS – 547 030 km².

GYVENTOJŲ SKAIČIUS – 61 mln. 

SOSTINĖ – Paryžius (10 mln. gyv.).

KITI MIESTAI – Lionas, Marselis, Lilis, Bordo.

RELIGIJA – katalikai.

KALBA – prancūzų.

PINIGINIS VIENETAS – euras. (Prancūzijos frankas iki 2002 m.)

INTERNETO KODAS   –   .fr

ŠALIES TEL. KODAS – +33

Prancūzijos Respublika (Prancūzija) — šalis Europos pietvakariuose, Europos Sąjungos bei NATO narė. Pietuose ribojasi su Ispanija, šiaurėje su Vokietija, Belgija, Liuksemburgu, Šveicarija, Monaku, Andora, o rytuose — su Italija. Prancūzijos krantus skalauja Atlanto vandenynas bei Viduržemio jūra.

PRANCŪZIJOS GEOGRAFIJA. Prancūzijai būdingi labai įvairūs kraštovaizdžiai, pradedant nuo pakrantės lygumų šiaurėje ir vakaruose, kur Prancūziją skalauja Šiaurės jūra ir Atlanto vandenynas, baigiant kalnų grandinėmis pietuose (Pirėnai) ir pietryčiuose (Alpės), kur yra aukščiausia Europos viršūnė — Monblanas (4810 m). Tarp šių kraštovaizdžių įsiterpusios aukštumos ir kalnai, tokie kaip Centrinis masyvas arba Vogėzai ir iš jų ištekančių upių baseinai — Luaros, Ronos, Garonės ir Senos. Prancūzijai priklauso Korsikos sala Viduržemio jūroje. Dvi didžiausios kalnų grandinės – Pirėnai pietuose ir Alpės rytuose – yra gamtinė siena su kaimyninėmis valstybėmis.

Aukščiausia viršūnė – Monblanas (4807 m – aukščiausias Vakarų Europoje).

Ilgiausios upės – Luara (1020 km), Rona, Sena.

LIETUVOS AMBASADA – 22, Bd. de Courcelles, 75017 Paris, France. Tel.: (33 – 1) 40545050, (33) 6 75 04 15 01. E-mail.: amb.lituanie@magic.fr

PRANCŪZIJOS KULTŪRA. Prancūzijos kultūra neabejotinai yra viena iš didžiausių, seniausių ir svarbiausių Europos kultūrų. Prancūzijos kultūrinės pozicijos buvo iškovotos dar viduramžiais. Ypatingai Prancūzijos kultūrinis vaidmuo sustiprėjo XVII a., kuris Europoje laikomas Prancūzijos amžiumi. Prancūzijos karaliaus dvaras visai Europai diktavo madas ir taisykles (beje, mados, taip pat ir meno sostinės reputaciją Paryžiui sėkmingai sekasi išlaikyti iki šių dienų). Būtent tuomet prancūzų kalba tapo visų civilizuotų šalių aristokratų, diplomatų ir paprasčiausiai išsilavinusių žmonių bendravimo kalba.

Ir šiandien šalyje rasime daug architektūros paminklų — nuo romanikos iki modernizmo. Prancūzijos intelektualinis gyvenimas klesti jau nuo XVIII a. enciklopedistų laikų. XIX ir XX a. sandūroje dailėje įvyko didelis kone italų Renesansui tolygus pasaulinės reikšmės proveržis - susikūrė impresionizmo mokykla, kurios pradininku tapo Klodas Monė. Žymiausias jo paveikslas — „Vandens lelijos“. Prancūzų literatūros istorijoje vėlgi gausu pasaulinio garso pavardžių. Užtenka paminėti „Trijų muškietininkų“ ir „Grafo Montekristo“ autorių Aleksandrą Diuma, „Paryžiaus katedros“ autorių Viktorą Hugo ar „20 000 mylių po vandenių“ autorių Žiulį Verną.

GYVENTOJAI. Daugelis europiečių kalbėdami apie prancūzus šypsosi. Nes jų įvaizdis nėra labai teigiamas, mat kalbama, kad prancūzas yra mėgėjas laisvai gyventi, mėgsta paplepėti, paslampinėti ir vengia sunkiai dirbti. Matyt, tokiam įvaizdžiui susidaryti padeda prancūzo temperamentas ar daugelyje knygų aprašyti Napoleono, Žorž Sand ir kitų veikėjų bei menininkų meilės romanai.
Prancūzų kredo - menas gyventi, gauti iš gyvenimo kuo daugiau malonumų. Kiekviena diena yra šventė. „Neapkenčiu nuobodulio“, - sako prancūzai. Jie nemėgsta sunkaus, juodo, monotoniško darbo. Tačiau darbas yra menas, vėlgi porina prancūzai. Šiaip jau jie labai bijo tik viena-tapti juokingais, vadinasi, apsijuokti nemokant kalbėtis ir gyventi. Tas pats vertinant sugebėjimą pietauti. Juokaujama, kad pietauti prancūzas eina kaip režisierius prie klasikinio kūrinio. Tai daro suteikdamas malonumą sau ir savo svečiui. Tada mažai kalbama. Tiesiog į klausimą atsakoma „Taip“ arba „Ne“. Prancūzai dievina žodžių žaismą. Nesvarbu, ką pasakyti, svarbu, kaip pasakyti „skaniai“. Todėl savo simpatijas per rinkimus atiduoda dažniausiai tam politikui, kuris sugeba sąmojingai pasakyti tiesą. Labai svarbus rodiklis - mokėjimas savarankiškai mąstyti.
Prancūzui kalbėti apie pinigus - blogo tono požymis. Todėl norėdamas būti mandagus, niekad neklausk jo, kiek jis uždirba ar išleidžia savo reikmėms tenkinti. Prancūzai mano, kad pinigai kišenės nešildo, o tai kiekvienas supranta savaip. Jie kuria savo namų jaukumą ir savitą stilių nežiūrėdami į kaimyną, bet kiekvienas savaip. Populiarūs rankų darbo dirbiniai. Tačiau miestiečiai netaupo pinigų patys megzdami, nerdami, remontuodami automobilį ar valydami langus. Jie mano, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą. Todėl šeimininkės, užuot valiusios dulkes ar skalbusios, geriau bendrauja su draugėmis ar savo vaikais, kuriems skiriama labai daug dėmesio.
Prancūzai labai mėgsta bendrauti su užsieniečiais. Kai šie nerodo galantiškumo, paprašomi išeiti ir daugiau į svečius niekad nekviečiami. Daugelis mano, kad prancūzai yra godūs. Tereikia prisiminti, kiek dėmesio skiriama valkatoms ir narkomanams, nuomonė apie juos tuojau pat pasikeis.
Dar viena tema, kurios prancūzai nemėgsta, tai kalbėti apie darbą. O šiaip visas nelaimes jie mėgsta apgaubti humoru. Gana keista, ar ne? Bet tarp paryžiečio ir provincijos prancūzo yra didelis skirtumas. Kas būdinga vienam, kitam tai gali būti visai nepriimtina.

AR ŽINOTE, KAD?

  • Strasbūre vyksta plenarinės Europos Parlamento sesijos?
  • Nicoje 2000 m. gruodžio 7-10 d. pasirašyta Nicos sutartis, kuria susitarta dėl ES institucinės reformos, reikalingos sėkmingai ES plėtrai?
  • Prancūzijoje važinėja greičiausias pasaulyje traukinys TGV (Train a Grande Vitesse); 1990 m. jis pasiekė 515,3 km/h greitį?
  • JAV simbolio - Niujorke stovinčios Laisvės statulos autorius yra prancūzų skulptorius Fredericas-Auguste Bartholdi; skulptūrai pozavo autoriaus motina (veidas) ir mergina (figūra)?
  • 1463 m. Paryžiuje pirmą kartą istorijoje imta numeruoti namus?
  • 1782 m. broliai Josephas ir Jacques Montgolfier paleido pirmąjį žmonijos istorijoje oro balioną, per 8 min. nuskridusi 3 km; jame buvo avis, antis ir gaidys?

VIDUTINĖ DIENOS TEMPERATŪRA PRIE VIDURŽEMIO JŪROS, °C:

Mėnuo

Balandis

Gegužė

Birželis

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Oras

19

21

27

28

29

25

Vanduo

15

18

21

23

25

22

Mėnuo

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Sausis

Vasaris

Kovas

Oras

20

14

11

10

12

15

Vanduo

18

18

14

14

13

13

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 243 0636 Darbo laikas:
I-V nuo 8 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
Kokybės telefonas:
8 671 98701

Šią užklausą gaus pardavimo agentūra Kelionių akademija
Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.