Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.Meksika | Apie Meksiką

Bendra informacija apie Meksiką, Meksikos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Meksikos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Meksikoje.

Meksika – tai kontrastų kupina šalis. Čia atrasime ir galingų majų bei actekų civilizacijų palikimą, ir kolonijinių miestų. Šalia šiuolaikinių didžiulių miestų – visai nepaliesta gamta, ugnikalnių ir viršukalnių sniegynų panoramos, nuostabūs paplūdimiai, skaidrus žydras vanduo, aštrokas pikantiškas maistas, nesuskaičiuojama gausybė įvairios floros ir faunos ir neįprastas gyvenimo tempas. Visa tai stulbina ir palieka neišdildomą įspūdį visam gyvenimui…

Jei ieškote nuotykių ir egzotikos, rekomenduojame keliauti per šalį, aplankant senovinius actekų ir majų civilizacijos paminklus, didžiuosius kolonijinius miestus, įkurtus ankstesnių civilizacijų miestų vietoje, ugnikalnius, Sierra Madre kalnus, krioklius, kanjonus. Daug iš šių objektų yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Norintys atsipalaiduoti, pasimėgauti kokteiliais, saule, šiltu žydru vandeniu, koralais ir paplūdimiais neapsiriks pasirinkę Kankuno, Cozumel salos, Playa del Carmen ar kitus Riviera Maya, Karibų jūros pakrantės kurortus.

Dauguma vykstančiųjų į Meksiką derina poilsį su pažintine programa ir renkasi pažintines-poilsines keliones, kai kelionės pradžioje patirtų įspūdžių gausybę subrandina vėliau ilsėdamiesi paplūdimyje. Taip pat galima užsisakyti poilsinę kelionę ir vietoje pirkti ekskursijas.
Valstybės pavadinimas: Meksikos Jungtinės Valstijos.

Sostinė: Meksikas, vienas didžiausių miestų pasaulyje, 20 mln. gyventojų.

Meksikos plotas: 1958200 kv. km. Meksika Šiaurės Amerikos žemyne tęsiasi nuo šiaurės vakarų į pietryčius daugiau nei 3000 km, susiaurėdama ties Tehuantepeko sąsmauka pietuose ir besitęsdama į šiaurės rytus Jukatano pusiasaliu. Šalyje yra dvi dykumos, trys Sierra Madre kalnų grandinės, formuojančios atitinkamą kraštovaizdį ir klimatą. Centrinė šalies dalis – lyguma, rytuose ir vakaruose kalnais atskirta nuo žemumų, išsidėsčiusių palei vandenyną.

Meksikos pakrantė: 9330 km. Iš vakarų ir pietų Meksika ribojama Ramiojo vandenyno. Korteso jūra skiria pagrindinę dalį nuo Baja California – didžiausio pusiasalio pasaulyje. Palei Meksikos rytinį krantą nuo sienos su JAV iki Jukatano pusiasalio šiaurės rytų driekiasi Meksikos įlanka. Rytinę pusiasalio dalį skalauja Karibų jūra.

Gyventojų skaičius: 108,7 mln.

Gyventojų sudėtis: 60% metisų, 30% Amerikos indėnų, 10% baltųjų.

Valstybinė kalba: ispanų. Taip pat kalba nahuatlių ir kitomis indėnų kalbomis.

Religija: Romos katalikai (90%), kiti krikščionys (7%), kiti (3%).

Politinė sistema
Pagal 1917 m. konstituciją Meksika yra federacinė respublika. Valstybės vadovas – prezidentas, kurio rankose – ir vykdomoji valdžia. Įstatymų leidžiamoji valdžia – Kongresas, sudarytas iš Senato ir Atstovų Rūmų.

Klimatas

Labai priklauso nuo aukštumos: pakrantėje tropinis, aukštikalnėse – vėsus ar net šaltas.
Šiaurės vakarų Meksika ir šiaurinė žemyninė dalis yra sausesnės nei likusi Meksika. Vasarą žemyninėje dalyje karšta, žiemą šalta, kartais temperatūra nukrenta žemiau nulio. Žemyninėje dalyje aukštumose ir kalnuose klimatas taip pat sausas, o kalnų viršūnės dažnai padengtos sniegu. Likusioje Meksikos dalyje visus metus vyrauja karštas ir drėgnas tropinis klimatas: nuo gegužės iki spalio tęsiasi karštasis ir drėgnasis sezonas, karščiausi ir drėgniausi mėnesiai – nuo birželio iki rugsėjo.

Vidutinė termperatūra MEKSIKO mieste (°C):

Sausis Vasaris  Kovas  Balandis  Gegužė  Birželis 
12,2 13,3  16,1  17,8 18,9  18,6 
Liepa  Rugpjūtis  Rugsėjis  Spalis  Lapkritis  Gruodis 
17,2  17,5  17,5  15,6  13,9  12,5 

Vidutinė termperatūra KANKUNO kurorte (°C):

Sausis Vasaris  Kovas  Balandis  Gegužė  Birželis 
23 24  26  27 28  29 
Liepa  Rugpjūtis  Rugsėjis  Spalis  Lapkritis  Gruodis 
29 29 26 27 26 24

Vidutinė Meksikos įlankos pakrantės vandens temperatūra ties Kankunu – 27,8 °C.

Meksikos miestai ir kurortai

 • Meksikas
 • Teotihuakanas
 • Verakruzas
 • Pueblas
 • Viljahermoza
 • Kampečė
 • Merida
 • Kankunas
 • Kuernavakas
 • Cozumel sala
 • Playa del Carmen
 • Riviera Maya

 

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 243 0636 Darbo laikas:
I-V nuo 8 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
Kokybės telefonas:
8 671 98701

Šią užklausą gaus pardavimo agentūra Kelionių akademija
Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.