Spalvingoji Centrinė Amerika: Gvatemala, Belizas ir Meksika (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

  • Tik „Kelionių akademijoje“ – autorinis maršrutas
  • Stebėsime šokius ir spalvingus kostiumus tradicinėje šventėje Gvatemaloje
  • Žavėsimės į UNESCO įtrauktais senovės majų kultūros miestais ir paminklais
  • Išvysime Centrinės Amerikos stebuklus – Gvatemalos džiungles ir krištolo skaidrumo senotus Meksikoje
  • Susipažinsime su marga vietinių gyventojų kultūra
  • Nakvosime kolonijinius laikus menančiame Meksikos kaime – muziejuje – asjendoje
  • Ilsėsimės Karibų jūros pakrantėje Karmeno paplūdimyje su viskas įskaičiuota maitinimu
Dėmesio! Keliaujant į Meksiką jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi. Daugiau

Kelionės programa

Egzotiškoji Centrinė Amerika užburs savo ritmais, spalvingais kostiumais, vietiniais, mums vis dar mistiškais, papročiais, dievais ir ritualais, jaukiais kaimeliais ir žaliomis, klaidžiomis džiunglėmis. Aplankysime netgi tris Centrinės Amerikos šalis. Mums labai pasisekė – kelionė vyksta San Martin Sakatepekso miestelio šventės metu ir mes tapsime spalvingo jos šventimo Gvatemaloje liudytojais. Prižadame, šios kelionės metu vos spėsite skaičiuoti įspūdžius!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU! 

LINA

Po daugiau nei septynerių gyvenimo metų čia, Gvatemala tapo mano namais, mano VIETA, mano didžiąja meile, kuria trokštu dalintis su kitais. Tiesiog neįtikėtina, jog tokioje mažoje teritorijoje (vos pusantro karto didesnė nei Lietuva) gali sutilpti tiek skirtingų kraštovaizdžių, tiek kultūrinių ir gamtinių kontrastų! Rodos, jog kiekvienas posūkis atveria dar nematytus vaizdus ir kiekvienas majų kaimelis nustebina unikalia kultūra, rankomis austais ir siuvinėtais moterų kostiumais ir savitais papročiais. Manoji Gvatemala – tai čiulbantys margi paukščiai prie lango; rėksmingos beždžionės džiunglėse; gyvoji majų kultūra, ištvėrusi 500 metų kolonizacijos ir besipriešinanti globalizacijai; archeologija, pasakojanti daugiau nei 3 tūkstančių metų istorijos ir 37 vulkanai, kurie man, lygumų lietuvei, visuomet daro nepakartojamą įspūdį. Visa Centro Amerika pilna gamtos stebuklų, kultūrinio paveldo, gastronomijos šedevrų. Bet tai dar ne viskas! Atvykite, kviečiu, parodysiu!

1
diena
VILNIUS – GVATEMALA
Sveiki atvykę į Gvatemalą! Oro uoste mus pasitiks lietuviškai kalbanti gidė su vairuotoju. Pervežimas į Antigvą, kuri įsikūrusi apie 40 km nuo sostinės. Nakvynė viešbutyjeAntigvoje.
2
diena
ANTIGVA (pusryčiai)
Po pusryčių mūsų lauks turas pėsčiomis po žaviąją kolonijine architektūra užburiančią Antigvą. Šiandien aplankysime buvuvius vienuolynus, gyvenamuosius namus, centrinę miesto aikštę, vaikščiosime akmenimis grįstomis gatvėmis. Antigva apsupta kalnų ir net trijų ugnikalnių, iš kurių vienas – aktyvus. Vėliau pakilsime į apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria panoraminis vaizdas į miestelį. Važiuosime į netoli Antigvos esantį kaimelį San Antonio Aguascalientes, kur pietausime su bendruomenės moterimis. Jų pagrindinis užsiėmimas – austi. Čia apsilankysime vienos iš jų namuose ir sudalyvausime tradicinių majų vestuvių inscenizacijoje. Nakvynė viešbutyje Antigvoje.
3
diena
ANTIGVA – PANACHAČELIS – ATITLANO EŽERAS – PANACHAČELIS (pusryčiai)
Po pusryčių vyksime link Panachačelio (Panajachel), kur persėsime į motorinę valtį. Šiandien plauksime į kaimelius, įsikūrusius prie Atitlano ežero. Atitlano ežeras apsuptas 3 vulkanų, kalnų, o ant ežero krantų išsibarstę keliolika majų gyvenamų kaimelių. Aplankysime San Chuan La Lagūna (San Juan La Laguna) ir Santjago Atitlan (Santiago Atitlan) kaimelius. Pažinsime vietines tradicijas, kultūrą, religinį sinkretizmą. San Chuan La Lagūnoje susipažinsime su vietinėmis audėjomis ir jų amatu, taip pat vyksime į vietinį kooperatyvą, kur auginama kava, o Santjago Atitlane lankysime miestelio bažnyčią ir vietinį šventąjį Rilaj Mam. Siauromis chaotiško miesto gatvėmis tuktukais vyksime link namų, kur saugomas Rilaj Mam, ir kur atliekami dvasiniai ritualai. Grįžimas į Panachačelį ir nakvynė viešbutyje.

4
diena
PANACHAČELIS – KECALTENANGAS (pusryčiai)
Po ankstyvų pusryčių išvykstame link Kecaltenango (Quetzaltenango) regiono (apie 3 val kelio, 90 km). Dalyvausime tradicinėje miestelio San Martin Sakatepekso (San Martin Sacatepequez) šventėje, kuri skirta miestelio globėjui Šv. Martynui. Čia galėsime stebėti tradicinius šokius, apeigas, spalvingą ir šurmuliuojantį miestelį bei jo gyventojus, ir patys įsilieti į šventę. Po pietų apsilankysime dar dviejuose Kecaltenango regiono kaimeliuose – Salkachoje (Salcaja) ir San Andres Šekulyje (San Andres Xecul). Čia gėrėsimės įspūdingomis šių miestelių bažnyčiomis, susipažinsime su tradicijomis. Nakvynė Kecaltenango mieste.

5
diena
KECALTENANGAS – ČIČIKASTENANGAS – GVATEMALA (pusryčiai)
Po pusryčių viešbutyje išvykstame link Čičikastenango (Chichicastenango), kuris garsėja savo quiche (kičė) etnijos kultūra ir spalvingu turgumi. Čia atvažiuoja ne tik turistai, bet ir vietiniai iš visų aplinkinių Gvatemalos aukštikalnių zonų. Aplankysime turgų, miestelio kapines, Šv. Tomo bažnyčią bei kostiumų tradiciniams šokiams dirbtuves. Nakvynė Gvatemalos sostinėje arba netoli.
6
diena
GVATEMALA – PAKAJOS UGNIKALNIS – GVATEMALA (pusryčiai)
Po pusryčių vykstame į Pakajos nacionalinį parką (Pacaya National Park). Čia kopsime į mažesniąją vulkano viršūnę. Viršutinis lavos sluoksnis jau virto akmeniu, bet po juo lava vis dar karšta. Giedrą dieną atsiveria nuostabūs vaizdai, o pats vulkanas – gyvas organizmas, besikeičiantis ir dovanojantis įspūdingus reginius. Pakilimas, priklausomai nuo fizinio žmogaus pajėgumo, gali užtrukti 1,5 – 2 val. Jeigu nenorite kilti pėsčiomis, už papildomą mokestį galite išsinuomoti arklius*, kurie jus užkels ir nuleis nuo vulkano. Nusileidus mūsų lauks pasilepinimas Santa Teresita terminių vandenų baseinuose. Nakvynė Gvatemalos sostinėje arba netoli.

7
diena
GVATEMALA – KIRIGVA – RIO DULSĖ (pusryčiai)
Po ankstyvų pusryčių išvykstame link regiono Isabalio (Izabal), esančio prie Atlanto vandenyno. Šiandien laukia ilga kelionė (apie 6 val kelio, 284 km) su trumpu sustojimu Kirigvos archeologiniame parke (Quirigua archaeological park). Kirigva yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą dėl įstabaus grožio monolitų, kurie ir šiandien stebina savo glifais, pasakojančiais šio miesto istoriją bei majų kultūros mitologiją. Pasiekę Rio Dulsės miestelį, persėsime į laivą, kuriuo plauksime iki galutinio tikslo – viešbučio. Plauksime Dulsės upe, kur stebėsime pakrančių gyvenimą ir didžiulius kontrastus – prabangias vilas ir vietinių majų kuklias trobeles, galėsime maudytis terminiuose vandenyse. Iš upės įplauksime į kanjoną, o vėliau pasieksime Livingstoną, kuriame gyvena vieninteliai Gvatemalos juodaodžiai, etnija garifunas. Čia ragausime tradicinio garifuna žmonių patiekalo tapado – tai jūros gėrybių sriuba, užpilta kokosų pienu. Nakvynė Livingstone arba Rio Dulsės regione.

8
diena
RIO DULSĖ – TIKALIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Šiandien tęsime Rio Dulsės nacionalinio parko turą. Motorine valtimi grįšime link Rio Dulsės miestelio, pakeliui sustodami vietinėje mokykloje, apsuptoje džiunglių, atskirtoje nuo civilizacijos. Čia sąlygas mokytis turi vaikai iš vargingų majų šeimų. Sužinosime, kaip gyvena jaunuoliai ir kaip veikia šis puikus edukacinis projektas. Savaitgalį pamokos nevyksta, bet galėsime pasivaikščioti ir susipažinti su čia pasiliekančiais vaikais bei mokyklos teritorija. Taip pat apsilankysime Šv. Pilypo forte (Fort San Felipe), menančiame piratų laikus. Apie pietus atvykę į Rio Dulsę, persėsime į autobusą, kuriuo trauksime link Tikalio nacionalinio parko (apie 5 val kelio, 264 km). Nakvynė Tikalio nacionaliniame parke arba netoli jo.

9
diena
TIKALIO NACIONALINIS PARKAS – BELIZAS (pusryčiai)
Papusryčiavę lankysimės Tikalio nacionaliniame parke, kuriame vienas kitą papildo įspūdinga didžiausių džiunglių Centrinėje Amerikoje gamta ir majų civilizacijos miestas – Tikalis. Šventyklos, piramidės, aikštės ir alėjos, hidraulikos sistema – viskas išlikę iš IX ir ankstesnių amžių. Pasiruoškite daug vaikščioti – turas trunka apie 3 valandas, o atstumai tarp Tikalio aikščių primena šiuolaikinių didmiesčių atstumus. Vėliau išvyksime link Belizo sienos (apie 4,5 val kelio, 230 km), kur atsisveikinsime su gvatemalietišku transportu ir, perėję sieną pėsčiomis, persėsime į belizietišką transportą, kuriuo važiuosime link Belize City. Ten persėsime į laivą, kuris nuplukdys į Ambergriso salą. Nakvynė San Pedro miestelyje. 
10
diena
POILSIS BELIZE (pusryčiai)
Šiandien lauks laisvalaikio diena Karibų jūros Ambergriso saloje. Tai viena tų vietų, kur didžiulė turizmo banga puikiai derinama su ramia, poilsiu dvelkiančia salos atmosfera. Na, o nenorintiems ramiai ilsėtis veiklos tikrai netrūks – įvairiausių vandens rūšių sporto entuziastai tikrai priims į savo būrį. Nakvynė viešbutyje.

11
diena
AMBERGRISO SALA – ČETUMALIS – BAKALARAS (pusryčiai)
Ryte palikę Ambergriso salą, plauksime link Meksikos, Četumalio uosto. Pirmoji stotelė – Bakalaro lagūna (Bacalar Lagoon). „Septynių spalvų lagūna“ vadinamas Bakalaras – viena gražiausių Meksikos vietų, kur vandens skaidrumas bei baltas smėlio dugnas suformuoja skirtingus mėlynumo atspalvius, kurie keičiasi per dieną, priklausomai nuo saulės šviesos. Išvykti iš čia tikrai neskubėsime, būtinai liksite nakčiai ir jaukiam poilsiui.
12
diena
BAKALARAS – ČIKANA (pusryčiai)
Ryte turėsime nuostabią galimybę paplaukioti laivu Bakalaro ežere, kur iš arčiau įsitikinsime neįtikėtina šio ežero spalvų įvairove. Popiet trauksime į nepaprastų durų miestą Čikaną (Chicanna) (apie 2 val kelio, 130 km). Tai turbūt bene labiausiai dekoruotas miestas visame regione – tik taip tuo metu buvo galima išreikšti miesto svarbą. Kiekviena, net smulkiausia detalė, aiškiai atspindi skirtingų tautų meno stilius, gyvenimo eigos laikotarpius ar reikšmę aplinkoje. Tai pirmasis miestas, kuriame išnaudotas nelygus žemės paviršius – namai statyti ant pakylėjimų, kad atrodytų aukštesni – o tai kartu reiškia ir, kad arčiau dieviškųjų būtybių. Nakvynė viešbutyje.

13
diena
ČIKANA – KAMPEČĖ (pusryčiai)
Rytą pradėsite nuo vizito į Kampečę (Campeche) (apie 4,5 val kelio, 290 km). Pastelinių spalvų pastatai, akmenimis grįstos gatvės, puikiai išsilaikę dvarai primena, kokį ilgą, tačiau turtingą amžių išgyveno šis UNESCO paveldo miestas. Įsikūręs prie pat Meksikos įlankos, miestas vis dar yra išsaugojęs istorines 15 a. ispanų konkistadorų statytas tvirtoves bei bažnyčias. Kelias jų būtinai aplankysite. Pirmiausia, žinoma, pasidomėsime įspūdingąja San Chosė el Alto pilimi-muziejumi (San Jose el Alto). Prisižiūrėsime įvairiausių eksponatų – pradedant karo ginklais, baigiant kasdienio majų gyvenimo buities rakandais. Būtinai apsižvalgysime ir po Šv. Francisko bei Šv. Romano bažnyčias (San Francisco and San Roman churches). Pirmoji ilgą laiką tarnavo kaip miesto sienos sutvirtinimas, skirtas apsisaugojimui nuo priešų. Antroji – beveik dvidešimtmetį statytas architektūros šedevras, dedikuotas mitinei Juodojo Kristaus ikonai. Galiausiai apžiūrėsime Dievo Motinos bastioną (Bastion Nuestra Senora de la Soledad bastion). Kadaise pastatytas apsaugoti miesto jūros vartus, šis statinys buvo formuojamas kaip rampa, vedanti į pagrindinę promenadą. Iš promenadoje stovėjusio bokšto buvo galima kontroliuoti visą uosto judėjimą. Nakvynė viešbutyje.
14
diena
KAMPEČĖ – UŠMALIS – SOTUTA DE PEON (pusryčiai)
Papusryčiavę leisimės į kelią (apie 3 val kelio, 220 km), o mūsų dienos tikslu taps Ušmalis (Uxmal). Čia išvysime tikrų majų kultūros šedevrų. Miestelyje stovinčios šventyklos puoštos elementais, išreiškiančiais šios indėnų tautos tikėjimą ir papročius. Miesto pastatai skirstomi į šešias grupes ir kiekviena jų savaip unikali. Būtinai apžiūrėsime monumentaliosios architektūros paminklą – Valdovų rūmus (Governor‘s palace): 20 tūkst. atskirų skulptūrų dekoruotą pastatą. Taip pat pasižvalgysime po Žynio rūmus (Pyramid of the Magician) ir Moterų vienuolyną (Nunnery Quadrangle). Kiekvienas pastatas savaip charakteringas, skirtingas, tačiau stūksodami kartu jie sudaro neįtikimo vienio įvaizdį. Vėliau lauks kelionė laiku į 19-tąjį amžių, kur aplankysime senovinį kaimą – asjendą (Hacienda) – su išlikusiais to meto pastatais bei įrengimais. Susipažinsime su Jukatano pusiasalyje populiaraus augalo – agavos – auginimo ir perdirbimo technologijomis. Šalia turėsime galimybę išsimaudyti krištolo skaidrumo senote. Senotai yra vienas gražiausių Meksikos ir pasaulio gamtos stebuklų. Tai klintyje natūraliai susidarę gilūs žalios ir mėlynos spalvos šuliniai, dažnai supami vešlios augmenijos. Šioje asjendoje apsistosime nakčiai.

15
diena
SOTUTA DE PEON – CELESTUNAS – MERIDA (pusryčiai)
Šiandien vyksime į Celestuną (Celestun). Tai nedidelis, nepaprastai saulėtas žvejų kaimelis, kuriame, rodos, viskas juda vėžlio greičiu. O vietiniai tai mėgsta bei tuo didžiuojasi. Viduryje miesto rasime nedidelį, tačiau simpatišką skverelį, aplink – balto smėlio paplūdimių, tačiau pagrindinė mūsų kelionės priežastis, žinoma – Celestuno biosferos rezervatas (Reserva de la Biosfera Ria Celestun). Būtent čia suprasime, kokios gali būti ryškios spalvos, ypač flamingų rožinė. Laukinės gamtos rezervuare, kur didžiąją jo dalį užima vanduo, savo dienas leidžia nepaprasto dydžio ir grožio šių paukščių kolonijos. Sakoma, kad čia, nors tai itin mažas kaimas, būtina sustoti vietiniame restorane – jūros gėrybės nustebins net pačius didžiausius gurmanus. Vakarop keliausime į Meridą (Merida) (apie 3,5 val kelio, 230 km), Jukatano valstijos sostinę. Nakvynė viešbutyje.
16
diena
MERIDA – ČIČEN ICA – KANKUNAS (pusryčiai, vakarienė)
Ryte palikę Meridą trauksime į Jukatane esantį majų šventyklų miestą Čičen Icą (Chichen-Itza). Įdomu, kad miesto pavadinimas – unikalus, naudotas dar prieš ispanų invaziją. Sakoma, kad jis kilęs iš trijų majų žodyno elementų, reiškiančių icų tautos miestą su šventu šuliniu. Tačiau šis, ne tik į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas, bet ir Naujuoju pasaulio stebuklu paskelbtas miestas labiausiai garsėja savo šventyklomis ir piramidėmis. Didžiausia ir svarbiausia jame stūksanti –  Kukulkano piramidė (Pyramid of Kukulcan). Majai, buvę ypač talentingi astronomai, būtent čia sukūrė dangaus kūnų stebėjimais pagrįstą kalendorių: piramidę sudaro devyni lygiai, iškloti 52 plokštėmis – tiek metų yra majų toltekų cikle. Visos keturios piramidės pusės turi po 91 pakopą, o pridėjus viršūnės laiptelį gaunamas skaičius 365 – lygiai vieni metai. Susipažinę su majų laiko skaičiavimais, važiuosime link Kankuno (apie 4 val kelio, 300 km), pakeliui sustodami išsimaudyti dar viename įspūdingame senote. Vėlai vakare atvyksime į Karmen paplūdimį (Playa del Carmen) – šiltas Karibų jūros vanduo ir Penktoji Aveniu (Quinta Avenida) – visa tai čia traukia keliautojus, ištroškusius egzotiško poilsio. Nakvynė viešbutyje.

17
diena
POILSIS KARMENO PAPLŪDIMYJE (viskas įskaičiuota)
Kadangi diena po ilgos kelionės bus skirta atsikvėpti, kiekvienas turės galimybę užsiimti sau patinkančia veikla. Pasivaikščiojimas ir apsipirkinėjimas niekada netylančioje pagrindinėje miesto alėjoje, nardymas besižvalgant rajų, jūros vėžlių ir įvairiausių koralų ar poilsis ant gultų paplūdimyje – kiekvienas ras savos veiklos. Nakvynė viešbutyje.

18
diena
KANKUNAS – VILNIUS (pusryčiai)
Tikimės, kad ši kelionė išpildė, o gal net pranoko visus lūkesčius. Pervežimas į oro uostą, skrydis namo.
19
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.

Apie Meksiką

Meksika – tai kontrastų kupina šalis. Čia atrasime ir galingų majų bei actekų civilizacijų palikimą, ir kolonijinių miestų. Šalia šiuolaikinių didžiulių miestų – visai nepaliesta gamta, ugnikalnių ir viršukalnių sniegynų panoramos, nuostabūs paplūdimiai, skaidrus žydras vanduo, aštrokas pikantiškas maistas, nesuskaičiuojama gausybė įvairios floros ir faunos ir neįprastas gyvenimo tempas. Vis
Dėmesio! Keliaujant į Meksiką dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

  • Lietuviškai kalbančios vadovės paslaugos;
  • Visi pervežimai su grupe pagal programą;
  • Apgyvendinimas 3–4* žvaigždučių viešbučiuose turo metu;
  • Vietinių gidų paslaugos Meksikoje ir Pakajos ugnikalnyje;
  • Visos ekskursijos, pagal programą nepažymėtos *;
  • Įėjimo į programoje nurodytus objektus bilietai.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Tarptautiniai skrydžiai (nuo 1000 EUR);
  • Medicininų išlaidų draudimas;
  • Sienų kirtimo mokesčiai (apie 25 USD);
  • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, programoje pažymėtos * (arklio nuoma lipimui į Pakajos ugnikalnį ~30 USD);
  • Arbatpinigiai gidams, vairuojams, nešikams;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • Keičiantis avialinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų – vadybininkas iš karto informuos.
  • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė Lina. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
  • Minimalus keliautojų skaičius – 10.
  • Kelionės vadovas grupę pasitinka vietoje (Gvatemaloje).
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
  • Už papildomą priemoką galima užsisakyti aukštesnės kategorijos viešbutį Kankune, Karmeno paplūdimyje.

Panašios kelionės

Naujiena! Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Pažintis ir poilsis Aukso žemėje – Portugalijoje
Portugalija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Kanjonų didybė ir žymiausi miestai - San Franciskas bei Las Vegasas su vadovu iš Lietuvos
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Šri Lanka su poilsiu egzotiškame paplūdimyje
Šri Lanka
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Japonija – tekančios saulės šalis
Japonija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.