Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.

Kaukazo paslaptys Armėnijoje ir Sakartvele (Gruzijoje) (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Armėnija, Gruzija (Sakartvelas)

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą

Kaukazo paslaptys Armėnijoje ir Sakartvele (Gruzijoje) (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Kelionės akcentai:

  • Aplankysite Borjomio-Kharagaulio nacionalinį parką Sakartvele
  • Išvysite gamtos stebuklu kartvelų vadinamą Paravani ežerą
  • Susipažinsite su Armėnijos sostine - kontrastinguoju Jerevanu
  • Turėsite galimybe paragauti išskirtinės armenų virtuvės patiekalų bei degustuoti žymaus "Ararat" konjako

Programa

 • SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVE!

  JUSTINA

  Prieš kelis metus savanoriškai tapau Kaukazo belaisve. Beprotiškai įsimylėjau šį kraštą! Kiekvieną kartą atvykusi į šį kraštą pažindavau jį vis kitaip. Tiek kaip keliautoja, „ištranzavusi“ visą regioną, tiek kaip politikos mokslų studentė, besimokanti apie šio regiono konfliktus ir politinę situaciją. Vėliau pradėjau dirbti turizme ir rodyti šį nuostabų kraštą keliautojams! Kodėl Kaukazas man toks ypatingas? Kas mane čia laiko? Nuostabūs kalnai, išskirtinė gamtos įvairovė, žmonių paprastumas, skanus maistas, lengvas chaosas ir t.t. Galiu apie šį regioną kalbėti daug. Neįtikėtinai daug ir be atokvėpio. Netikite? Keliaukime kartu ir aš jums parodysiu, kuo šis kraštas toks išskirtinis.

  Jei jums jau teko būti Sakartvele, negalvokite, kad nėra ko atvykti į Armėniją. Kaip tik, BŪTINA! Kelionė po vieną iš pirmųjų krikščionių civilizacijų, užburs kitokia gamta, paprastais ir draugiškais žmonėmis (vis dar neišlepintais turizmo!). Kulinarinio paveldo degustavimas garantuos kelis papildomus atostoginius kilogramus! Šis kontrastingas kelionės maršrutas yra mano pačios sukurtas ir keistas ne kartą, prijungiant unikalias ir mažiau žinomas vietas, padedančias visapusiškai pažinti šią unikalią šalį (gamtą, istoriją, kultūrą, religiją, meną, politiką).

  Skrydžių laikai:

  Vilnius – Kutaisis 06:15–10:45

  Jerevanas – Vilnius 23:50–02:45

 • 1 diena

  KUTAISIS – UPLISTSIKHE –  TBILISIS (250 km) 

  Jus pasitiks jūsų kelionės vadovas/gidas. Keliausime per Boržomio-Kharagaulio parką besidriekiančia Rikoti kalnų perėja. Ten mūsų lauks pirmoji pažintis su kartveliška virtuve. Papietavę tęsime kelionę link Uplistisikhės miestelio. Tai viena seniausių gyvenviečių Kaukaze. Ji buvo įkurta vėlyvajame Bronzos amžiuje (apie 900 pr. Kr.), tačiau labiausiai išvystyta V-I a. pr. Kr. Prieš Sakartvelui tampant krikščioniška valstybe, ši gyvenvietė buvo svarbi pagoniškų ritualų vieta. Pagrindinis karavanų kelias, jungiantis Aziją ir Europą tęsėsi šiaurinėje Uplistsikhe pusėje, 2 km nuo miesto, todėl Uplistsikhe tapo labai svarbiu prekybos centru. Po pasivaikščiojimo tęsime kelionę link Sakartvelo sostinės, Tbilisio. Ten įsikursime viešbutyje ir poilsis po pirmosios dienos.

 • 2 diena

  TBILISIS (pusryčiai)

  Po pusryčių mūsų laukia ekskursija pėsčiomis po Tbilisio miestą. Senamiestyje galėsite pasigrožėti unikalia pastatų architektūra. Keltuvu pakilsime ant Sololaki kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta IV a. Nusileidę nuo kalno aplankysime Taikos tiltą, vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Šis tiltas yra antras pasaulyje pagal architektūros sudėtingumą. Jūros gyvūną primenanti lenkta metalo ir stiklo konstrukcija naktį tiesiog tviska – įsijungia interaktyvus šviesos valdymas. Nuo tilto atsiveria nuostabi miesto panorama, puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų. Pareisime ir per vieną seniausių Tbilisio rajonų, Abanotubanio. Rajonas įsikūręs senųjų požeminių sieros pirčių komplekse, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių.

  Vėliau keliausime į Šv. Trejybės soborą (Sameba). Tai ne tik pati didžiausia šventovė Sakartvele ir visame Kaukazo regione, bet ir svarbiausia kartvelų stačiatikių bažnyčia Sakartvele. Buvusių armėniškų kapinių vietoje pastatytos katedros aukštis siekia net 100 metrų, o jos viduje yra 12 cerkvių. Sameba- tai tradicinių stilių sintezė, dominuojanti beveik visoje šalies bažnyčių architektūroje, papildyta Bizantijos atspalviais. Jei norėsite, vakare galėsite apsilankyti privačiose sieros pirtyse. Vėliau turime bendrą tradicinę vakarienę su folkloriniu muzikos ir šokių  pasirodymu. Nakvynė Tbilisyje.

 • 3 diena

  TBILISI – ANANURI – GUDAURI  KAZBEGI – GERGETI  TBILISIS (340km ) (pusryčiai)

  Ryte keliausime senuoju Gruzijos karo keliu link didžiųjų Kaukazo viršūnių! Užsuksime į Ananūrio pilių kompleksą. Nors komplekso istorija skaičiuojama net nuo XIII a., daugiausia pastatų, tarp jų – svarbiausios bažnyčios, pastatytos XVII a. Tai vienas didžiausių šalies sakralinio paveldo pavyzdžių. Ši vieta tokia populiari, nes šalia atsiveria Žinvalio vandens rezervuaras! Nuostabūs vaizdai garantuoti!

  Važiuosime pro Gudaurį, vieną populiariausių slidinėjimo kurortu Kaukaze. Galbūt net dar išvysime sniegą! Galiausiai pasieksime Stepantsmindą , geriau žinoma savo senuoju vardu Kazbegis. Regionas garsėja Švč. Trejybės cerkve, Gergeti pastatyta XIV amžiuje. Ši cerkvė yra tapusi neoficialiu Sakartvelo simboliu. Ją reikia vieną kartą gyvenime pamatyti, nes perteikti jos grožį ir aurą tiesiog trūksta žodžių! Čia ir baigsime šiandienos ekskursiją. Grįšime atgal į Tbilisį. Nakvynė Tbilisyje.

 • 4 diena

  TBILISIS – KACHETIJA (SIGNAGIS – BODBĖ – KVARELIS) – TBILISIS (pusryčiai)

  Po pusryčių vyksime į rytinį regioną Kachetiją. Čia žavėsimės meilės miestu vadinamu Signagiu, kuris iš kitų Sakartvelo miestelių išsiskiria unikalia medine architektūra. Apsilankysime ir Sakartvelo globėjui, Šv. Georgijui, pašvęstame Bobdė vienuolyne. Kalvos papėdėje taip pat yra Šventosios Nino versmė, kuri, remiantis legenda, turi gydomųjų galių. Ekskursiją pratęsime važiuodami link Kvarelio. Tai vynuogynų ir vyndarių centras. Čia galėsime padegustuoti tikro gruziniško vyno, susipažinti su vietinio vyno subtilybėmis, pamatyti senovinius vyno rusius.Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

 • 5 diena

  TBILISIS – DILIJANAS  SEVANAK – NORATUS – SEVANAS (250km) (pusryčiai, vakarienė)

  Po pusryčių keliausime link Sakartvelo ir Armėnijos sienos, Sadakhlo pasienio posto. Jau Armėnijoje tęsime kelionę per kalnuotąsius kelius, keliausime per vieną žymiausių Armėnijos kurortų, lyginamu su Šveicariją. Aplankysime senąsias Noratus kaimo kapines: čia ir dūlantys šimtamečiai meno kūriniai, ir šiuolaikiniai kapai. Kapinėse gausu akmenyse iškaltų kryžių, kurie siekia net VI a. Armėnų kryžiai – chačkarai – tebestatomi kaip antkapiai, bažnyčių sienose išraižomi mecenatams atminti. Vėliau tiesiai keliausime link prie Sevano ežero – tikro Armėnijos smaragdo, kuris iškilęs 2000 metrų virš jūros lygio, tad pagrįstai laikomas vienu aukščiausiai tyvuliuojančių ežerų pasaulyje. Bendra vakarienė ir nakvynė ant ežero kranto.

 • 6 diena

  SEVANO EŽERAS – GARNI – GEGHARD – JEREVANAS (pusryčiai)

  Ryte aplankysime IX a. Sevano pusiasalyje (anksčiau čia buvo sala) įkurdintą Sevanavank vienuolyną. Vėliau keliausime prie I a. pr. Kr. pastatytos pagoniškos Garni šventyklos, skirtos saulės dievui. 301 m. priėmus krikščionybę šventykla neteko savo buvusios reikšmės ir tapo karalių vasaros rezidencija. Trumpa ekskursija pėsčiomis į Garni tarpeklį, kur išvysime gamtos stebuklą – „ Akmenų simfoniją“ - gamtos sukurtas bazaltines kolonas. Važiuosime į Jerevaną. Nakvynė ir poilsis viešbutyje Jerevane.

 • 7 diena

  EKSKURSIJA PO JEREVANĄ IR TURGUS (7 km pėsčiomis) (pusryčiai)

  Pasistiprinę prie pusryčių stalo leisimės į pusės dienos ekskursiją po Jerevano miestą: pamatysime Respublikos aikštę, Operos rūmus, Parlamento rūmus, Jerevano laiptų kaskadą ir paminklą „Motina Armėnija“ („Mayr Hayastan“), nuo kurių, pasilypėjus, itin gerai matyti visas miestas ir Ararato kalnas. Būtinai apsilankysime “Vernisage” rankdarbių ir “Gum” tradiciniame turguje. Vėliau norintys galės apsilankyti ARARAT konjako gamykloje kur lauks degustacija. Nakvynė ir poilsis viešbutyje Jerevane.

 • 8 diena

  JEREVANAS – KHOR VIRAP – NORIVANK  ARENI – JEREVANAS(pusryčiai)

  Papusryčiavę viešbutyje keliausime į pietus aplankyti arti Turkijos sienos stūksančio istorinio Chor Virap (Gilaus šulinio) vienuolyno, kuriame 301 m. e. m., dar prieš Armėnijai oficialiai atsiverčiant į krikščionybę, trylika metų kalintas Šv. Grigalius Švietėjas. Žvalgantis iš vienuolyno, prieš jūsų akis atsivers snieguotos Biblijoje minimo Ararato kalno viršukalnės ir beribiai Ararato slėnio tyrai. Kelionę tęsime važiuodami per Vayots Dzor regioną link Noravanko vienuolyno – tikro armėniškosios architektūros brangakmenio, įtaisyto nuostabaus grožio kanjone ir tobulai susiliejančio su gamta. Vėliau lankysimės Trchuneri (Areni) oloje, kurioje prieš 6000 metų buvo įkurta viena iš pirmųjų pasaulyje vyno daryklų. Vakare grįšime atgal į Jerevaną.

 • 9 diena

  JEREVANAS 

  Skrydis į Vilnių.

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų

Pritaikyk kelionę sau

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime pakoreguoti pagal individualius pageidavimus:

 • mes galime pakoreguoti kelionės pradžią, pabaigą arba sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • galime pakoreguoti viską - viešbučių lygį, ekskursijas ir lankomus objektus, skrydžius ir pervežimus

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Mūsų rekomendacijos kelionės papildymui

Kelionės kaina nuo: EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • 8 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose;
  • Maitinimas: 8 pusryčiai, 1 vakarienės;
  • Visi pervežimai nurodyti programoje (miniautobusas arba minivanai);
  • Gidas/Kelionės vadovas (Justina).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Skrydis: Vilnius  Kutaisis, Jerevanas – Vilnius (nuo 180 EUR/asm);
  • Degustacija „Ararat“ konjako – 15 EUR/asm;
  • Folklorinis šou – vakarienė (restorane – 25 Eur / asm.);
  • Įėjimas į kitus lankomus objektus apie 20 EUR/asm;
  • Vienviečio kambario priemoka  160 EUR/asm;
  • Arbatpinigiai vairuotojui, gidui; 
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip - standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui keliaujant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Į standartinę kelionės kainą įskaičiuotas maitinimas nurodytas prie kiekvienos dienos pavadinimo.
  • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
  • Išvykimas garantuotas. Lietuviškai kalbantis vadovas lydės grupę nuo 2 asmenų.
  • Kelionės vadovas pasitinka Gruzijoje (Sakartvele), Kutaisio oro uoste.
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
  • Skrydžio kaina nurodyta tik su rankiniu bagažu 1 vnt. 40X30X20 cm iki 10kg. Jeigu skrendate su „Wizzair“ oro linijomis, atkreipkite dėmesį, kad oro linijos negarantuoja, kad visų keleivių rankinis bagažas, viršijęs matmenis 40X30X20 cm, bus gabenamas orlaivio salone. Tik paslaugą „WizzPriority“ užsisakę keleiviai galės pasiimti rankinį bagažą, kurio matmenys yra daugiau negu 40X30X20 cm, į orlaivio saloną.