Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.Graikija

Patarimiai keliaujantiems į Graikiją. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Graikiją

Į Graikiją vasaros sezono metu rekomenduojama vežtis lengvus medvilninius drabužius bei patogią avalynę. Aukštesnės klasės viešbučiuose nerekomenduojama eiti pietauti arba vakarieniauti vilkint paplūdimio ar sportinio stiliaus aprangą - nederamai apsirengę turistai gali būti tiesiog neįleidžiami į restoraną. Naktinis gyvenimas verda visuose kurortuose, krantinėje ir miestelių centre. Pirmosiomis dienomis venkite daug būti saulėje, nepamirškite galvos apdangalo.

ŠALIES SPECIFIKA

Ramios, skaidrios, šiltos jūros, nuostabūs paplūdimiai, kalnai, alyvmedžių giraitės,  civilizacijos nepaliestos salos, garsios istorinės lankytinos vietos – tai atostogos Graikijoje. Kasmet Graikiją aplanko apie 8 mln. turistų. Senovės Graikija - Europos kultūros centras. Karštas klimatas vasarą suformavo vieną graikišką paprotį – nuo 15 iki 18 valandos nemandagu kam nors skambinti, skirti susitikimus. Šį karštymetį graikai skiria popietiniam poilsiui.  

PIRKINIAI

Graikijoje gausu odos gaminių, keramikos dirbinių, rankų darbo nėrinių, įvairiausių papuošalų. Iš vietinių maisto produktų labai populiarus alyvuogių aliejus, vynas, medus, jogurtas.
Kad ir kaip bebūtų keista, bet Graikijoje galima įsigyti nuostabiausių kailinių.

TRANSPORTAS

Patogiausia keliauti autobusais arba taksi. Autobusų tvarkaraščiai iškabinti visose autobusų stotyse ir autobusų stotelėse. Kadangi tvarkaraščiai dažnai keičiasi, rekomenduojame nuolatos pasitikslinti išvykimo laikus. Tarp miestelių kursuoja žalio - geltonos spalvos autobusai, miestuose – žydros spalvos.  Aišku patogiau keliauti taksi, bet už šį malonumą mokėsite daugiau. Visuose taksi automobiliuose yra skaitliukai arba už važiavimą mokama pagal daugumoje taksi stotelių iškabintus kainoraščius. Nakties metu užsisakius taksi iš viešbučio, oro uosto ar švenčių dienomis, gali tekti mokėti brangiau nei įprastai. Vieno km kaina yra nuo 75 euro centų, priklausomai nuo regiono. Patogumo dėlei galima išsinuomoti automobilį. Nuomos kaina 1 parai priklauso nuo automobilio tipo (35 – 170 EUR). Nuomotis automobilį gali asmuo sulaukęs 21 metų ir turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Prieš nuomodami automobilį, gerai pagalvokite, nes šioje šalyje labai lengva įstrigti siaurų gatvelių labirintuose.

ARBATPINIGIAI

Jei arbatpinigiai nėra įtraukti į sąskaitą, pakanka palikti 10% nuo visos sumos. Įprasta smulkių pinigų palikti ir kambrinėms.

ŽMONĖS

Graikijoje gyvena apie 10 mln. žmonių, iš jų net 4 mln. sostinėje – Atėnuose. Graikai labai nuoširdūs, vaišingi, nuolat besišypsantys žmonės. Pažvelgus į jų veidus, pamatai, kad jie spinduliuoja šiluma, gera nuotaika. Jų gyvenimas teka labai ramia, be didelių įtampų, stresų vaga.
Šeima, tauta – graikams šventi dalykai. Jie garbingi, sąžiningi žmonės. Pasirodyti gatvėje girtam yra didelė gėda.

SVEIKATA

Patariama negerti vandens iš krano. Geriau jį pirkite buteliukuose, kurių galima įsigyti kiekviename bare, restorane ar parduotuvėje. Pirmosiomis dienomis venkite ilgai būti saulėje, nes galite perkaisti. Nepamirškite galvos apdangalo, akinių nuo saulės ir apsauginio kremo.  Privalomų skiepų keliaujantiems į Graikiją nėra. Kad būtų ramiau ir nekiltų jokių nesklandumų su Jūsų sveikata, pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju.  Pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.

MUZIKA

Suprasti graikišką muziką, reiškia pajusti Graikijos dvasią. Muzika ir šokis – du neatsiejami dalykai. Lietuvoje įprasta nepažįstamą svečią vaišinti cepelinais, pasiūlyti vieną kitą stikliuką degtinės ir žiūrėk, jau lengviau darosi benrdauti. Graikijoje nepažįstamą svečią kviečia šokti. Todėl jei tikrai norite giliau pažinti šios šalies kultūra, Jums būtina susipažinti su jos muzika ir šokiu.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 243 0636 Darbo laikas:
I-V nuo 8 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
Kokybės telefonas:
8 671 98701

Šią užklausą gaus pardavimo agentūra Kelionių akademija
Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.