Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.Egiptas | Apie Egiptą

Bendra informacija apie Egiptą, Egipto miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Egipto klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Egipte.

Egiptas – šiaurės rytų Afrikos valstybė. Egiptiečiai yra gausiausia šiaurės rytų Afrikos tauta. Egiptas garsus senųjų civilizacijų palikimu ir pasaulinio masto istoriniais paminklais: piramidėmis, sfinksu, šventyklomis ir faraonų kapais. Didingi tūkstantmečius skaičiuojantys istorijos paminklai seka ne vieną legendą. Egipte galima savo akimis išvysti apdainuotą Nilo upę, dykumas, regėti laukinę beduinų buitį, o Raudonoji jūra atveria neįkainojamus gelmių karalijos turtus. Šiandien Egiptas yra svarbus politinis ir kultūrinis arabų pasaulio centras.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas: 1 001 450 km².
Gyventojų skaičius: 100,489,060.
Sostinė: Kairas.
Kalba: arabų.
Valiuta: Egipto svaras.
Religija: 90 % islamas.
Telefonas: +20.
Elektra: 220 voltų, C ir F tipo rozetės ir kištukai.

KLIMATAS

Šiltu ir sausu klimatu čia galima mėgautis ištisus metus. Pavargę nuo lietaus ar žiemos šalčių, galėsite traukti į Egiptą. Žiemos laikotarpiu oro temperatūra svyruoja ~ 20 °C. Vasarą temperatūra siekia ~ 33 °C. Hurgados kurorte gali būti porą laipsnių vėsiau nei Šarm el Šeiche. Kadangi oras yra sausas, vasaros karščiai neturėtų atrodyti tokie alinantys, kaip drėgno oro kurortuose. Galėsite nesibaiminti dėl kritulių, nes lietus čia retas svečias.

LANKYTINOS VIETOS

Kairas – Egipto sostinė, bei kartu ir didžiausias Afrikos miestas. Čia galima pamatyti piramidžių kompleksą Gizoje, Sfinkso statulą, kuri apipinta naujomis spėlionėmis apie jos pastatymo datą (pagal geologų atradimus, Sfinksas buvo pastatytas iki ledynmečio), pažiūrėti sudėtingiausią iš granitinių monolitų, sveriantį daugiau nei 200 tonų, Sfinkso šventyklą. Gizos piramidės – šis senovės paminklų kompleksas apie 8 km nutolęs nuo senojo Gizos miesto šalia Nilo ir apie 25 km į pietvakarius nuo Kairo miesto centro. Cheopso piramidė, priklausanti Gizos piramidėms, yra vienintelis iki šių laikų išlikęs senojo pasaulio stebuklas. Aleksandrija – antrasis pagal dydį Egipto miestas. Lankytinos vietos Aleksandrijoje – Aleksandrijos biblioteka, Pompėjos kolona, Aleksandrijos katakombos. Luksoras – vienas įspūdingiausių istorinių Egipto miestų, įsikūręs buvusio senovės miesto Tėbų vietoje. Muziejus po atviru dangumi, kupinas praeities pėdsakų – didingų šventyklų ir skulptūrų. Mozės kalnas ir Šv. Kotrynos vienuolynas – čia Mozė gavo 10 Dievo įsakymų, surašytų dvejose akmeninėse plokštėse. Nuo kalno viršūnės atsiveria nuostabūs vaizdai. Baltoji dykuma stebina didelėmis kreidos skulptūromis, kurias suformavo gamta. Žymiausia Baltosios dykumos vieta – Grybo uola, savo forma primenanti didžiulį grybą. Sacharos dykuma – didžiausia Žemėje tropinė dykuma. Spalvotasis kanjonas – uolos, kurios esant skirtingam apšvietimui keičia spalvas. Kanjonas yra Sinajaus kalnuose. Rytietiškas turgus – turgu galima rasti kiekviename miestelyje, tačiau didžiausias ir seniausias turgus Khan al-Khalili, Kaire.

[block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','salis':'egiptas'[/block]

MAISTAS IR GĖRIMAI

Šiuolaikinėje Egipto virtuvėje gausu daržovių (įvairiausi žalumynai, kopūstai, svogūnai, agurkai), vaisių (vynuogės, bananai, apelsinai, obuoliai), įvairių prieskonių ir padažų. Nacionalinė virtuvė neįsivaizduoja patiekalų be pupelių, makaronų, ryžių, juodųjų lęšių, arbatų, kavų ir kt. Ryžius verda su riešutais, mėsa ir vaisiais. Nacionalinis Egipto gėrimas yra arbata, kuri kartais ruošiama su pienu.

MUITINĖ

Viza išduodama oro uoste. Bemuitis įvežimas: 200 cigarečių, 2 l alkoholinių gėrimų, dovanos, kurių vertė neviršija 500 EGP.
SVEIKATA IR SAUGUMAS
Reikia pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A ir B, revakcinuotis nuo difterijos ir stabligės.
Pagal LR Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas, Egiptas yra valstybių, į kurias vykstant Lietuvos piliečiams rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Neramumai dažniausiai vyksta didžiuosiuose Egipto miestuose. Kurortinėse zonose išlieka ramu ir saugu, turistų saugumui pavojus nekyla. Pagal situaciją, gali būti sustabdytos ekskursijos į pavojingas zonas.

TRANSPORTAS

Norint keliauti nepriklausomai galima išsinuomoti automobilį. Miestuose ir kurortuose patogu keliauti taksi. Važiuojant su taksi, patartina iš anksto susitarti dėl paslaugos kainos. Nuvykti į kitą miestą galima traukiniu ir autobusu.

SUVENYRAI

Aukso, sidabro juvelyriniai dirbiniai, piešiniai ant papiruso, sfinksai, mažos piramidės, odos gaminiai, skaros, kvepalai, įvairiausi prieskoniai, smilkalai, arbata, kava.

ARBATPINIGIAI

1-4 EGP mokami už įvairiausias ir netikėčiausias paslaugas. Įprasta arbatpinigius palikti oro uosto darbuotojams, viešbučio patarnautojams bei restoranuose.

[block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','salis':'egiptas'[/block]

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 243 0636 Darbo laikas:
I-V nuo 8 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
Kokybės telefonas:
8 671 98701

Šią užklausą gaus pardavimo agentūra Kelionių akademija
Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.