Belgija | Apie Belgiją

Belgijos karalystė, Vakarų Europos šalis, viena iš Europos Sąjungos steigėjų, kurios būstinė ir parlamentas įsitaisęs Briuselyje. Taip pat Belgija priklauso Beniliukso šalių ekonominei sąjungai, kartu su Nyderlandais ir Liuksemburgu.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas - 30 528 km²

Gyventojų skaičius - 11 443 830 gyventojų (2017 m.)

Sostinė - Briuselis 1 138 854 gyventojų ( 2013 m.)

Kiti svarbūs miestai – Antverpenas, Briugė, Gentas.

Religija - Romos katalikai 75 proc.

Kalba - valstybinės kalbos olandų, prancūzų ir vokiečių.

Elektros srovė - dažniausiai 230 voltų. Belgijoje yra europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai - valstybinė valiuta euras.

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia. Įvažiavimui į Belgiją užtenka turėti asmens tapatybės kortelę.

KLIMATAS

Dėl Atlanto vandenyno įtakos oras Belgijoje yra vėsus ir drėgnas (vyrauja jūrinis klimatas). Belgija turi visus keturis metų laikus. Klimatas labai panašus, kaip ir Lietuvoje, tik žiemos ten kiek švelnesnės.

Vidutinė oro temperatūra Briuselyje pagal mėnesius

Geriausias metas keliauti į šią šalį būtų be abejo vasarą. Nors ir gali pasitaikyti vasariškų liūčių, tačiau šilumos tikrai pakanka maloniam ir patogiam keliavimui.

VIRTUVĖ/MAISTAS IR GĖRIMAI

Autentiškos belgų virtuvės pagrindas – kokybiški vietos produktai (belgiški sūriai ir kumpis, šokoladas), skrudintos bulvytės, be kurių belgų virtuvės būtų tiesiog neįmanoma įsivaizduoti. Belgiška virtuvė – gana ekscentriška. Pavyzdžiui, jautienos bifšteksas valgomas su actu ir garstyčiomis, burną deginančiomis marinuotomis daržovėmis. Neįprastas belgų patiekalas – avių galvos, keptos su liežuviais. Visur maistas šviežias ir skanus. O bene labiausiai turistų mėgstamas ir išpopuliarintas skanėstas yra belgiški vafliai.

Ypatingas dėmesys Belgijos virtuvėje skiriamas alui, kuris ne tik geriamas, bet ir kaip pagrindinis ingredientas naudojamas gaminti daugelį patiekalų. Pavyzdžiui, troškinta vištiena, alaus sriuba su bekonu (Roularius Soup), marinuotos midijos, jūros produktai, duonos pudingas su belgišku alumi. Belgijoje alus geriamas visą dieną, tačiau kiekviena rūšis, kurių yra daugiau nei šimtas, turi savo laiką: šviesus, silpnesnis alus tinka priešpiet ar troškuliui numalšinti, o tamsesniu, stipresniu alumi mėgaujamasi vakarais.

TRANSPORTAS

Oro transportas. Briuselio apylinkėse įsikūrę du didžiausi šalies oro uostai: Zaventem ir Šarlerua. Pirmasis yra įsikūręs visai šalia sostinės, taigi iš jo patogiausia nuvykti iki Briuselio. Šarlerua tarptautinis oro uostas nuo sostonės yra nutolęs daugiau nei 50 km. Taip pat oro transportu galima pasiekti Briugės ir Gento miestus.

Žemės transportas. Belgijoje puikiai funkcionuoja viešojo transporto sistema. Šalyje veikia 3 pagrindiniai autobusų operatoriai: De Lijn (Flandrija), TEC (Valonija) ir STIB (Briuselis). Šalyje taip pat išvystytas platus geležinkelių tinklas, kuris sujungtas su kaimyninėmis Vakarų Europos šalimis.

Vandens transportas. Belgijoje yra daugiau nei 2000 km vandens kelių. Trys ketvirtadaliai jų naudojami komerciniais tikslais, laivyboje ir turizme. Iškasta nemažai kanalų, keltais ar laiveliais galima pasiekti didžiausius miestus.

KAINOS

Belgijoje kaip ir daugumoje Vakarų Europos valstybių pragyvenimo lygis yra aukštas. Prekių ir paslaugų kainos taip pat nėra žemos.

Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 16$

Vakarienė gerame restorane dviems 65$

Butelis vietinio alaus 1.71$

Kilogramas obuolių 2.03$

Vietinio transporto bilietas vienam mėnesiui 50$

1 litras benzino 1.48$.

KĄ PAMATYTI

Atomiumas Briuselyje – visos Belgijos simbolis, vaizduojantis atomą – mažiausią cheminio elemento dalelę. Šis architektūrinis objektas buvo pastatytas pasaulinei Expo parodai 1958 m. Nuo to laiko jame rengiamos parodos socialinėmis temomis.

Briuselio Didžioji aikštė arba Gran Plasas – tai pati lankomiausia miesto vieta. Aplink aikštę išsidėstę įspūdingi pastatai: gotikinė katedra, Karališkieji rūmai, buvę įvairių gildijų namai.

Belgija garsi savo viduramžių dvasią išlaikiusiais miestais, jų senamiesčiais. Verta aplankyti Gentą, Briugę ir Antverpeną.

EKSKURSIJOS

Belgiško šokolado ragavimas/degustacija bei gaminimo kursai

Plaukimas upe Gente

Belgiško alaus degustacija Briuselyje

Belgiškų vaflių gaminimo kursai

LAUKTUVĖS/SUVENYRAI

Belgija garsi savo aukštos kokybės šokoladu. Taigi būtina jo parsivežti paragauti ir namiškiams.

Komiksų knygelės

Vėduoklės

Tradiciniai belgų vaikų žaislai iš medžio ir kitų natūralių medžiagų